Joaca cu Animalutele de casa este contra-indicata ptr copii?
Subiectul anterior · Subiectul urmator
kokamys
Scris: Friday, April 13, 2007 9:49 PM
Nivel: Guest

Inregistrat: 2/12/2006
Dragii nostri fetita noastra are 2 ani aproape , stam la curte si sant multe pisici. fetita mea e inebunita dupa animalutele de casa caini ,pisici .etc cred ca s-ar juca si cu un sobolan daca ar fi dupa ea, ptr ca-i este drag orice fiinta care are viata si misca.Intrebarea mea ar fi este periculos in vreun fel joaca cu animalutele ?? deci am uitat sa specific ca sant vaccinate si deparazitate pisicutele.Ar putea sa se inbolnaveasca de ceva? si cum sa fac ca plange tare daca nu o lasa sai smotoceasca ...banghead si sai duc undeva nu am autorizatie ca sant ai propietarilor unde locuim.Si sincer si mie imi plac ca sant tare pufosi.chitara

kokamys attached the following image(s):
friends.jpg

delfinasa
Scris: Friday, April 13, 2007 9:53 PM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 2/13/2006
Nu cred ca e periculos sa se joace cu pisicutele, mai ales daca sunt vaccinate, deparazitate, doar sa fii atenta sa nu bage manutele in gura in timp ce se joaca, sa nu inghita par, sa n-o zgarie...in rest, joaca placuta cu matzele!thumleft
g_nicoleta2000
Scris: Saturday, April 14, 2007 2:47 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 2/14/2006
Si Alex s-ar juca cu sobolanii daca ar fi dupa ea. Indrageste tot ce misca si asta are anumite dezavantaje. De exemplu s-ar duce sa linga toti cateii care-i vede, trebuie sa fiu atenta sa nu pupe vreun patruped ca eu tot ii explic dar nu am cui. la fel si cu pisicile de pe strada, in gradina blocului sunt o gramada si le tot spune "pupii-pupii", noroc ca nu stau sa puna mana pe ele.
Miri
Scris: Saturday, April 21, 2007 2:47 PM
Nivel
Nivel: SAFIR

Inregistrat: 2/26/2006
Oare cum de am rata topicul asta?scratch
Sara se joaca zilnic cu cei doi catei, Cuki si Printzi...ba ii mai si smotoceste, ii trage de codita dar am tot timpul grija sa ii curat mainile de eventualele fire de par ramase pe manuta!
Natusic2008
Scris: Sunday, March 28, 2010 1:38 PM

si la Cami ii plac ft mult pisilcile..si fuge dupa ele prin curte...nu o las inca sa puna mana pe ele ca mii frica sa no zgirie...dar cred ca iar placea sa le mototo ceasca..yes
dar pediatrul nostru m-a avertizat sa am mare grija cind o las prin preajma animalutelor .. mai ales atunci cind isi schimaba blanita..e ft periculos..
giulia_mamik
Scris: Sunday, March 28, 2010 1:49 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 3/22/2010
Si noi avem o pisica la casa...si cand mergem pe acolo daria o mai ia in brate.O mai mangaie...si totusi am o frica ca nu e vaccinata nu are nimic facutuff .Ma gandesc ca nu are ce sa ii faca rau mai ales ca o vedem mai rar acum pe pisi ...
alis_nina
Scris: Monday, March 21, 2011 2:47 PM

buna mamici,stau la casa cu curte ,animale ,alis este inebunita dupa pisici,gaini sa le dea sa pape e lucru de speriat pupikipupici
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.