Lectia mea de croitorie
Subiectul anterior · Subiectul urmator
olguta
Scris: Monday, May 7, 2012 11:41 AM
Nivel
Nivel: Membru

Inregistrat: 2/5/2012
Aurishta,exista anumite distante unde pozitionam buzunarul sau o facem ochiometric?sorry
aurishta
Scris: Monday, May 7, 2012 11:44 AM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 3/2/2011
Il pui acolo unde te avantajeaza pe tine. Poti sa-i fixezi pozitia si la proba, dar ai grija sa fie simetric cu cealalta parte.
aurishta
Scris: Tuesday, May 8, 2012 6:09 PM
Nivel

Astazi m-a contactat sponsorul concursului pentru premiudance Abia astepttopai topai
aurishta
Scris: Wednesday, May 9, 2012 12:12 PM
Nivel

Gata,mi-a venit premiul!yes yes O sa fac si poze putin mai tarziuyes Multumesc inca o data administratorilor forumului si sponsorilor concursului pentru ca au facut posibil acest lucru hail hail Sper din inima sa avem o participare mult mai mare la concursurile viitoare, dar, pana atunci, suntem aici pe forum cu ceea ce lucram. topai
andrushka
Scris: Wednesday, May 9, 2012 12:21 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 1/9/2011
aurishta wrote:
Gata,mi-a venit premiul!yes yes O sa fac si poze putin mai tarziuyes Multumesc inca o data administratorilor forumului si sponsorilor concursului pentru ca au facut posibil acest lucru hail hail Sper din inima sa avem o participare mult mai mare la concursurile viitoare, dar, pana atunci, aici pe forum cu ceea ce lucram. topai

Aurelia,abia astept sa vad masinutatopai topai topai
aurishta
Scris: Wednesday, May 9, 2012 12:24 PM
Nivel

Este frumoasa foc,love dar ma uit la ea ca vitelul la poarta noua!scratch Trebuie sa studiez manualul de utilizare!chatten
decusut
Scris: Wednesday, May 9, 2012 1:03 PM
Nivel

Inregistrat: 4/23/2012
Echipa BRO ROM SIBIU...

Felicitari tuturor participantilor la concursul "Lectia mea de croitorie".
De asemenea va asteptam cu mare drag pe site-ul nostru www.decusut.ro pentru a nu rata promotiile, ofertele, cadourile si multe alte surprize din acest sezon.

O zi frumoasa in continuare.

Tzepii wrote:
Tema concursului "Lectia mea de croitorie" :
Continuand seria de concursuri, firma Bro Rom Sibiu va invita la un nou concurs pentru doamne si domnisoare, mai mari sau mai mici, cu tema "Lectia mea de croitorie".

Regulamentul concursului "Lectia mea de croitorie" :
Fiecare membru inscris in concurs trebuie sa ofere o lectie de croitorie. Ce inseamna acest lucru ? Tema este liber aleasa, nu este nimic impus (pentru ca vrem ca sa si folositi lucrul nou creat, nu doar sa creati ceva anume pentru concurs, de care poate nici nu aveti nevoie). Prin urmare puteti alege sa prezentati o lectie de croitorie pentru rochii, fuste, bluze, paltoane, etc, etc.

Lectia de croitorie trebuie sa fie una cat se poate de explicita, sa cuprinda toti pasii necesari, poze din timpul lucrului, cat mai multe, eventual filmulete.

Bineinteles, la sfarsitul lucrarii asteptam si o poza cu produsul final, impreuna cu posesorul lui.

Nu pot participa la concurs si vota decât membri forumului care au mai mult de 500 de postari, inscrisi inainte de 15.03.2012. Perioada de inscriere : 15.03 - 15.04.2012.
Administratorii forumului impreuna cu sponsorul concursului vor desemna lectia castigatoare, tinand cont de urmatoarele aspecte:

- nivelul de detaliu al explicatiilor si cat de bine este explicat totul
- complexitatea modelului
- aspectul produsului final.

Premiul concursului "Lectia mea de croitorie" :
Premiul este o masina de surfilat Merrylock 740DS care realizeaza cusatura de tiv ascuns, de incretire, insertia elasticului, atasare de bentite, perlute, vipusca si diferite efecte decorative de cusatura.Alaturi de masina dumneavoastra de cusut, masina de surfilat sau triplock este necesara in mini-atelierul dumneavoastra asigurand astfel o calitate exceptionala si o finisare profesionala a proiectelor dumneavoastra. Cu aceasta masina visul dumneavoastra poate deveni realitate, iar cusaturile elastice si cele de incretire nu vor mai fi o problema.Este o masina usor de intretinut, nu ocupa mult spatiu si este portabila in orice moment.

Expedierea premiului :
Premiul va fi expediat câstigatorului de catre sponsorul concursului magazinul deCusut.ro - numai pe teritoriul României în saptamâna imediat urmatoare încheierii concursului. Site-ul www.7p.ro nu îsi asuma responsabilitatea expedierii acestor premii.

Mai multe detalii despre concurs puteti gasi aici.
decusut
Scris: Wednesday, May 9, 2012 1:11 PM
Nivel

Inregistrat: 4/23/2012
aurishta wrote:
Este frumoasa foc,love dar ma uit la ea ca vitelul la poarta noua!scratch Trebuie sa studiez manualul de utilizare!chatten

Echipa BRO ROM SIBIU...

Ne bucuram ca va ajuns masinuta si felicitari inca o data pentru premiu. Speram ca v aeste de mare folos.
De asemenea va stam la dispozitie pentru orice nelamuri aveti :) Pe viitor poate o sa aveti nevoie si de ceva accesorii pentru masina de surfilat: ace, ulei, ata etc. Toate aceste lucruri le gasiti pe site-ul nostru www.decusut.ro
Va asteptam cu mare drag.
O zi frumoasa in continuare

Echipa BRO ROM SIBIU pupici
aurishta
Scris: Wednesday, May 9, 2012 3:29 PM
Nivel

Intr-adevar, imi este de mare folos, promit s-o folosesc cu drag si atentie! Deja am inceput sa-i studiez instructiunile de folosire, este o reala provocare pentru mine! Abia astept sa o testez, sa vad cum lucreazatopai topai .
Si acum, pozele promise:
monatibi
Scris: Wednesday, May 9, 2012 4:33 PM
Nivel

Inregistrat: 11/13/2011
sa o stapinesti sanatoasa,felicitari!
aurishta
Scris: Wednesday, May 9, 2012 5:00 PM
Nivel

Multumesc mult!pupici
andrushka
Scris: Wednesday, May 9, 2012 5:10 PM
Nivel

Aurelia,sa o folosesti cu placere,sunt sigura ca vor iesi multe lucruri frumoase din mainile tale!
miriam
Scris: Wednesday, May 9, 2012 7:12 PM
Nivel

Inregistrat: 5/17/2009
Aurishta, cu 4 fire?Wau...sa o folosesti cu sanatate!!!
Acum o sa poti lucra cu tricot si materiale elasticethumright
aurishta
Scris: Thursday, May 10, 2012 4:49 PM
Nivel

computerlove computerlove Trebuie sa ma familiarizez cu ea mai intai! Nu pare a fi ceva greu,e doar putin altfelras
andrushka
Scris: Thursday, May 10, 2012 9:23 PM
Nivel

Aurelia,daca ai nevoie de ajutor si crezi ca te pot ajuta cu ceva,intreaba-ma,sper ca nu e foarte diferita de una industriala.In primul rand trebuie sa pui atele si sigur ai o schema prin carticica,apoi incerci sa vezi ce cusaturi poti sa faci
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.