Jurnal de grasute-slabute!

Options Jurnal de grasute-slabute!
Subiectul anterior · Subiectul urmator
raly
Postat: Friday, April 15, 2011 2:24 PM

Nivel: DIAMANT

Intrat: 12/17/2007
Postari: 25889
Locatia: M e d i a s
Felicitari Oana!bravo bravo Noi postim in continuare cu rezultate minime!Eu de cand m-am apucat am dat in total 2,700sic
bulibuli
Postat: Friday, April 15, 2011 5:52 PM

Nivel: Maestru

Intrat: 3/17/2008
Postari: 9649
eu am mai dat 1,5 kg.. am inceput sa tin mai strict si vad ca incep iar sa dau jos, incet, incet... sper sa continui la fel

bilantul pana acum.. 10 kg ras nu mi se pare ca se vede f tare, dar cantarul asa zice...

raly, incet dar sigur!!
oanamaria
Postat: Friday, April 15, 2011 6:25 PM

Nivel: RUBIN

Intrat: 4/22/2009
Postari: 20813
Locatia: Pitesti
Raly felicitari tot ce e in minus e de bine!
Buli esti tare -10kg se vad chiar bine mai ales la haine nu?Asta -i si telul meu ,dar mai am ceva pana sa-mi ating telul.
Va doresc succes si vointa in continuare!
marivic
Postat: Friday, April 15, 2011 6:40 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 8/10/2007
Postari: 13441
Locatia: ,....undeva,prin Univers....
Iaca,vin si eu pe-aici,....nu am tinut cura,dar am mancat mai putin,NU dupa 18:00 si iau inainte de fiecare masa Spirulina.De la 59 kg,am ajuns intr-o luna la 56,700kg,deci 2,300kg am dat jos.sic Cred ca si stresul si noptile nedormite au contribuit.
Deeeeeea
Postat: Friday, April 15, 2011 11:55 PM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5
Buna fetelor , nu credeam ca se va intampla dar se pare ca intr-o perioada scurta de timp (1 luna)m-am ingrasat in jur de 9 kg , as vrea sa ma apuc de o dieta ceva .. dar cu dietele de obicei mi-a fost foarte greu sa le urmez ( 2 , 3 zile si gata) .. as vrea sa scap de aceasta povara in maxim 3 luni , ceva sfaturi si pentru mine ?coeur
giulia_mamik
Postat: Wednesday, April 20, 2011 1:14 AM

Nivel: Avansat

Intrat: 3/22/2010
Postari: 3091
Locatia: bacau
Dea,bine ai venit printre noi.La tine clar e o problema hormonala.Sa iei 9 kg intr-o luna e lucru mare crede-ma.Sfatul meu e sa tragi o fuga uregenta la un endogrinolog si sa vezi care e problema.Si vezi ce sfaturi iti da el.Eu una asa as face.

Fetelor,eu am fost la sauna cu infrarosii:018: .M-am rasfatat un pic,ca deh doar merit si eu.Ce bine m-am simtit dupa.Si culmea am rezistat eroic cele 30 de minute in sauna:018: .Eram practic o fantana artezianaras .Am pierdut 1kg din tesutul adipos.Eu nu am facut-o musai pt a slabi,caci nu mi se pare o metoda de a slabi.Am facut-o pt piele.Aveam pe copase niste bubite de peste iarna,de la blugi practic pielea nu a mai "respirat".Se simte acum pielea mai fina,bubitele s-au uscat nitel.Va recomand cu incredere o sedinta de relaxare la saunapupici
Deeeeeea
Postat: Wednesday, April 20, 2011 3:43 PM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5
Multumesc frumos de sfat giulia , chiar imi voi face o programare .. dar dupa paste . computerlove
oanamaria
Postat: Sunday, August 21, 2011 6:15 PM

M-am gandit sa reactivez topicul sa scriem aici cat de des putem ce mai mancam asa pentru dieta .
Poate impolsionata de voi ma tin si eu de dieta pe termen lung.
georgyana
Postat: Sunday, August 21, 2011 6:42 PM

Intrat: 12/9/2009
Postari: 4771
Locatia: constanta
Am venit si eu printre voi dance (fetele multe fructe si legume si slabitihohot )
oanamaria
Postat: Saturday, August 27, 2011 8:47 AM

georgyana wrote:
Am venit si eu printre voi dance (fetele multe fructe si legume si slabitihohot )

Asa este !
Iar cheia succesului garantat este si miscarea-care la mine lipseste cu desavarsire momentan!plans
oanamaria
Postat: Sunday, August 28, 2011 8:20 AM

Azi mancam pastrav la gartar cu o salata imensa si ciorba de legume.
Voi ce mai mancati la dieta?
kali
Postat: Sunday, August 28, 2011 9:30 PM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 5/27/2006
Postari: 14381
oanamaria wrote:
Voi ce mai mancati la dieta?

Ca tot sunt la dieta si vreau sa scap de 2 kg. rapid.
Dimineata: doar cafea - nu recomand, insa pentru stomacul meu nu e nicio problema. Eventual 2-3 biscuiti digestivi ori cu cereale - insa raaaaaar de tot.
Pranz: salata ( Waldorf, Cezar, bulgareasca, cu ton, etc.- sa fie mai consistenta ) sau ciorba sau gratar cu legume sau peste cu broccoli sau sufleu de spanac cu ciuperci sau cartofi la cuptor ( cu sau fara rozmarin ) cu ardei copti ( ori salata asortata ) sau - desi intra tot in categoria " peste " - saltimbocca de peste cu orez cu parmezan, budinci, etc...
Ideea e ca nu mananc decat 1 singur fel, fara prajeala si fara carne grasa.
Dupa - amiaza: 1-2 fructe
Seara: rabdari prajite - adica nimic.

Cat sunt la mentinere pastrez acelasi ritm, atata doar ca-mi permit si greseli de alimentatie din cand in cand ( gen ceafa de porc la gratar cu cartofi taranestialcool ), cate o masa seara... mai rontai cand mi se iveste ocazia ( sau ma rog... cand sunt in vizita sau la vreo masa programata cu cineva ) si mai scap si la dulce. Dupa cateva astfel de zile ma cumintesc o vreme si o iau iar de la capat.

Secretul, insa, e sa te inveti sa mananci putin, numai cand ti-e foame si sa te ridici de la masa nesatula. Astfel poti tine o dieta destul de relaxata, cu mancare diversificata si cu suficiente mese pe zi incat sa nu te frustrezi. Trebuie sa inveti sa compensezi zilele de "desfrau" - ca se tot ivesc ocazii - cu cele de mancat controlat si sa nu continui in acelasi ritm cu masa de Craciun.

Multa vointa!
monica irimia
Postat: Monday, August 29, 2011 6:09 AM

Intrat: 7/3/2010
Postari: 1948
kali wrote:

Trebuie sa inveti sa compensezi zilele de "desfrau" - ca se tot ivesc ocazii - cu cele de mancat controlat si sa nu continui in acelasi ritm cu masa de Craciun.

Asta e secretul cu care m-am mentinut dintotdeauna. thumright Zilelele de rasfat le corelez cu cele de dieta. Vara sunt adepta plimbarilor cat mai lungi, toamna a zilelor in care predomina fructele in alimentatie (cura cu pepene), iarna cu gimnastica.
Sa slabiti frumos si sanatos!majoreta
oanamaria
Postat: Monday, August 29, 2011 7:48 AM

Kali mersi de sugestii.
Seara nimic-ce greu mi se pare ca dupa 7ma apuca o foame lesinatoare .
Ziua e ok -incet-incet scap de obiceiurile nesanatoase de a rontai cate ceva nepermis .
O sa lupt din rasputeri cu foame din mintea mea ca dupa 6si jumatate seara sa nu mai mananc nimic -sa vad cat imi reuseste.
alimami
Postat: Monday, August 29, 2011 8:04 AM

Intrat: 11/2/2009
Postari: 1847
Locatia: Romanica
Am inceput si eu cu nemancatul seara. Deocamdata e ok,am slabit vreun kg.pupici
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed