Profil: Lavinia&Theo
Despre
Utilizator: Lavinia&Theo
Nivel: Membru
Statistici
A intrat: Sunday, April 5, 2015
Ultima vizita: Friday, April 10, 2015 9:30 AM
Numarul de postari: 3
[0.00% din toate postarile / 0.00 postari pe zi]
Imagine
Ultimele 10 postari
Subiect: Intarcarea
Postat: Monday, April 6, 2015 9:07 PM
bulibuli wrote:

Primele 2 saptamani. Trust me! Numai sa ai tu inima sa-i rezisti.... asta e mai greu Cray

Cred ca asta e cea mai mare problema de fapt, nu pot sa il aud plangand... :(
Acum am cumparat lapre praf, cum i-a simtit gistul l-a scuipat... Imi tre' muulta rabdare si perseverenta!
Postat: Sunday, April 5, 2015 10:11 PM
De cate ori mananc e lang mine, in scaunelul lui. F rar mai accepta cate o lingurita de ciorbita. Cat despre apa noaptea...:( nici nu vrea sa auda, tipa cat il tin plamanii. Lapte praf nu am incercat sa ii mai dau de cand am cenit cu el acasa din maternitate. Atunci l-a refuzat! Am incercat si sa il las sa se joace cu mancarea.. poate, poate. Acum m-am gandit sa incerc din nou cu lapte praf sa vad daca il accepta..
Postat: Sunday, April 5, 2015 7:05 PM
Si noi suntem in impas... Baietelul meu are 1 an si 4 luni, inca il alaptez si probabil ca l-as mai alapta mult timp daca ar vrea sa accepte si alta mancare. Ce inseamna asta? Pai, inseamna ca mananca maxim 2 lingurite de iaurt, 2 biscuiti si alte 3 de cereale toata ziua. In rest san. Nu doarme fara san iar noaptea se trezeste atat de des incat am renuntat sa mai tin socoteala. DAR, NU STIU CUM SA IL INTARC!plans Treptat nu cred ca se poate pt ca daca refuz sa ii dau san atunci cand vrea el urla de il aude de la 3 strazi distanta... Sfaturi, mamici, va rog!