La cresa, gradinita sau camin - vol 2
Subiectul anterior · Subiectul urmator
sousourel
Scris: Wednesday, May 28, 2008 4:29 PM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 2/18/2006
Eu doresc sa socializeze. Sa se joace cu alti copii. Sa imparta. Sa dispute. Sa ceara. Sa dea.....sa imparta obiecte si sa impartaseasca experiente pe care doar copiii si le pot oferi intre ei. Altfel l-as putea tine acasa, fara probleme. Vreau sa mearga la gradi. Dar e impulsiv, coleric, temperamental. Si nu vreau sa primeasca la fund de la altcineva.
Maria & Mario
Scris: Wednesday, May 28, 2008 8:02 PM
Nivel
Nivel: MEMBRU FONDATOR

Inregistrat: 2/13/2006
Stii care e marea problema cu bataia , Sousourel ? Ca ii va intra in reflex sa ia palmutza dupa o nazdravanie , ca o va considera .... normal. Si NU e normal. Plus ca nu e de la mama , care il educa , e de la cineva strain cat de cat , deci poate intelege ca e normal sa fie lovit de straini si - mai apoi - sa loveasca si el pe altii ! Se poate cea baza unui conportament pasiv in fara violentei ( sta si o primeste - ca o considera fireasca ) , sau se poate razvrati - in timp - si isi va " varsa " violenta ta pasiva in adolescenta etc . Nu stiu daca m-am facut eu destul de inteleasa.

Nu sunt de acord cu bataia de nici un fel. Dar asta nu inseamna ca nu imi mai scapa cate o palmutza la fund sau peste manutza Mariei. Dar macar stiu ca e de la mine ! banghead

Cat despre varianta bonei - o resping total ! Am mai scris pe undeva , deci nu ma repet !

flowers

PS: Ma intrebam : Oare daca ai reusi sa il faci pe Victoras sa spuna : Nu e frumos ! dupa fiecare palmuta la fundulet si i-ar spuen doamnei de vreo doua trei ori asa , nu o linisti-o ? Poate se simte vinovata si se potoleste !
mihaela75
Scris: Wednesday, May 28, 2008 8:13 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 2/22/2006
Fetelor,si eu educatoare de tara am fost...la cucuiata de se infundau cizmele in noroaie si asta nu-mi dadea dreptul sa lovesc copilul ...doamne fereste, ma crucesc ce vad aici.Cum sa te atingi de cpilul altuia.Si am avut si copii cu temperament ca nu le-as spune chiar colerici ,se luau la bataie din orice .Mie mi-erau dragi sic erau cu tupeu ras Sousourel, tre sa vorbesti cu educatoarea sa-si faca meseria cum trebuie ca problema nu e la copil ci la ea.box2
stele_pe_cer
Scris: Thursday, May 29, 2008 8:53 AM
Nivel

Ely wrote:
doar sa pui o camera ascunsa sa vezi cum este.ras pupici

Cred ca mai rau si-ar face...
sousourel
Scris: Thursday, May 29, 2008 4:56 PM
Nivel

Maria & mami wrote:

PS: Ma intrebam : Oare daca ai reusi sa il faci pe Victoras sa spuna : Nu e frumos ! dupa fiecare palmuta la fundulet si i-ar spuen doamnei de vreo doua trei ori asa , nu o linisti-o ? Poate se simte vinovata si se potoleste !

E o idee interesanta. Sa vedem daca o pot aplica.

Multumesc fetelor pentru idei si sustinere. pupici pupici pupiciSituatia asta e ca o infundatura. Nici nu o pot ignora, nici nu pot scapa de ea.
stele_pe_cer
Scris: Friday, May 30, 2008 9:21 AM
Nivel

Mult tact, Sousourel!

Nu-mi vine sa cred ca asta ma asteapta si pe mine...in viitorul apropiat ne vom muta din Bucuresti, intr-un loc cu posibilitati foarte limitate dpdv social.
sousourel
Scris: Friday, May 30, 2008 12:23 PM
Nivel

Nu dau in offtopic cand spun ca in zonele rurale/ urbane exista avantaje/ dezavantaje, egal impartite. Uneori avantajul dintr-o zona e dezavantajul din alta. Aerul curat, verdeata, curtea proprie, si altele, sunt avantaje. Din punt de vedere sociocultural, ce sa spun?oare Mai putine.
Lilly of the valley
Scris: Friday, May 30, 2008 12:33 PM
Nivel
Nivel: SMARALD

Inregistrat: 3/23/2007
stele_pe_cer wrote:
....

Nu-mi vine sa cred ca asta ma asteapta si pe mine...in viitorul apropiat ne vom muta din Bucuresti, intr-un loc cu posibilitati foarte limitate dpdv social.

si noi vom fi in aceeasi situatie si incepem sa ne gandim din ce in ce mai des la amanarea momentului in care ne vom muta

In alta ordine de idei, nimanui nu i-as permite sa-mi loveasca puii, devin periculos de recalcitranta in astfel de momente. s-a intamplat ca Leea sa fie lovita de o asistenta peste fund ca sa se linisteasca, sa poata sa-i faca injectia. dupa ... ce a iesit din gura meaangry
Alyna
Scris: Friday, May 30, 2008 9:14 PM
Nivel

Inregistrat: 2/15/2006
Azi a avut loc petrecerea de 1 iunie la cresa lui Matei.Copii s-au distrat,au papat tort iar la sfarsitul zilei au primit cate un cadouas de la doamnele ingrijitoare.

Alyna attached the following image(s):
2.jpg5.jpg6.jpg7.jpg8.jpg

TeosOf
Scris: Friday, May 30, 2008 9:31 PM
Nivel

Inregistrat: 3/4/2008
Ce scumpic e! Sa-ti traiasca! E prima data cand il vad.
Alyna
Scris: Friday, May 30, 2008 9:33 PM
Nivel

Inregistrat: 2/15/2006
TeosOf wrote:
Ce scumpic e! Sa-ti traiasca! E prima data cand il vad.

Multumescpupici
Lilly of the valley
Scris: Friday, May 30, 2008 9:36 PM
Nivel
Nivel: SMARALD

Inregistrat: 3/23/2007
ce dulcei sunt!angel
Ely
Scris: Friday, May 30, 2008 9:58 PM
Nivel

Inregistrat: 3/2/2006
Matei ce frumos e la tine la gradi si ce mare ai crescut,mmm si tortul cred ca a fost tare bun love bravo pupici

Astazi a fost ultima zi a Karinei de gradi ,maine au petrecerea si gata acasa cu mami pana gasim alta gradi ,dar mai dureaza pana aflam cum stau lucrurile.flowers
Alina
Scris: Saturday, May 31, 2008 7:26 AM
Nivel
Nivel: SAFIR

Inregistrat: 3/27/2006
Matei, ce baiat frumos esti.pupici
Karina, iti doresc vacanta placuta.pupici
crista
Scris: Saturday, May 31, 2008 2:11 PM
Nivel

Inregistrat: 1/27/2007
Matei ce mare ai crescut si ce dulce esti tu acolo intre copii. angel pupici
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.