Profil: Lore35
Despre
Utilizator: Lore35
Nivel: Grupa mica
Statistici
A intrat: Friday, January 7, 2022
Ultima vizita: Friday, September 30, 2022 8:16 PM
Numarul de postari: 116
[0.01% din toate postarile / 0.43 postari pe zi]
Imagine
Ultimele 10 postari
Subiect: Clubul aspirantelor - 89
Postat: Friday, September 30, 2022 5:48 PM
Salut, am și eu o întrebare pentru fetele care merg la dr. Veliscu. Am sunato pe asist și îmi da ocupat aveți cumva habar când o pot suna ca să pot vb cu ea? Va multumesc!

Eu:35
El:38
Hsg:ambele trompe permeabile 18.02.22
Spermograma :Oligoteratozoospermie 31.03.22
Amh:6.38
Postat: Tuesday, September 27, 2022 9:29 PM
iris11 wrote:
Buna dragele mele luptătoare, revin cu vești, am fost ieri la prima consultație la dr Maftei in Iasi, drumul a fost lung având în vedere că noi suntem din Târgu Mureș. Despre Sibiu dr Ispasoiu nu am primit feedbackuri bune si nu am vrea să " riscam" astfel am ales Iașiul.
Dl doctor este răbdător, ne-a ascultat, mi-a făcut ecografie , la mine totul în regulă, mi-a prescris vitamina d si ulei de pește, rezistența la insulina a zis ca se rezolvă c7 dietă. La noi problemele sunt la soț,el având tratament de la dr Voinea, mai are o lună până finalizează și reface spermograma, analizele genetice sunt bune.
Deci mai avem o lună de așteptat să știm care va fi următorul pas.

Mult noroc cu siguranta o sa fie bine. 🤗🤗🤗Eu am facut programare pentru 13 la endocrinolog iar pe 14 are sotul la dr. Voinea cu analizele si sa vedem cand il programeaza ptr. operație. Deci ne-am facut cadou un mini concediu la București 😁😁

Postat: Wednesday, September 21, 2022 9:09 PM
Dellialilliana wrote:

Mulțumesc Bia! Parcă sunt mai liniștită :)

Felicitari si sarcina usoara!

Postat: Monday, September 19, 2022 9:27 PM
Salut fetelor... Iau ieșit analizele sotului și spre surprinderea noastră sunt bune și doctorul ia spus ca or sa iasă modificate din cauza varicocelului mai așteptam inhibina b și apoi am terminat cu el. Mai am eu sa aștept rezultatele ginecologice și dacă sunt bune vom face histeroscopia luna următoare. Ne așteaptă un octombrie de foc soțul cu operația eu cu histero și cu Doamne Ajuta speram sa fie bine.

Postat: Friday, September 16, 2022 5:13 PM

Postat: Friday, September 16, 2022 5:11 PM
deme wrote:

Felicitări, eu zic ca este pozitiv! Sa fie bine pana la capăt!

Eu nu mai am noutăți, pe 13 am programare la controlul de 3 luni de la operație la Timișoara si apoi pe 14 histeroscopia la Iași Maftei.
Trebuie sa aștept apoi un ciclu dupa anticoncepționale si apoi sa incepem ,teoretic in Decembrie,insa fiind decembrie, mai mult ca sigur o sa fie Ianuarie 🙄
Sotul tot spune ca până in ianuarie o sa raman gravida, mai ales ca m-am operat si teoretic nu mai sunt probleme..eu nu cred.

Hei salut deme ce ma bucur sa mai vad vesti de la tine. Nu iti pierde speranța... Pentru mine ești un exemplu de tărie si curaj când pic ma gândesc la tine și merg mai departe.sper cât mai curând sa avem și noi veștile mult dorite și sa trecem la un nou capitol în viata noastră.bafta pe mai departe și te așteptăm cu vesti.

Postat: Thursday, September 15, 2022 1:51 PM
Dellialilliana wrote:
Pfff...Doamne de ar fi adevărat... Barza am folosit și eu. Nu am mai pățit niciodată asa. Eu am rămas odată insarcinata dar s-a oprit din evoluție, atunci a fost singura data când am văzut 2 liniuțe pe un test de sarcina ...
Dacă sunt fals pozitive nu o sa mai cumpăr niciodată.

Felicitari... Pare pozitiv dar cel mai bn sa iti faci și beta sa fii sigura.

Postat: Sunday, September 11, 2022 7:25 PM
Nicaieri88 wrote:

Bafta, Lore! Sa scapati repede de probleme :)

Multumesc la fel si voua mult noroc si poate vom veni cu vesti bune cat mai curand pisibil.

Postat: Sunday, September 11, 2022 3:05 PM
Nicaieri88 wrote:

Si sotul va face ecografie la dnul Gagiu, a mai facut doar una la un medic de la o alta clinica. Operatia tot cu dnul Voinea.

Pt tiroida exista solutii, recomandarea mea e sa mergi in paralel, sa nu astepti sa iasa si culturile, sa economisesti timp. O sa iti faca si ecografie la tiroida, alta analize probabil. Si noi le faceam pe rand, relaxati si abia acum am constientizat ca puteam sa facem in paralel unele consulturi.

Eu am clacat acum 3 luni si m-am ales cu o anxietate de toata frumusetea, cu palpitatii, dureri in piept si tatal meu fiind decedat din cauza bolilor cardio, mai rau m-am speriat si mi-am accentuat toate starile. Am umblat si la cardiolog, la mai multi chiar, alte cheltuieli. Ca sa ajung intr-un final la psiholog si psihiatru sa descoper ca anxietatea are simptome fizice la mine.

Iau stresclin complex de 2 luni si mi-e mult mai bine deja. Recomandarea mea e sa iei suplimente antistres, macar un Mg B6, ajuta ffff mult.

Eu ajunsesem sa ma trezesc dimineata fara niciun chef de viata, de munca, etc. Nimic nu ma mai bucura.

Aștept sa îmi vina cele de la sânge toate și apoi vb cu asistenta sa vedem ce ma sfătuiește și apoi voi face programare la endocrinolog si la eco mamara. Și între timp voi primi și celelalte analize.

Postat: Sunday, September 11, 2022 12:33 PM
Nicaieri88 wrote:

Asa si noi. :( Noi ne-am intors in punctul in care eram acum un an. Eu infectii cu Ureaplasma (acum a iesit chiar > 10000), mai nou si Chlamydia...iar spermograma sotului arata tot Oligoastenozoospermie.

Eu nici dupa un an nu reusesc sa fac HSG sa vad si eu trompele din cauza infectiilor. Suntem pe antibiotic acum, dar din cauza valorii mari pt ureaplasma cred ca iar vom lua antibiotic 2 ture. Prima oara a fost < 10000 si tot de 2 ture a fost nevoie...

Sotul are saptamana asta la dnul doctor Gagiu, sa vedem ce ii recomanda. Noi am vrea direct laparoscopica sa indepartam varicocel. Nu mai avem timp de pierdut pt luat buruieni si alte pastile care n-au schimbat nimic 1 an.

Și eu am avut probleme la începutul anului cu ureaplasma dar după antibiotic 2 săptămâni și soțul la fel ca mn a ieșit negativa și am reușit sa fac hsg. Acum și soțul meu trebuie sa se opereze de varicocel noi am fost la dr. Voinea la consult dar ecografia a făcut-o la gagiu. Eu am descoperit ca am tiroida mia ieșit valoarea lui anti tpo fffff mare acum aștept sa îmi iasă toate analizele sa fac din nou Babeș papanicolau și culturile și eco mamara și apoi sa sun la doctorita sa vad ce fac mai departe cel mai probabil voi merge la endocrinolog pentru consult. Acum sper sa nu îmi mai iasă și pe la culturi vreo nebunie. Eeee complicat deja simt ca clachez,vin veștile astea rele una peste alta și nu mai știu cum sa le asimilez.