Lenjeria de pat
Subiectul anterior · Subiectul urmator
bereea
Scris: Tuesday, September 15, 2009 5:59 PM
Nivel
Nivel: RUBIN

Inregistrat: 3/29/2007
Super si lenjeria si pilotanewclap newclap
Andi&Mariuca
Scris: Tuesday, September 15, 2009 6:31 PM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 2/14/2006
Moni, superbe sunt! multumesc de poze. Andi este bun prieten cu Pooh si e innebunit dupa el. de unde ai luat pilota, vreau si eu?!topai
marivic
Scris: Tuesday, September 15, 2009 6:50 PM
Nivel
Nivel: SMARALD

Inregistrat: 8/10/2007
MONIQUE,sunt superbe!newclap newclap newclap Spune-mi pe PM de unde ai luat pilota ca as vrea si eupupici pupici pupici
monique
Scris: Tuesday, September 22, 2009 7:20 AM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 2/15/2006
Fetelor, multumim pentru aprecieri!
Dupa cum spuneam intr-o postare anterioara, 90%din lenjeriile si pilotele pe care le am sunt aduse de soacra-mea din Italia. Mie mi-s tare dragi, sunt f vesele!
Dar am gasit pe un site care are reclama aici, pe forum o pilota cu Pooh: poate va place asta: http://shop.4interior.ro/super-promotie/lenjerie-copii-winnie-the-pooh-pilot-p155.html
Va pupacesc!

ps acum am vazut ca e doar lenjerie, nu are si pilota.alcool
TeosOf
Scris: Tuesday, September 22, 2009 4:05 PM
Nivel

Inregistrat: 3/4/2008
Moniquenewclap newclap superbe!
Mirela_Dana
Scris: Friday, November 27, 2009 8:16 PM
Nivel: Guest

Inregistrat: 2/12/2006
Andi&Mariuca wrote:
De unde o cumparati? ce modele? ce materiale?

eu caut sa imi cumpar vreo doua seturi noi de lenjerie de pat si nu stiu de unde sa iau ceva de calitate dar care sa nu ma lase leftera... sugestii?

Buna, iti sugerez sa te uiti pe site-ul reclama interzisa. Eu am comandat 3 lenjerii de pat, una pentru mine si celelalte doua le-am dat cadou. Sunt foarte multumita de calitatea lenjeriei, nu s-a decolorat si e 100% bumbac cool . Cele doua prietene carora le-a dat cadou lenjeriile si ele mi-au spus ca sunt foarte multumite. Cred ca am sa mai comand acum de sarbatorile de iarna.ras

Mesaj editat de moderator
PrincessLilou
Scris: Thursday, September 9, 2010 3:42 PM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 11/4/2009
nu stiu eu cum se vinde lenjeria in ro, dar aici seturile sunt ca pentru lenjeria de hotel. adika un fel de cearsaf care se pune in jurul saltelei + 2 invelitori de perna + un cearsaf care se pune inainte de pilota (pe piele) - nu stiu cat m-am facut inteleasa aici...si cearsaful de pilota se vinde separat. asta e si cel mai scump...cel putin 150 de dolari cel mai ieftin..iar setul celalalt e cel putin 100 de dolari cel mai ieftin...sunt unele in schimb atat de scumpe incat dai si 800-1000 de dolari numai pentru un set.tunete si de obicei alea imi plac cel mai mult ras dar in general noua ne plac culorile neutre.

delfinasa
Scris: Thursday, September 9, 2010 4:30 PM
Nivel

Inregistrat: 2/13/2006
Princess Lilou, da' preturi si mai pamantesti nu aveti la lenjerii in Australia? Si la noi lemnjeriile de pat vin in set exact ca la voi, cearsaf cu elastic, cearsaf de pus sub pilota si 2 fete de perna....daca vrei cearsaf plic cum ii sp[unem noi la cel care imbraca plapuma sau patura, aici se gasesc seturi separate care contin un asemenea cearsaf si 2 fete de perna si eventual fusta de pat, sub denumirea de duvet cover set si costa un pic mai mult decat un set normal cu cearsafuri. In functie de masura de pat, cat e de calitativ bumbacul (200 thread count in sus si ajungi si la 1500), de brand, preturile variaza de la cateva zeci de $ la cateva sute, cele mai scumpe fiind cele cu thread count-ul maxim si brand names. Eu sunt foarte multumita cu thread count 300-350, dar am si de 250 un set sau doua, un pic mai slabute calitativ, no offense, se aseamana cu bumbacul lenjeriilor din tara astea (ca am si lenjerii de acasasic).
Ahh, si-mi place bumbacul sa fie satinat, moale, matasos...de aici numai tipul asta de bumbac am luat pt lenjerii si duvetssic.
PrincessLilou
Scris: Friday, September 10, 2010 8:12 AM
Nivel

Inregistrat: 11/4/2009
delfinasa, si noi tot cu 300-350 thread count luam si sa fie 100% cotton, dar preturile aici sunt cam mari la lenjerie de calitate. asa mai slabuta gasesti si mai ieftin, eu spun de care cumparam noi...cel mai ieftin e la 100-200 de dolari setul. prefer sa am 3 lenjerii de pat de calitate decat 10 si proaste..si mie imi place sa simt lenjeria moale pe piele...noi nu le apretam cum face mama acasa...ca ei ii plac tzepene, dar noua nu ras si nici nu-mi vine sa apretez bunatate de lenjerie pe care am dat o groaza de bani ca se strica materialul in timp.
shirel
Scris: Friday, September 10, 2010 10:06 PM
Nivel
Nivel: SMARALD

Inregistrat: 7/22/2007
si eu am boala asternuturiilor de pat si de fiecare data la fiecare sarbatoare -i rog pe toti sa-mi aduca numai seturi din astea,plus ca avem cartele pe care le cumpara yohanan de la serviciu cu reducere de 18 % si eu le folosesc doar la cumparatul produselor in casa :asternuturi,prosoape toate in seturi si cateodata cheltui frumos de tot multi banuti dar macar imi fac damblaua fiindca sunt bolnava cu lenjeriile de pat (din astea scumpe )nu stiu imi place sa ma simpt in dormitor ca intr-un loc exotic ,romantic si plin de farmec ,am tot felul de lumanari si tot felul de decoratii pentru a da aceasta stare de vis!
serarg
Scris: Thursday, September 30, 2010 10:23 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 9/10/2010
noi le-am facut singurei...maine punem poze
ce gaseam ,ori erau scumpe,ori nu aveau dimensiunile,ori nu-mi placea materialul

serarg attached the following image(s):
pa010059.jpgpa010060.jpg

delfinasa
Scris: Friday, October 1, 2010 5:58 PM
Nivel

Inregistrat: 2/13/2006
Bravo Serargbravo...asteptam pozelebounce
ingerash
Scris: Friday, October 1, 2010 7:03 PM
Nivel
Nivel: DIAMANT

Inregistrat: 1/17/2008
Sunt uimita de preturile de la voipale Aici cea mai scumpa este 150 lire cu tot cu perdelute si cel mai ieftin la 15 lire(si materialul nu se deterioreaza in timp)
oanamaria
Scris: Wednesday, April 20, 2011 7:40 PM
Nivel
Nivel: RUBIN

Inregistrat: 4/22/2009
Trebuie sa-mi mai miau si eu vreo 2lenjerii ca am dat 2 la gunoi.
Ceva sugestii,idei?
mihamihaela
Scris: Wednesday, April 20, 2011 8:14 PM
Nivel

Inregistrat: 3/6/2011
superbenewclap newclap newclap newclap newclap newclap newclap newclap newclap
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.