Profil: Lore35
Despre
Utilizator: Lore35
Nivel: Grupa mica
Statistici
A intrat: Friday, January 7, 2022
Ultima vizita: Wednesday, February 1, 2023 7:10 PM
Numarul de postari: 134
[0.01% din toate postarile / 0.34 postari pe zi]
Imagine
Ultimele 10 postari
Subiect: Clubul aspirantelor - 89
Postat: Sunday, January 22, 2023 7:57 PM
deme wrote:

Probabil o sa mai dureze la noi, am uitat sa si semnam unde am scris conform cu originalul 🙈

Multă bafta 🥰

In iunie, chiar de ziua lui, ne-am hotărât sa scoatem si actele si sa ne cununam in biserica. Suntem împreună de 10ani, dar nu am făcut nici o formalitate ca sa zic asa :)

O sa fie bine eu cred ca de acum se misca mai repede cu dosarele cele mai multe au fost depuse pe data de 5. Iti multumesc același lucru iti doresc si tie sa fie cu noroc tot ce va propuneti.

Eu:35
El:38
Hsg:ambele trompe permeabile 18.02.22
Spermograma :Oligoteratozoospermie 31.03.22
Amh:6.38
El:Operație varicocel unilateral 10.11.2022
Eu:histeroscopie extirpat polip endocervical 17.01.23
Postat: Saturday, January 21, 2023 8:06 PM
deme wrote:

Mult succes!!!
Ati primit voucherele?
Am trimis si noi acum o săptămână actele, cand primim aprobare (sper!) , ii dam bătaie!

Inca nu. am primit mail ca dosarul este eligibil asteptam contractul si apoi vaucherele sper ca intr-o luna sau mai repede sa le avem. Iti doresc mult succes si Doamne ajuta de data asta sa fie cu noroc.

Postat: Saturday, January 21, 2023 5:07 PM
deme wrote:

Mie nu mi le-a cerut pe toate care au expirat la al2lea fiv.
Probabil depind de dr, daca poti sa intrebi cred ca ar fi mai bine decat sa le faci de capul tau si apoi sa vezi ca nu era nevoie sa le refaci.

Ms deme o sa vb cu asistenta când am fost la histero și am plecat mia spus de analize sa le refac daca expira acum o sa vb sa vad clar ce zice.

Postat: Saturday, January 21, 2023 4:07 PM
Am o întrebare pentru fetele care au făcut fiv dosarul care se face la clinica pentru procedura analizele care trebuiesc depuse la dosar și au respectiv 3,6 luni valabilitate trebuiesc sa fie valabile când depui dosarul sau și cât timp se face procedura? De exemplu mie îmi expira în martie la început analizele de 6 luni dar as vrea sa depun dosarul pe la jumătatea lui februarie și undeva la începutul lui martie sa începem fiv? Ce ma sfătuit din experienta voastră sa le repet atunci mai aproape? Va mulțumesc. Sper ca mam făcut înțeleasă., 😜😜😜

Postat: Thursday, January 19, 2023 5:11 PM
Nicaieri88 wrote:

Am anulat-o..am avut programare la ecografie mamara in dimineata aceasta la regina maria, prima oara cand fac si aparent am focare de mastopatie fibrochistica la ambii sani. Se pare ca se face de la fluctuatii hormonale, desi eu cand mi-am testat hormonii, de fiecare data au iesit in parametri.

Sunt mici chisturile, dar am foarte multi. Doctora care mi-a facut eco nu prea imi recomanda fiv. A zis ca va trebui sa ii urmaresc la 3 luni daca merg mai departe cu fiv.

Asa ca momentan ne oprim un pic, mai incercam natural cateva luni. Intre timp voi merge la un ginecolog normal sa imi dea un gel cu care s-ar mai retrage din chisturile mici.

Nu stiu ce drum vom alege pana la urma, cred ca vom incerca doar natural.

Ce vesti rele... Sper sa fie ok pana la urma sa ți se îndeplinească visul indiferent de cale. Multă sănătate...

Postat: Wednesday, January 18, 2023 7:47 PM
Nicaieri88 wrote:

Ce faci, Lore? Cum a fost?

Eu maine am si deja m-au luat toate emotiile.
M-am mai linistit cat de cat, acum o saptamana eram stresata mai rau

Noi nici n-am primit inca numar de inregistrare.

Salut a fost foarte bine nu ai timp sa iti dai seama ce se intampla imediat ce iti administrează anestezicul și adormi apoi te trezești și te duc în salonul sa te dezmeticesti și după ce vede ca iti este bn te duce în rezerva. Eu zic sa stai linistita ca nu este chiar asa groaznic. Noi avem nr de înregistrare acum așteptăm să primim vesti dacă e bun dosarul sau mai avem nevoie de ceva. Multă bafta și aștept sa îmi spui cum a fost.

Postat: Monday, January 16, 2023 5:47 PM
Isa294 wrote:

Buna, in noiembrie 2022 am facut a 2 a histeroscopie operatorie cu anestezie, la prima tot asa eram stresata, neavand decat anestezii dentare la activ ca si tine. Anestezia propriu-zisa este doar o sedare usoara, nici nu stii cand adormi ca te si trezesti, medicii o prefera pentru confortul pacientelor dar si al lor, sa stai nemiscata pe durata interventiei cand e cazul de rezectii. Fata de cea fara anestezie, mai e timpul de stat in clinica de dupa interventie, cat sa-ti administreze o perfuzie.

Mulțumesc de răspuns încerc sa ma imbarbatez dar știi cum e ca la orice procedura pe care o faci prima data ești puțin speriata.... Dar sunt sigura ca o sa fie bn trec și peste asta.

Postat: Sunday, January 15, 2023 4:44 PM
Nicaieri88 wrote:

Eu am facut un singur HSG fara anestezie, dar a fost f ok. Singura parte deranjanta a fost panica mea, imi crescuse pulsul din cauza sperieturii (citisem pe internet pareri si pareri).

Am reusit sa dau de dna asistenta, dar a zis ca nu e indicata histeroscopia fara anestezie. Asa ca o sa fac cu anestezie totusi.

Si eu sunt resemnata ca nu raman, m-am resemnat dupa 1 an asa. Avem un 1 si 7 luni acum. Dar tot imi este teama de proceduri etc.

Noi mai asteptam pana in martie/aprilie maxim dupa voucherele din programul national, daca nu vin pana atunci, o sa facem din fonduri proprii. La cum se misca lucrurile la stat..nici 200 de dosare pana acum din 12500, ne-am pierdut speranta pt cei 3000 de euro.

Intre timp incercam natural in continuare, dar complet resemnati.

Salut și eu urmează sa fac histero marți tot la embryos și eu sunt puțin stresata de cea anestezie... Eu nu am anestezii făcute decât locale la dinti.... Te anunț cum o sa fie după oricum fiecare organism reacționează în moduri diferite. Mult noroc și mult curaj fii bărbata. 😉
Și eu aștept sa îmi fie analizat dosarulam nr de înregistrare 596.

Postat: Sunday, November 27, 2022 1:31 PM
Salut fetelor...
Noi am trecut prin o perioada mai dificila, soțul sa operat de varicocel, eu din cauza stresului am avut amenoree mia revenit abea după ce am urmat tratament, ne pregătim sa facem actele pentru programul național de fiv în ianuarie sa fac și histeroscopia și apoi ce mai vrea Dumnezeu. Sper sa revenim toate cu vesti bune cat mai curand.

Postat: Saturday, October 15, 2022 3:03 PM
Nicaieri88 wrote:

Doamne ajuta! Asa sa fie, sa iasa soarele si pe strada noastra! :)

Va ieși 🌞🌞🌞🌞🌞 sunt convinsa.