Profil: Lavinia83
Despre
Utilizator: Lavinia83
Nivel: Membru
Statistici
A intrat: Thursday, July 24, 2014
Ultima vizita: Saturday, September 5, 2015 6:29 PM
Numarul de postari: 1
[0.00% din toate postarile / 0.00 postari pe zi]
Imagine
Ultimele 10 postari
Subiect: Tipare --- Fuste, Rochii, etc,---
Postat: Thursday, July 24, 2014 12:44 AM
Buna seara!M-am inscris si eu pe aicitopai sperand ca ma pot initia intr-ale croitoriei.Vanez de mult materiale cu modele mai deosebite pentru ca desi am 18 ani(se presupune ca ma imbrac shic si din magazine de firma, atentie doar se presupunehohot ) nu-m place deloc ce vad in magazine cu atat mai mult preturile si materialele de calitate si aspect prost/ieftin.Recent mi-am luat o bucata de material de latime 110 cm si lungime 1 m dorind sa-mi fac o fustita clos de lungime cam 50 cm...dupa ce am cautat pe internet am realizat ca nu prea as avea cum sa-mi fac o fusta clos din material asa putin (am 64 cm in talie), ca trebuie macar 1 metru jumate de material si culmea ca nu-mi mai permit sa comand un metru..plus transport.. NuStiu Oare ar mai putea iesi ceva din el?E prea frumos si nu vreau sa-l stric.Eu sunt tare slabuta si fustele drepte nu prea ma avantajeaza.Mi-ati putea da niste indicatii va rog frumos?
Am mai citit pe aici ceva de niste carti?Ati putea va rog Hands sa mi le trimiteti si mieBlushing lavinia_muraru83@yahoo.c..?M-am aratat atat de interesata de cusut si modificat haine incat parintii mei chiar mi-au luat o masina profesionala singer in martie (de stiut ca tot voiam sa-mi mai modific acolo niste blugi, sa-i fac scurti sau sa-mi fac un tiv, de transformat o rochie care a intrat la apa in fusta etc si mamei nu-i prea placea sa tot mearga la cineva sa plateasca 20-30 de lei, i-am zis ca o masina de cusut e oricand bine venita la casa omuluiVictory )insa deocamdata abia am reusit sa modific niste tricouri lalai petru a fi mai purtabile (sa nu mai spun ca mi-am prins urechile si capul si tot in ea, noroc de tata care a mai lucrat in confectii si de youtubeBig Laugh altfel nici pana acum nu i-as fi dat de cap).Sunt constienta ca mai intai se incearca pe hartie si apoi chiar si pe un material de rezerva-aveam de gand sa fac asta pe niste stofa neagra, avem din plin.Materialul meu e bumbac .Oare as putea sa fac o fustita incretita, ceva?Mi-as fi dorit tare mult una clos , chiar voiam sa iau si tulle sa-mi fac sa fie mai pufoasa , sa am apoi de purtat si la celelalte fustite si rochii.Daca nu, o sa ma resemnez cu o fata de perna amarata sau o bluzita...Boredom