kali

Profil: kali
Despre
Utilizator: kali
Nivel: MEMBRU FONDATOR
Nume real:
Locatia
Ocupatie:
Interese:
Sex: Femeie
Statistici
A intrat: Saturday, May 27, 2006
Ultima vizita: Friday, October 23, 2020 11:42 AM
Numarul de postari: 14,381
[1.39% din toate postarile / 2.73 postari pe zi]
Imagine
Ultimele 10 postari
Subiect: Bebelus nu reactioneaza la nume
Postat: Friday, September 18, 2020 10:44 AM
Orice ar fi, nu te grabi cu concluziile. Daca acesta e singurul semn de intrebare, probabil ca nu e nimic serios; stimuleaza copilul, joaca-te cu el... Urmareste evolutia in timp si nu uita ca niciun medic nu pune diagnostic de autism, cu certitudine, inainte de 3 ani.
Subiect: Coronavirus - raspandire si masuri luate
Postat: Tuesday, April 28, 2020 1:41 PM
bereea wrote:
Eu numai rezist, vreau sa revenim la normal.
Voi?

Si eu!
Postat: Sunday, April 12, 2020 4:11 PM
bereea wrote:
Kali, sunteti bine?Bunicii tai sunt ok?

Da, suntem bine toti, multumim!computerlove
Postat: Thursday, April 9, 2020 9:08 AM
Liliana, e un topic privat. I-am trimis pm Adrianei pt. a-ti da acces, insa cred ca nu l-a vazut, inca.
Postat: Monday, April 6, 2020 11:01 AM
monica irimia wrote:
Kali, cum mai sunteti? Cum rezistati psihic? Ce mai fac copiii?

Monica!computerlove Bine ai revenit!

Noi suntem bine, multumesc! Nu avem nicio problema cu izolarea; sunt mai ocupata ca inainte... gatesc toata ziua, stam in curte, facem curatenie, spal, calc. etc... insa, clar, viata de casnica nu e pentru mine. Imi umplu timpul ca sa mi se relaxeze mintea, sa nu-mi galopeze prea mult gandurile, sa treaca timpul...
Ma afecteaza foarte mult ce se intampla in jurul meu si drama oamenilor insa am inceput sa compensez intr-un fel sau altul, ca nu pot sta numai in stress.

Copiii sunt bine si ei. Teme, pregatire ( online ), joaca... acum se simte avantajul de a fi 4 si de a avea loc / spatiu / curte.

Voi ce faceti? Cum sunteti?

Bereea, pale
Subiect: Stare de spirit - 59
Postat: Tuesday, March 31, 2020 12:24 PM
Va imbratisez, fetelor!computerlove
Nici eu nu mi-am terminat cafeaua, desi am fost tare activa de dimineata.
Sa fiti bine!grup
Postat: Saturday, March 28, 2020 6:42 PM
Nu-i nicio problema. Cheek Kiss
Postat: Saturday, March 28, 2020 1:53 PM
Bereea, din greseala mi-ai editat postarea. Nu-i o problema, am sters ce ai scris tu in ea, insa s-a pierdut ce-i scrisesem lui Mari.

Te cred si-mi pare rau. Eu am avut treaba doar la urgente, nu in ambulator, deci acolo chiar nu stiu cum statea treaba decat din auzite. Da, se pare ca spaga e obicei vechi... nu se dezvata usor de el.
Postat: Saturday, March 28, 2020 12:54 PM

Bereea, se schimbasera lucrurile, sincer! Niciunul nu mai avea curaj sa ia spaga, erai bine tratat, cu respect, era curatenie, erau eficienti... era bine atat cat poate fi de bine in Romania.

Fetele, multumesc pentru incurajari!computerlove grup Sa fiti bine!

Postat: Friday, March 27, 2020 9:20 PM
LilianaD wrote:

Kalichiar acum aud la tv ca li s-a cerut celor din spital sa nu mai faca declaratii publice. Infiorator ce se intampla acolo. Sa speram ca se schimba ceva, poate impreuna reusiti sa puneti presiune pe ei. Va imbratisez si eu cu drag.computerlove

E adevarat... pe langa asta, se intampla foarte multe lucruri ce nu se spun.pale

Noi nu vom putea face nimic, increngatura e prea mare... am impresia ca cei de la Bucuresti au venit sa constate ce NU trebuie sa faca pt. a ajunge in aceeasi situatie, nu sa ia masuri sau sa ofere ajutor. Sunt voci care vor inchiderea Sucevei, dar cum poti face asta cu un spital inchis, fara personal medical, fara echipamente de protectie?! Vor sa ne condamne pe toti?

Nu s-a schimbat nimic. Totul e de fatada. A ramas o mana de oameni sa lupte... e nedrept, e strigator la cer! Eu sunt ingrozita! Cum spuneai si tu, intr-o situatie din asta, daca te nimeresti printre ghinionisti, iti pui sperantele in medici. Un sistem pus la punct iti da o oarecare siguranta. Cand realizezi ca asta nu mai e o optiune, ca efectiv nu ai unde sa te duci si ca nimanui nu-i pasa, ca nimeni nu te primeste nicaieri, sentimenele sunt de nedescris...

https://www.monitorulsv.ro/Local/2020-03-27/Drama-unei-mame-internate-in-spital-cu-bebelusul-ei-suspect-de-coronavirus-Medicii-sunt-toti-infectati-nu-are-cine-sa-mi-l-controleze-Baiatul-meu-moare-aici-pe-pat

https://www.monitorulsv.ro/Local/2020-03-27/O-femeie-al-carei-tata-s-a-prapadit-in-spital-descrie-degringolada-de-la-aceasta-ora-din-unitatea-suceveana