Lenjeria de pat
Subiectul anterior · Subiectul urmator
ingerash
Scris: Saturday, April 23, 2011 12:00 PM
Nivel
Nivel: DIAMANT

Inregistrat: 1/17/2008
Anabella,super lenjeriile!love
Ana
Scris: Saturday, April 23, 2011 12:37 PM
Nivel
Nivel: TOP TEAM

Inregistrat: 11/9/2008
Ingerascomputerlove
raly
Scris: Saturday, April 23, 2011 11:01 PM
Nivel
Nivel: DIAMANT

Inregistrat: 12/17/2007
Ce faine sunt Anabella!newclap newclap
bereea
Scris: Monday, April 25, 2011 8:21 PM
Nivel
Nivel: RUBIN

Inregistrat: 3/29/2007
Anabella, frumoas e, am si eu ceva asemanator.

Delfineasa, si mie imi plac lengjeriile uni.Imi doresc una neagra de matase.Lenjerie cu Winnie asa de ieftina? La noi sub 30 de euro nu stiu daca as gasi.De fapt pe toate lenjeriile Alessandrei , lenjerii disney cu printese, cu le Winx, cu Tom si Jerry, m-au costa intre 35- 50 de euro una.
delfinasa
Scris: Monday, April 25, 2011 11:00 PM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 2/13/2006
Daaa...mai gasesti preturi de-astea jenante...astea de flanel sunt mai ieftine sunt mai slabe calitativ...e singura lejerie de flanel pe care-o avem, dar nici nu mai iau altele ca se sucesc...n-am stiut ca se asa se face materialul asta, dar am luat-o cand am vazut-o, ca nu ma induram s-o las la pretul ala si, daca nu-i placea Karinei, gaseam imediat cui s-o fac cadou. Dar ii place, asa ca o pastram si vad ca se tine bine, nu se decoloreaza, nu intra la apa.
Lenjeriile de copii la noi astea cu personaje nu-s asa scumpe, dar nici bumbacul nu e cel mai calitativ...am vazut la 200-250 thread count si se simte si vede diferenta fata de bumbacul altor lenjerii...nu e prost, se comporta foarte bine, dar e mai tare si mai rara tesatura, nu e pufos; e cam ca bumbacul lenjeriilor normale din tara. Cand era K mai mica si a inceput cu fixul Care bears i-am cumparat material cu ei si i-am facut eu o lenjerie pentru patut si am iesit la pret ca una cumparat, dar calitatea a fost mai buna.
Mie, in afara de bumbac, nu-mi place satin sau matase la lenjeriile de pat. A avut barbata-miu o lejerie bleu din satin, era frumoasa, dar asa te incingeai in ea si aluneca de pe pat, ca am ajuns sa n-o sufar si i-am lasat zestrea la maica-sa sic ras.
bereea
Scris: Tuesday, April 26, 2011 8:16 AM
Nivel

Inregistrat: 3/29/2007
Aha, am inteles de ce sunt mai ieftine.Lenjeriile de flanel de la noi sunt foarte bune calitativ, poate de aceea sunt si asa scumpe
shirel
Scris: Tuesday, April 26, 2011 8:39 AM
Nivel
Nivel: SMARALD

Inregistrat: 7/22/2007
bereea wrote:
Aha, am inteles de ce sunt mai ieftine.Lenjeriile de flanel de la noi sunt foarte bune calitativ, poate de aceea sunt si asa scumpe

Daa,exact asa si la noi !Lenjeriile astea de buna calitate sunt foarte bune si foarte scumpe dar se merita ,eu numai din astea imi cumpar si le am pe anii de zile .La fel si cele pentru copii le cumpar numai pe cele scumpe dar binenteles le prind multe si la reducere .Cele de satin nu le suport nervi alunecam de pe pat cu ele sunt insuportabile chiar daca sunt de calitate in schimb compleurile pentru acoperirea paturilor din saten hai ca le mai accept ,am ceva frumos inca de la nunta .
oanamaria
Scris: Tuesday, April 26, 2011 12:38 PM
Nivel

Inregistrat: 4/22/2009
Mie imi plac mult lenjeriile din bumbac si cu imprimeuri vesele ,mari in culori indraznete.
Imi doresc un turcuaz cu gri si maro.
Am 7lenjerii in total pana acum si-mi mai doresc vreo 3 ca sa fac o cifra rotunda.sic
delfinasa
Scris: Wednesday, April 27, 2011 6:38 PM
Nivel

Inregistrat: 2/13/2006
S-ar putea sa nu fie acelasi tip de flanel, ca asta e ca tricoul si de-aia se suceste. V-am spus, in general aici lenjeriile pentru copii cu imprimeuri din desene sunt mai proaste calitativ. De aia nici nu prea i-am luat Karinei din astea, desi ea numai de-astea vroia. Nu m-am uitat niciodata la cele din flanel pentru paturi de adulti, posibil sa fie mult mai bune calitativ. Eu sunt numai cu bumbacul satinat 100% si cel putin 300 thread count.
Shirel, cuvertura de invelit patul din satin si mie imi place, dar cearsafuri in care dormi nu, ca nu ma pot odihni noaptea, stau sa intind la el ca se strange sub tine si nu mai spun cat te incingi, zici ca ai alergat, nu ca ai dormit ras.
Bericico, lasa matasea ca aia e asa, de filme, nu e de dormit odihnitor in ea sic.
oanamaria
Scris: Wednesday, May 18, 2011 7:02 AM
Nivel

Am primit si noi ieri o lenjerie de la o amica din bumbac cu broderie tare draguta pe nuante de roz.hearts
serarg
Scris: Saturday, June 11, 2011 11:34 AM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 9/10/2010
azi am fost sa luam material de lenjerii

serarg attached the following image(s):
p6110214.jpgp6110215.jpgp6110216.jpgp6110217.jpgp6110218.jpg

giulia_mamik
Scris: Saturday, June 11, 2011 11:49 AM
Nivel

Inregistrat: 3/22/2010
Serarg,alea doua cu inimioare sunt superbenewclap .Cel putin pe mine ma inebunesc imprimeurile astea cu inimioare,floricele...si tot ce tine de happiness:018: .Spor la croit caci presupun ca tu le facipupici
aurishta
Scris: Saturday, June 11, 2011 11:49 AM
Nivel

Inregistrat: 3/2/2011
Ce faine sunt!newclap newclap Mi-ar place si mie asa ceva! Sunt tare vesele!newclap newclap
serarg
Scris: Saturday, June 11, 2011 11:58 AM
Nivel

Inregistrat: 9/10/2010
deja am intrat in ele,doua sunt gata,maine si luni nu pot lucra ,asa ca ,,trag tare
eu cumpar de ani de la aceeasi persoana si stiu ce iau,nu ies culorile la spalat si nu intra la apa
eu pentru rares pe cele cu maimutoi le-am bagat si la 60 grade
ma bucur ca va plac,culorile sunt mai frumoase in realitate,dar de ,cine sa faca poze?!
oanamaria
Scris: Sunday, October 9, 2011 4:40 PM
Nivel

Ce frumoase sunt materialele din ultima poza!
Mi-am luat si eu azi 2 lenjerii-una pentru patul nostru si una cu Spiderman pentru Stefan.Sunt superebe si scumpe ,mai ales ca pe cea a lui Stefan care are doar cerceaf de pilota si o fata de perna am dat 120lei ,iar a nostra pentru pat dublu 280lei .
Ma opresc din cumparat lenjerii ca am destule !
Abia astept sa vad ce o sa zica Stefan de lenjerie ca il iubeste pe Spiderman.
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.