La gradinitza- cresa - camin !

Options La gradinitza- cresa - camin !
Subiectul anterior · Subiectul urmator
g_nicoleta2000
Postat: Wednesday, September 26, 2007 1:40 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 2/14/2006
Postari: 3898
Locatia: Bacau
Kiki, Stele si Mniko multumesc mult pentru raspunsuri.
Astazi am inscris gargaritza, nu am mai avut nici o urma de indoiala ca am gasit exact ce vroiam si de luni suntem fetitza la gradinitza cu acte in regulaflowers
Cat am vizitat toata gradinitza Alex a stat cu copii, 8 la numar, s-a jucat cuminte si cand a venit vorba sa plecam nu a fost prea incantata. Mergem la o gradinitza privata de la 8 la ora 13, cu micul dejun, gustare si pranz servite acolo, cu spalat pe dinti dupa fiecare masacool , cu jurnal despre ce facem in fiecare zi...
Speram sa-i placa si Alexandrei sa stea 5 ore pe zi acolo, eu as fi stat cu mare drag.
https://cresa-gradinita.ro/index.php?option=com_content&task=view&id=13&Itemid=47
https://www.hewson.eu/despre.html
NU-mi dau seama de ce au 2 pagini de internetoare
Mai mergem vineri inca o ora sa ducem actele si sa ne mai intalnim inca odata cu copii ca sa nu fie totul necunoscut luni.

mommy
Postat: Wednesday, September 26, 2007 1:56 PM

Intrat: 11/18/2006
Postari: 3674
Nico, succes la gradinita (nu tie, lui Alex)! flowers
stele_pe_cer
Postat: Wednesday, September 26, 2007 1:57 PM

Nivel: Senior

Intrat: 2/13/2006
Postari: 6678
Acomodare usoara Alexandrei bounce !
g_nicoleta2000
Postat: Wednesday, September 26, 2007 2:03 PM

Miru wrote:
Nico, succes la gradinita (nu tie, lui Alex)! flowers

hohot Miru, sa stii ca de obicei cel mai mult sufera parintii, luni o sa stau cu inima facuta ghem. In curand vor baga supraveghere pe internet si o sa-mi fie un pic mai usor... sau poate ca nuoare .. daca o vad ca plange sa cam zdruncina si pe mine.

Multumim Stele, trebuie sa ne acomodamflowers
mommy
Postat: Wednesday, September 26, 2007 2:09 PM

g_nicoleta2000 wrote:

hohot Miru, sa stii ca de obicei cel mai mult sufera parintii, luni o sa stau cu inima facuta ghem.

Las' ca la anul imi vine si mie randul, atunci sa ma vad! ras
stele_pe_cer
Postat: Wednesday, September 26, 2007 2:11 PM

Intrat: 2/13/2006
Postari: 6678
Miru wrote:

Las' ca la anul imi vine si mie randul, atunci sa ma vad! ras

Vei trece ca noi toate printr-o mica tortura apoi totul va fi dat uitariilove !
mommy
Postat: Wednesday, September 26, 2007 2:26 PM

Da, Stele, sa stii ca uitam. Am fost aseara cu sotul sa ajutam niste prieteni la prima baita a fetitei lor... si am constatat ca noi, "expertii", parca eram loviti de amnezie, nu mai tineam minte exact ce si cum faceam... iar in urma cu 2 ani baita era ca un ritual pentru noi, cu n-spe reguli pe care le respectam cu strictete... fool
Alina
Postat: Wednesday, September 26, 2007 2:45 PM

Nivel: SAFIR

Intrat: 3/27/2006
Postari: 18834
Nicoleta, mult succes Alexandrei. pupici Acomodare usoara.
danab
Postat: Wednesday, September 26, 2007 3:12 PM

Intrat: 3/13/2006
Postari: 5519
Locatia: Iasington
Nicoleta si Alexandra, mult succes cu gradinita!

O prietena de-a mea a dat baietelul la gradinita si in 2 saptamani a invatat baiatul sa faca ceara la olita, a scapat de scutece si mananca singur. E aceeasi gradinita unde va merge si Miruna, dar cel mai devreme la vara, in programul estiv, de acomodare.
monique
Postat: Wednesday, September 26, 2007 4:36 PM

Intrat: 2/15/2006
Postari: 3579
Nico, mult succes la gradi, tie si Alexandrei!!! Gradinita arata suuuper, din pacate noi, in Galati , nu ne bucuram de prezenta unor gradinite asa mari si frumoase. Ce preturi au?!?
Lunea asta am inscris-o si noi pe Alexandra la g-radinita, imi este tare drag locul... Inscrierea am facut-o pentru anul 2008-2009, dar, pana la urma, ne-am hotarat sa mearga acolo din februarie-martie2008. Abia astept...
Pretul nu e f mare, 500 ron anul asta, si probabil 6 la anu'... sa vedem ce.o mai fi...
https://www.omuldezapada.ro/

Ely
Postat: Thursday, September 27, 2007 4:19 PM

Intrat: 3/2/2006
Postari: 5605
Nico,Monique gradinitele sunt frumoase,sigur fetitele se vor simti bine.cool

Alexandra acomodare usoara si sa nu plangi ca uite ne alaturam si noi tie de luni mergem si noi la cresadance .
Ieri am inscris-o si m-au si sunat dupa amiaza tocmai imi luasem gandul la cat am umblat.Dar acum am asa inima cat un purice mie o sa-mi fie greu, ca ei cred ca o sa-i placa la cat de mult ii plac copii.Mi-au zis ca-i duce si afara cu bus-ul lor special sa viziteze o data sau de doua ori pe luna .M-am speriat un pic dar mi-a zis educatoarea sa stau linistita .Si bebeii vostrii sunt luati cu bus-ul in oras pentru vizite?
Deja au inceput emotiile nu stiam ca o sa-mi fie asa fool .. sper sa-i placa ca astazi nu mai vroia sa plece de langa copii.pupici
g_nicoleta2000
Postat: Thursday, September 27, 2007 8:46 PM

Ely, Monique, Danab, Alina, saru'mana de incurajari. Nu stiu de ce dar mi se face si mie inima cat un purice ca-mi pleca fata in armataplans

Monicutza, si noi tot 500ron platim, mic dejun si pranz inclus, o mie de activitatzi si o gramada de educatoare. Eu raman placut impresionata de cum arata gradinitzele particulare, multe jucarii, totul colorat si mai presusu de orice copii par a fi fericiti. Dupa ce am vizitat o groaza de gradinitze de stat ceea ce mi-a ramas in minte erau copii plicitisiti, cred ca in final de asta nu am nici o parere de rau ca dau 500ron pe luna, sper din tot sufletul sa fie si Alex fericita ca si copii care i-am vazut miercuri.
Miri
Postat: Thursday, September 27, 2007 9:08 PM

Nivel: SAFIR

Intrat: 2/26/2006
Postari: 16505
Locatia: pe o margine de lume...
Nico, Ely, mult succes cu acomodarea la gradinitza!pupici
monique
Postat: Thursday, September 27, 2007 11:21 PM

Intrat: 2/15/2006
Postari: 3579
Ely, mult succes si voua la gradinita!!! Sa ne tineti la curent cu noutati!!!
Nico, multumesc pt raspuns!
Mami de Maria, nu ne mai arati fotografii cu printesa ta la gradi?!?
MNiko
Postat: Friday, September 28, 2007 6:34 AM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5
monique wrote:

Mami de Maria, nu ne mai arati fotografii cu printesa ta la gradi?!?

Monique, Maria dar si mami Oana sunt putin bolnavioare si momentan nu merg la gradinita. Speram sa se refaca repede si sa-si reia activitatile.
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed