La gradinitza- cresa - camin !

Options La gradinitza- cresa - camin !
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Fluturas
Postat: Monday, September 24, 2007 3:27 PM

Nivel: Maestru

Intrat: 11/22/2006
Postari: 9754
Locatia: o casa,care nu este facuta de mana,ci este vesnica
dav,esti tot un zambet(ca mamica ta).esti un dulce,cred ca vei cuceri multe fete la gradi cu zambetul tau
danab
Postat: Monday, September 24, 2007 3:40 PM

Nivel: Senior

Intrat: 3/13/2006
Postari: 5519
Locatia: Iasington
love love Dav, un zambet pe fata ta de invidiat! bravo
Ely
Postat: Monday, September 24, 2007 4:46 PM

Intrat: 3/2/2006
Postari: 5605
David ce chip luminos ai se vede ca-ti place..pupici bravo
Leea uite ai facut-o pe mami fericita asa sa fie mereubravo pupici
marivic
Postat: Monday, September 24, 2007 6:52 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 8/10/2007
Postari: 13439
Locatia: ,....undeva,prin Univers....
STELE,Victor,nu mai are pampers pe timpul zilei doar noaptea mai ii pun;a capatat controlul mictiunilor, momentan ne mai luptam cu ''vorbele''.Dar directoarea gradinitei,mi-a spus ca trebuie sa-l aduc si pe urma in functie de cum voi putea sa-mi planific sedintele la logoped,va fi mult mai bine ptr.el.Mi-a zis ca numai ducandu-l la gradinita,isi va da drumul la mult mai multe cuvinte.Sper sa fie bine!Iar astazi am stat doar atat caci nu era dna.directoare si copii erau f.galagiosi,iar eu eram pe post de educatoare impreuna cu dna.de serviciu.
Miri
Postat: Monday, September 24, 2007 9:12 PM

Nivel: SAFIR

Intrat: 2/26/2006
Postari: 16505
Locatia: pe o margine de lume...
Kiki, ma bucur mult pentru Dav si pentru voi, pentru ca lucrurile merg asa de bine!bravo
Codruta, abia astept sa ne impartasesti din experientza!pupici
sousourel
Postat: Monday, September 24, 2007 9:22 PM

Intrat: 2/18/2006
Postari: 7688
Dav, esti sursa de buna-dispozitie, te pup dulce pui si distractie frumoasa si mainepupici

Medeea, succes la "intarcat mami"sic , ca tie sigur iti va placea foarte tare la gradi...dar cred ca mergi la grupa mare, nu?...cum stii tu toate literelepupici flowers

Motivata de hei-rupul de pe forum, apropo de mersul la gradibounce bounce bounce (nu degeaba voiam noi sa ne afisam si pe masini, una-altaras ) am hotarat sa-mi incep vineri programul cu o ora mai tarziu si sa-l duc si pe V o ora la gradi...asta daca ne va permite doamna, desigur....
MNiko
Postat: Monday, September 24, 2007 9:27 PM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5
Succes Madalina si Victor cu noul pas.pupici
Miri
Postat: Monday, September 24, 2007 9:30 PM

Nivel: SAFIR

Intrat: 2/26/2006
Postari: 16505
Locatia: pe o margine de lume...
Sousourel, mult succes, un pupic pentru V si ...asteptam vesti bune!pupici
Kiki
Postat: Monday, September 24, 2007 9:46 PM

Nivel: TOP TEAM

Intrat: 2/14/2006
Postari: 36610
Locatia: In casuta cu pitici
Mniko, Alina, Butterfly, Dana, Ely, Miri, Sousourel, va multumim pentru aprecieri! pupici pupici pupici pupici pupici pupici pupici

V, succes la gradi! Asteptam vesti bune! pupici
sousourel
Postat: Monday, September 24, 2007 9:58 PM

Intrat: 2/18/2006
Postari: 7688
Multumim dragelorpupici ..oricum, noi vrem doar de proba, apoi mai vedem.
stele_pe_cer
Postat: Tuesday, September 25, 2007 9:26 AM

Intrat: 2/13/2006
Postari: 6678
Succes tuturor prikindeilor la gradipupici !

Marivic, sa va fie de binepupici !
g_nicoleta2000
Postat: Tuesday, September 25, 2007 2:48 PM

Nivel: Avansat

Postari: 3898
Locatia: Bacau
Ute ca si la noi a ajuns funia la par si mergem la gradinitzadance yes . Asta simte mami, sa vedem ce o sa zica si puiul.
Acum o intrebare pentru deosebitele mamici cu pui la gradinitza: cati dintre ei au reinceput sa faca pisu pe ei noaptea dupa ce au inceput gradi??oare Asta este frica mea cea mare sa nu dam inapoi tot ceea ce am invatat pana acum, deja am scos de la naftalina ultimul bax de chilotei Libero nefolositi ca sa-i punem peste noapte. Cand mergem in concediu si schimba mediul Alex devine pisarcoasa peste noapte, se uda si sta cu fundul rece ore bune.. asta in prima noapte in special.... apoi se trezeste si cere oala...

Si intrebarea nr 2 este cati copii sunt in grupele la care merg ai vostri pui si cate supraveghetoare sunt?

Maria si David felicitari pentru acomodare, vream si noi sa fim la fel de bravebounce
Victoras sa fii curajos, la gradi este nemaipomenit de frumospupici
Medeea sa fii curajoasa, la gradi este viata de viataras flowers
Kiki
Postat: Tuesday, September 25, 2007 2:50 PM

Nivel: TOP TEAM

Postari: 36610
Locatia: In casuta cu pitici
Nico, va dorim succes la gradi! pupici
stele_pe_cer
Postat: Tuesday, September 25, 2007 3:21 PM

Intrat: 2/13/2006
Postari: 6678
g_nicoleta2000 wrote:
Ute ca si la noi a ajuns funia la par si mergem la gradinitzadance yes . Asta simte mami, sa vedem ce o sa zica si puiul.
Acum o intrebare pentru deosebitele mamici cu pui la gradinitza: cati dintre ei au reinceput sa faca pisu pe ei noaptea dupa ce au inceput gradi??oare Asta este frica mea cea mare sa nu dam inapoi tot ceea ce am invatat pana acum, deja am scos de la naftalina ultimul bax de chilotei Libero nefolositi ca sa-i punem peste noapte. Cand mergem in concediu si schimba mediul Alex devine pisarcoasa peste noapte, se uda si sta cu fundul rece ore bune.. asta in prima noapte in special.... apoi se trezeste si cere oala...

Si intrebarea nr 2 este cati copii sunt in grupele la care merg ai vostri pui si cate supraveghetoare sunt?

Iti raspund eu (daca nu e cu suparare sau cu...interpretareras )!

1.Matei desi facea de curand la olita, nu si-a skimbat obiceiul.In primele zile de gradi i-am aratat eu personal olitza, i-am spus ca trebuie sa se duca la doamna sa ceara (pe atunci nu putea sa isi dea singur pantalonii si kilotii jos).Au fost foarte putine accidente in cursul zilei iar in timpului somnului de dupa-amiaza la fel de putine.

2.in privinta supravegherii, este numai o singura persoana la 10-14 copilasi.Este ajutata la ora mesei de skimbul 2, deci sunt amandoua, plus mai sunt ajutate de asitentele medicale, 2 pe tura.Asistentele medicale ofera antitermice copiilor febrili sau le administreaza tratament de urgenta dupa caz.Tot ele controleaza alimentatia copiilor alergici sa corespunda fisei in rosu.

Asta este la noi la gradi, unde s-au facut restructurari de personal, dar in mod normal sunt 2 persoane per tura + 1 asistenta medicala.
MNiko
Postat: Tuesday, September 25, 2007 5:38 PM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5
Se pare ca noua ne e din ce in ce mai bine la cresa. De cateva zile Cristina a inceput sa cante singura prin casa(pe limba ei, bine-nteles) si asta fara fundal sonor, dar se pot recunoaste cantelele pt copii. In plus cand ii pun cutiutele muzicale gesticuleaza dupa versuri si mai spune si cate un cuvintel stalcit.
Deasemenea am inceput sa cunoastem dupa nume colegii de grupa. Are in grupa 2 gemeni, baieti aproape identici. Azi mi i-a aratat corect pe fiecare.

Nico, la cresa la Cristina sunt in grupa cam 30 de copii. Dimineata sunt trei ingrijitoare, iar la 10 vine si schimbul 2, adica inca 2, deci in total 5 plus asistenta. Cu olita noi facem progrese datorita cresei pt ca acasa nu ne mai placea.

Cred ca detaliile astea difere de la o institutie la alta. Bafta si voua sa gasiti ceva pe plac si sa va acomodati usor.
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed