La gradinitza- cresa - camin !

Options La gradinitza- cresa - camin !
Subiectul anterior · Subiectul urmator
sousourel
Postat: Monday, October 1, 2007 6:36 PM

Nivel: Senior

Intrat: 2/18/2006
Postari: 7688
Medeea, Kari, pupici gagici gradinaresepupici pupici pupici Mami Codruta, mami Ely succes cu acomodarea la gradiras pupici (a fetitelor..ce-ati crezut?sic )
codruta
Postat: Monday, October 1, 2007 7:13 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 2/14/2006
Postari: 2034
Locatia: la loc cu verdeata...
cute_baby_of_mine wrote:
Codruta, cum a fost azi? Cum e Medeea?
desi trebuia s-o iau la 12, n-am avut stare si m-am dus pe la 11. Era program de stat pe olita, asa ca n-am deranjat-o. Asistenta mi-a zis ca e cuminte, n-a plans deloc dar n-a mancat de dimineata asa ca s-o mai las, poate papa la pranz cu copiii. Am lasat-o si am revenit la 12, printesa mea tocmai terminase de papat ciorba!S-a bucurat cand m-a vazut, a facut pa la copii si am plecat.Fara lacrimi, fara plans, cu promisiunea ca venim si maine!Pana am imbracat-o am mai povestit cu asistenta si tare a mai laudat-o c-a fost cuminte!
Evident acasa am descusut-o eu si tare-mi place ca-mi spune cam tot ce face la "coala".
Deocamdata e bine, chiar foarte bine!
g_nicoleta2000
Postat: Tuesday, October 2, 2007 2:41 PM

Postari: 3898
Locatia: Bacau
Bravo Codrutza, ce mamica mare are Medeea, in cazul vostru adultul a fost muuult mai traumatizat decat copilulras

La noi mersul la gradinitza cea noua a fost foarte ciudat cel putin pentru mine, ma asteptam la multe dar nu si la ce s-a intamplat mai ales astazi cand al meu copil nu a mai vrut sa mearga acasawhat , s-a rugat mama Aura de ea cateva minute bune sa plece de la copii ca Alex era foarte grabita sa plece inapoi la doamna. Deci nu stiu ce anume face copilul meu acolo dar este topita dupa " gadinitza". Ieri s-a desprins destul de usor de noi cand si-a amintiti ce minunatii o asteapta sus la copii si cand m-am dus dupa ea, adusa de o educatoare mai mult o interesau jucariile de pe holul de schimb decat bucuria ca a venit mami. Dimineatza cand s-a trezit ca de obicei la ora 7 si ne-a spus sa mergem la leul care doarme (pe scarile gradinitzei sunt lei decorativi), ne-am imbracat si gata, nici macar nu s-a uitat inapoi dupa mamiuff
Asa ca ne gandim ca de luna viitoare sa o lasam la program lung, oricum astept ziua de vineri cand ni se da dosarul cu activitatile zilnice sa vad si eu ce a fermecat-o asa de tare. Atat stiu ca astazi a fost circul la ei cu animalutze mici, ca Alex numai despre asta vorbeste si ca mama Aura se roaga sa o poata adormi la amiaza ca ieri a pus-o in pat la 2 si a adormit la 4 de atata entuziasm.
Astazi eu m-am bucurat de o zi acasa, mi-am pus hartiile in ordina, ma simt bine yes am fetitza mareeeeeeeflowers
Alina
Postat: Tuesday, October 2, 2007 3:37 PM

Nivel: SAFIR

Intrat: 3/27/2006
Postari: 18834
Mult succes, micutelor!!!!!!!!!pupici pupici
Ely
Postat: Tuesday, October 2, 2007 3:39 PM

Intrat: 3/2/2006
Postari: 5605
Sousourel multumimpupici

Medeea,Alexandra bravooooooooo ce bine ca sunteti cuminti si va place gradi.pupici pupici

De dimineata cand am dus-o pe Karinuta la gradi am plecat repede si dupa mine a plans rauuff nu ca ieri.Am stat pe hol si pana nu s-a linistit nu am plecat.Am fost cu ochii numai pe telefon sa vad daca ma suna,dar cred ca este bine acum.Astazi o las la program mai lung de la 9 la 5.Sper sa se acomodeze cat mai repede.bounce
danab
Postat: Tuesday, October 2, 2007 3:40 PM

Intrat: 3/13/2006
Postari: 5519
Locatia: Iasington
Felicitari Medeea!
Felicitari Alexandra!
! Uite ca nu s-a dezmintit gradinita voastra, nu arata bine doar in poze! La cat de bine s-au adaptat fetitele voastre la gradinita ma bate gandul sa incercam si noi din ianuarie, ca tot am ramas fara bona scratch
codruta
Postat: Tuesday, October 2, 2007 4:14 PM

Postari: 2034
Locatia: la loc cu verdeata...
a doua zi de cresa a fost foarte bine.
Am mers la 12 dupa ea dar era deja pusa in patut la nani iar asistenta a insistat s-o las si sa vin la 15 dupa ea. Am lasat-o, cu inima stransa c-a n-a dormit niciodata fara mine si am revenit pe la 14 sa vad ce face.Surpriza@ medeea dormea frumos, fara mami, fara sticluta ,fara parul lui mami.Cica n-a plans dar a adormit mai greu.La 3 si 10 cand m-am dus iar dupa ea, ceilalti copii mancau iar a mea dormea!A trezit-o si pana am imbracat-o a papat rapid doi biscuiti si apoi i-am dat un danonino mare pe care l-a stins in cateva minutele.
S-a adaptat foarte repede, zic eu. E a doua zi, suntem la program integral si n-a plans deloc.
Sunt foarte multumita!
Alina
Postat: Tuesday, October 2, 2007 4:27 PM

Nivel: SAFIR

Intrat: 3/27/2006
Postari: 18834
Medeea, bravo bravo .

Off topic: imi place ticker-ul tau, Codruta, sic .
g_nicoleta2000
Postat: Wednesday, October 3, 2007 7:44 AM

Ely, imi pare rau ca-i vine asa de greu Karinei, si mie mi-a fost frica sa nu trec prin asa ceva.. O sa fie bine pana la urma, va trece peste despartirea de mami. La gradinitza am fost rugata din prima zi sa nu o aduc eu ca sa evitam plansul dupa mami, nu v-ar fi mai usor daca ar merge cu tati?

Am vazut si eu ieri tickerul Codrutei, deja are planuri mariflowers

Dana, daca ai timp mergi macar in vizita la gradinitze, macar asa iti faci o idee despre cum arata, faci comparatii intre ele si o sa ai mai multe informatii care o sa te ajute sa iei o decizie.
TatyKS
Postat: Wednesday, October 3, 2007 7:58 AM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 3/1/2006
Postari: 7513
Locatia: Ro
Alex , Codruta bravo bravo ce domnisoare au mamicile voastrepupici pupici .

Codruta super tiker-ulras ... ce nerabdatoare esti mamisic
Ely
Postat: Wednesday, October 3, 2007 3:20 PM

Intrat: 3/2/2006
Postari: 5605
Niko pupicicred ca si cu sotul meu face la fel ca e topita dupa el.Si astazi a plans la fel ca ieri ,dar s-a linistit mai tarziu,daca continua nu stiu ce o sa fac probabil sa o retrag.uff . Mi-au zis ca este normal sa planga in primele zile mai ales ca a crescut numai cu mine si cu sotul nestiind pe altcineva.
g_nicoleta2000
Postat: Thursday, October 4, 2007 1:48 PM

Ely wrote:
Niko pupicicred ca si cu sotul meu face la fel ca e topita dupa el.Si astazi a plans la fel ca ieri ,dar s-a linistit mai tarziu,daca continua nu stiu ce o sa fac probabil sa o retrag.uff . Mi-au zis ca este normal sa planga in primele zile mai ales ca a crescut numai cu mine si cu sotul nestiind pe altcineva.

Mai asteapta un pic cu retragerea, macar 2 saptamani, da-i timp de acomodare. dar cat sta cu copii plange? este suparata si dupa ce plecati voi? Stiu ca este greu si pentru parinti, mi-a fost greu si mie cu toate ca nu plangea.. Astazi am plans si noi dar din cauza ca joi vine la gradinitza pediatru in vizita si ia toti copii la examinat. Alex uraste dezbracatul de straini, uitatul in gat este alta tragedie; a bocit cat au tinut-o plamanii. Sper ca maine dimineata sa nu-i fie teama da gradinitza din cauza pediatrului.
Mult curaj Ely si daca nu-i place defel o retragi si o inscrii din nou peste o luna, copii se razgandesc destul de repede si la varsta ei o luna o schimba foarte mult.
Kiki
Postat: Thursday, October 4, 2007 1:56 PM

Nivel: TOP TEAM

Postari: 36610
Locatia: In casuta cu pitici
Succes copilasilor plangaciosi! pupici
Ati incercat, mamici, sa ii duceti la gradi obiectul preferat? Dav mieuna dupa mine cand il duceam la gradi, insa de vreo cateva zile isi cara dupa el masina preferata si cum ajungem la gradi si intram in clasa mami nu mai exista, nici pup, nici Bye, nici nimic. la 1 30 nici nu mai alearga catre noi cand venim sa-l luam si abia-abia daca se urneste de la gradi, ba uneori si plange ca il luam... asa ca sunt pro carat de acasa jucaria preferata ca sa nu mai planga copilul!

Lui Dav ii place la "pupii", dimineata nu are rabdare sa ma schimb de pijama ca sa plecam, trage de bluza de pijama si de pantaloni, doar-doar m-oi schimba mai repede. Nici n-a baut bine laptele si e cu adidasii in mana la usa...Ajunsi in fatza gradinitei nici nu asteapta sa opresc masina si e in stare sa sara jos, noroc ca e in scaunul lui prins cu centura.

La masa e ok, papa aproape tot ce i se pune in fatza si daca nu ii place felul 2 (cum a fost azi - nu ii place mamaligutza cu branza si smantana), mai papa o data felul 1. Micul dejun nu-l serveste la gradi, ar insemna sa plece nemancat de acasa si nu se poate ca e scandal. Om vedea.

Miss il lauda tot timpul, ca e cuminte si ca sta la masuta si face ce-i spune, avem deja primul dosar de la gradi cu operele artistului si primele evaluari. Azi au vazut o piesa de teatru (Pinocchio) si a stat cumintel pe scaun si la sfarsit a zis "Baboooo" (bravo) si a aplaudat!

Sunt tare multumita ca-i merge bine Nu cred ca vom avea probleme cu somnul de pranz la gradi cand o trece la program lung. Imi zicea Miss ca el se suie in patut cand vede ca ceilalti copilasi merg la nani si abia il scoate afara...
MNiko
Postat: Thursday, October 4, 2007 2:03 PM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5
Kiki wrote:
Succes copilasilor plangaciosi! pupici
Ati incercat, mamici, sa ii duceti la gradi obiectul preferat? Dav mieuna dupa mine cand il duceam la gradi, insa de vreo cateva zile isi cara dupa el masina preferata si cum ajungem la gradi si intram in clasa mami nu mai exista, nici pup, nici Bye, nici nimic. la 1 30 nici nu mai alearga catre noi cand venim sa-l luam si abia-abia daca se urneste de la gradi, ba uneori si plange ca il luam... asa ca sunt pro carat de acasa jucaria preferata ca sa nu mai planga copilul!

Eu am facut ata inca din prima zi in care am dus-o la cresa. Si toata saptamana urmatoare i-am carat papusica la cresa, pana a inceput sa n-o mai intereseze papusa cand intra in clasa.

Papusa aia i-a dat mult siguranta, puterea de a se agata de ceva familiar.
Succest tuturor "stdentilor" si mamicilor lor cu acomodarea.pupici
g_nicoleta2000
Postat: Thursday, October 4, 2007 2:18 PM

hohot Ma amuza tare de tot a doua poza a Cristinei cat este de serioasa, parca-i sigura la sedintza cu domnul director si papusica.
Si noi caram dimineata tot felul de minuni dupa noi dar raman in masina, mami nu-i de acord sa ducem jucarii la si de la gradinitza. Tin minte si acum cum am ramas fara o papusa cand eram "popil", mi-s luat-o alta fetitza si nu a mai vrut sa mi-o dea inapoi.. apoi a ramas parasita la gradinitza, ma uitam mereu la pausica mea dar nu aveam curaj sa o cer inapoi, eram traita in vremea lui " taci din gura!"

David, si noi ne pregatim de facut nani la gradinitza yes si noi de abia asteptamdance
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed