Locuri de joaca pentru copii
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Tina
Scris: Friday, March 23, 2007 2:37 PM
Nivel: Guest

Inregistrat: 2/12/2006
Stiu ca s-a mai scris pe undeva despre asta, dar nu am resuit sa gasesc topicul. Ce vroiam sa va spun este ca am fost ieri pe Pache Protopopescu, vis-a-vis de ProTv, si am fost super incantata. S-a distrat Bri de milioane !
Costa 18 ron de copil, timp nelimitat, le ofera si un suc in banii astia( pt cei care sunt mai maricei ), erau doi supraveghetori o clown-itza si inca o tipa, stateau numai pe langa copii si cu atat mai mult langa cei mititei, ii catara peste tot ...pentru adulti exista un separeu unde se poate fuma, au bar, in acest separeu exista un televizor pe care sunt transmise in direct imagini din sala de joaca din toate unghiurile . Vreau sa va spun ca in sfarsit am simtit ca am iesit la o cafea, fara sa stau sa alerg dupa copil, mi s-a parut o alternativa super
pt zilele ploioase sau cand vrei pur si simplu sa iesi cu prietenii la o bere , suc, cafea . Se poate si manca cate ceva pe acolo ( smitzele, cascaval pane, parca si dulciuri ). Poate mai reusim sa facem o adunare cu piticii nostri, sa monoploizam locul de joaca ras

Tina attached the following image(s):
p3220166 bile.jpgp3220208 bile 2.jpgbile 3.jpgp3220233 bile 4.jpgp3220246 bile 5.jpg

Vesna
Scris: Friday, March 23, 2007 2:54 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 2/27/2006
Bri, se vede ca te-ai simtit bine! Probabil si mami! dance

Locul e super si nu mi se pare scump. Eu stiu unde este acest loc, am spus de el altadata...

ira_tgr
Scris: Friday, March 23, 2007 3:09 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 11/2/2007
si langa noi la city mall avem ceva asemanator.. bine sunt foarte multe , dar capsu' fiind mica a stat numai in piscina cu bile ras kid's planet se numeste
doar k ici e 160.000 - la fel, timp nelimitat si iti da si un suc, iar bebei sunt supravegheati incontinuu de catre personalul localului...

taki
Scris: Thursday, April 12, 2007 9:44 AM
Nivel
Nivel: SMARALD

Inregistrat: 2/13/2006
Si noua ne place sa ne dam in masinute cu fise si sa ne jucam cu mingiutele la parterul Mall-ului Vitan.

O fisa costa 25.000 lei si ca ne jucam cu mingiutele free.

kali
Scris: Thursday, April 12, 2007 10:35 AM
Nivel
Nivel: MEMBRU FONDATOR

Inregistrat: 5/27/2006
Va sta tare bine veseli si zambareti!
Si noi frecventam locurile de joaca... imi place ca a inceput sa se detaseze de mine si sa-si vada singurica de treaba, interactioneaza cu copii mai marisori... dar e extrem de obositor pentru amandoua, asa incat facem chestia asta doar o data/ saptamana.

Foarte interesante baloanele astea...

Oare de unde vin?

Facem si baie in bile

Nu mai are nimeni voie sa intre in casuta

Cateodata cresc urechi

Altadata si papion

Mai primesc si cate un desen pe obrajor...

Fac si eforturi intelectuale...

Pun si imaginatia la treaba

Am grija si de cei mici...

Crecetez daca ursul are ochii la locul lor...

Ma dau si pe tobogan, calare pe un catel de plus sa alunes mai bine

Sar si pe saltea...

Dupa care obosesc...

Si ma mai odihnesc putin.

In general nu apuc sa fac fotografii pentru ca sunt mereu cu ochii dupa ea... ba se catara, ba se ia la bataie, ba o tranteste vreun copil mai mare... dar se distreaza si asta conteaza.
TatyKS
Scris: Thursday, April 12, 2007 3:15 PM
Nivel

Inregistrat: 3/1/2006
Am fost si noi la City Mall si am dat in jur de 200 mii in care intra un suc...parca 220 si Karinei i-a placut foarte mult mai ales ca erau si niste fete care se jucau cu cei mai mici si am mai fost si la Mall Vitan ..la demisol unde nu ne-au luat banuti ca e prea mica .

Maria & Mario
Scris: Thursday, April 12, 2007 3:23 PM
Nivel

Sasha, sa inteleg ca la Masinutze este cel mai interesant ???
Alexia, tu chiar esti domnisoara ! Te-a coafat mami cumva ? oare
Karina, tu motzata , .....
Sunteti trei frumoaseeee foc , ca doar aveti cu cine semana ! Elegante si zambareteeeee ! Aduceti numai veselie in jurul vostru ! Mami, sa va traiasca frumoasele !
De la Mariutza pentru fiecare ....pupiciiiiii ! pupici pupici pupici pupici pupici pupici pupici pupici pupici pupici
Andi&Mariuca
Scris: Thursday, April 12, 2007 3:34 PM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 2/14/2006
mai, mai ce fetite frumusele pe aici! si jucause toate! pupici angel f frumoase poze si locurile de joaca! bine ca le aveti!

noi am fost luni seara intr-un mall in Brasov. o tentativa de mall, in fine...cyclops
eu imi cautam blugi si, desi eram cu sotul, cu sora-mea si prietenul ei, era cam greu sa il tinem pe Pepsi in frau... la un moment dat am vazut ca exista un spatiu de joaca pt copii si chiar m-am bucurat, mai ales ca Andi nu avea stare si m-am dus ca glontul catre el. evident, intrare pe bani si eu fericita ca imi las plodul undeva unde ii place si ma duc sa imi vad 5 minute de ale mele, intru cu el in brate si imi zice o acritura de baba, foarte sictirita, ca "e numai pt copii de la 2 ani in sus!" angry tunete Thumb down putea macar sa fie mai amabila si imi venea sa ii zic vreo doua. nu inteleg de ce nu l-au lasat si pe el pt ca aveau un covoras de joaca, niste casute si niste jucarii, se putea juca si el acolo cu alti copii. dar acrituraThumb down puker statea pe scaun si cred ca nu avea chef sa fuga dupa Pepsi al nostru! closedtopic

am reusit totusi sa il plasam unei "zane" si unui "iepuras" care aveau grija de cativa copilasi intr-o alta parte a mall-ului insa era ceva "improvizat" pe un covor si un topogan. eh, macar s-a distrat si el cateva minutele, sub privirile noastre. mai mare a fost amuzamentul zanei si al iepurasului precum si al celor cateva fetite mai maricele care se jucau acolo...

Pepsi in actiune, la mutat de scaunele de plastic ras

cu zana

cu iepurasul...cred ca vroia tot la zana cyclops

o poza "indecenta" cu fundul iepurasului ras unde Andi cerea sa il ia in brate angel

la joaca, impreuna cu iepurasul

taki
Scris: Thursday, April 12, 2007 5:51 PM
Nivel

Da, Maria&mami, la masinute e mai interesant. Acum ne jucam cu ele si facem si buuuummm-buuuummm. Pentru papausi inca nu are nicio atractie deosebita. Sper sa fie ceva de moment.uff

Noi, aseara, la City Mall, am platit 160.000lei in care a intrat un suc gratuit. thumright
kali
Scris: Thursday, April 12, 2007 6:57 PM
Nivel

Inregistrat: 5/27/2006
Ce m-am distrat vazandu-l pe Pepsihohot hohot Duci lipsa de un loc de joaca, asa-i pui?
Nu stiu cum au putut aia sa nu va lase sa va jucatidisputa ... aici, in principiu, locurile de joaca sunt pentru copiii peste 3 ani, dar accepta si mai mici, cu conditia de a ramane parintii cu ei... adica nu-si asuma responsabilitatea pentru cei pitici. Oricum e obositor mai ales pentru noi, trebuie sa fii mereu atent pentru ca cei mari sunt rautaciosi si o poate incasa cand nici nu te astepti.
Oana, nu suntem coafate, nu,nu... nici nu avem ce aranja...uff
Sasha, bravo, pui. Se pare ca iti plac sporturile extreme... adica asta sunt masinutele cu fise pentru Alexia; urla ca din gura de sarpe si tipa gataaaa... nu-i plac. Poate ii zici tu care e secretul.
Andi&Mariuca
Scris: Thursday, April 12, 2007 7:17 PM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 2/14/2006
kali wrote:
Ce m-am distrat vazandu-l pe Pepsihohot hohot Duci lipsa de un loc de joaca, asa-i pui?
Nu stiu cum au putut aia sa nu va lase sa va jucatidisputa ... aici, in principiu, locurile de joaca sunt pentru copiii peste 3 ani, dar accepta si mai mici, cu conditia de a ramane parintii cu ei... adica nu-si asuma responsabilitatea pentru cei pitici. Oricum e obositor mai ales pentru noi, trebuie sa fii mereu atent pentru ca cei mari sunt rautaciosi si o poate incasa cand nici nu te astepti.
Oana, nu suntem coafate, nu,nu... nici nu avem ce aranja...uff
Sasha, bravo, pui. Se pare ca iti plac sporturile extreme... adica asta sunt masinutele cu fise pentru Alexia; urla ca din gura de sarpe si tipa gataaaa... nu-i plac. Poate ii zici tu care e secretul.

nici eu nu prea inteleg, oricum m-a enervat atunci si nu mai lipsea mult sa ii zic ceva babetei aleia acritura-muratura angry si expirata pe deasupra!Thumb down dar cum era Pastele, am zis sa nu ma agit aiurea.
chiar ca ducem lipsa de locuri de joaca cum sunt la voi. eu as fi stat cu el sau taica-su numai ca nu ne-au lasat pur si simplu what .
taki
Scris: Thursday, April 12, 2007 7:26 PM
Nivel

kali wrote:

Transmitem mesajul si poate in viitor prinde si gropite curaj ca sa se dea in masinutele cu fise.firstprize
gabitza
Scris: Thursday, August 30, 2012 8:11 AM
Nivel
Nivel: Membru

Inregistrat: 8/29/2012
locuiesc in cartierul Latin si sunt foarte fericita ca la iarna vom avea unde sa ne ducem copilasii. S-a descchis un loc de joaca foarte frumos Casuta din povesti...baietelul meu implineste 5 ani pe 23 septembrie si ma gandeam sa ii serbez ziua acolo...am vazut si ca au o super oferta cu 20 lei meniul pentru 2 ore...mi se pare genial nu am vazut la nici un loc de joaca....astept parerile voastre..pupici
minodora26
Scris: Thursday, January 3, 2013 6:20 PM
Nivel
Nivel: Membru

Inregistrat: 1/3/2013
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.