Profil: Isa294
Despre
Utilizator: Isa294
Nivel: Grupa mica
Statistici
A intrat: Wednesday, October 13, 2021
Ultima vizita: Thursday, June 23, 2022 1:25 PM
Numarul de postari: 141
[0.01% din toate postarile / 0.53 postari pe zi]
Imagine
Ultimele 10 postari
Subiect: Clubul aspirantelor - 89
Postat: Thursday, June 23, 2022 1:25 PM
Oana, sa fie cu ochisori! In ce priveste investigatiile de tot felul, asa eram si eu la inceput, am zis sa nu-mi influentez psihicul si sa-l blochez in zona "eu nu pot face bebe" si am lasat timpul sa treaca. Din pacate pentru mine (si pentru deme si alte femei ce se indreapta spre 40) chiar n-a fost cel mai bun lucru sa nu fac la timp niste investigatii, acum sunt contracronometru si uite ca dureaza sa-mi setez din nou psihicul pe acceptarea situatiei ca voi avea nevoie de stiinta si medici pentru a obtine sarcina.

Eu: 35
El: 35
TTC: ian' 2021
AMH oct’ 2021: 5.74
Histeroscopie operatorie dec’ 2021
Tratament euthyrox 25mg

Postat: Saturday, June 18, 2022 5:23 PM
Albinuta, eu zic ca e mica doza de euthyrox pentru ce valori ai tu, eu iau 5 zile 25mg si 2 zile 50mg si il am 3 si mi se cere de la clinica tsh sub 2. La fel ca si tine am restul valorilor in parametri, mai putin anticorpii prezenti. Nu stiu sincer cum de clinica ta merge inainte cu transferul, poate ar trebui sa mai ceri o parere.

Deme, am mai urmarit ce ai scris, esti o inspiratie pentru mine, mai ales ca si eu tot pe acolo sunt, stiu de medic, de ce presupune operatia, diferenta e ca la mine fiind nodulul mai mic, il lasam in pace momentan. Vad ce mai zice Maftei data viitoare cand merg la el.

Tratament euthyrox 25mg

Postat: Tuesday, June 14, 2022 8:45 PM
deme wrote:
Trebuie sa ma programez la dr Simedrea la Timișoara pt operatie si abia apoi FIV :(

Imi pare rau deme ca e asa anevois drumul pentru tine, tin pumnii pentru tot ce urmeaza Buddy1
Dar cum de Timisoara si nu Bucuresti? Stiam de la Maftei ca si acolo e o optiune.

Tratament euthyrox 25mg

Postat: Friday, June 10, 2022 4:54 PM
Ioa wrote:
Buna ziua tuturor! Din nou🙊 îmi cer scuze daca nu este locul potrivit, dar știu că aici scrisesem data trecuta și am primit răspuns. Va întrebasem despre testele Viola. Ei bine, in dimineața asta(ziua 25 cm cu test ovulație pozitiv în ziua 12) am avut 2 teste barza, normal și ultrasensibil, clar pozitive din primul minut și un viola slab pozitiv. Știu că este recomandata analiza de sânge dar îmi este teama rău de ace, deși lucrez cu ele🙊
După cât timp pot merge la eco? Sunt șanse ca 2 teste sa fie fals pozitive?
Mulțumesc!

Felicitari pentru testele pozitive! Analiza de sange nu doar confirma sarcina, dar urmarind valorile hcg in evolutie poti verifica dezvoltarea corespunzatoare pana la momentul confirmarii ecografice, cum zicea freya dupa 6 saptamani.

Tratament euthyrox 25mg

Postat: Friday, June 10, 2022 4:50 PM
Multumesc de incurajare, apreciez mult ce ai scris si ai impartasit, desi tu ai generalizat niste aspecte iar eu m-am referit strict la persoana mea. Le doresc multa putere celor care inca lupta coeur

Tratament euthyrox 25mg

Postat: Friday, June 10, 2022 12:39 PM
Eu voi scrie in numele propriu, sa nu generalizez opinia mea. Dezamagirea venita din esecul obtinerii unei sarcini nu o pot ameliora cu gandul ca pot adopta. Sarcina o doresc pentru ca vreau sa fiu parinte, evident, dar dorinta asta vine si din instinctul de perpetuare a genelor. Aspectul asta nu-l pot ignora, oricat mi-as dori. Stiind ca cea mai mare calitate a femeii este de a da viata, ma simt incapabila si frustrata ca eu nu reusesc, chiar daca putem fi mult mai mult de atat ca oameni si realizari, e un gol urias treaba asta pentru mine. Da, e un gest frumos si nobil sa adopti si cu siguranta ofera implinirea de a deveni parinte, dar golul meu ramane acolo. Fiecare discutie despre sarcinile prietenelor si nu numai infinge un cutit si imi reaminteste constant de situatia mea. Nu ma pot izola deci ma voi lovi constant de asta, terapia ajuta sa nu o iau pe aratura si sa imi mentin echilibrul, dar imuna la asta nu voi fi niciodata, nu pana ajung si eu acolo, cu ajutorul stiintei, divinitatii, care si cum vor contribui.

Tratament euthyrox 25mg

Postat: Saturday, June 4, 2022 4:08 PM
Irinan wrote:
coeur coeur

Irina, felicitari! coeur Sarcina usoara! Am intrat fix sa vad daca ai postat beta.

Tratament euthyrox 25mg

Postat: Tuesday, May 31, 2022 11:13 AM
iris11 wrote:

Este foarte greu fiindcă diagnosticul este ft grav , nu are în lichidul seminal deloc spermatoizi. Nu stim inca dacă cel puțin poate produce....si daca se pot scoate prin operație..apoi fiv.
Sunt terminată sincer, dar încerc să mă adun să îl sprijin

Asta e punctul in care contactati o clinica pe infertilitate, solutii sunt si trebuie sa va concentrati pe ele nu pe problema in sine. Poate e o cauza hormonala la mijloc ce necesita tratament, o procedura sau cum zici tu recoltare directa pentru fiv daca e un blocaj. Un medic bun in care sa capatati amandoi incredere va va ajuta sa va impliniti visul.

Tratament euthyrox 25mg

Postat: Monday, May 30, 2022 9:43 PM
Irina coeur Da acum multa putere si rabdare, sa fie bebe cuibarit bine acolo Love

Ziua 1 la mine, dar speranta nu moare ca anul asta e si anul meu.

Iris, imi pare rau pt rezultatul sotului. Sa stii ca ii inteleg reticenta de a face analizele, la fel e si al meu. Unii barbati sunt pur si simplu genul care ce le spui aia fac, fara prea multe intrebari, iar altii nu. Stiu ca ziceti ce mare lucru au ei de facut, dar reticenta vine si din pudoare la unii, as fi curioasa cate femei ar accepta usor o recoltare de ovocite daca ar fi conditionata de un orgasm. Apoi evident frica de a avea un rezultat prost, eu una stiu cum m-am simtit la diagnosticele mele, nici la ei nu e mai usor sa afle de probleme. Da, e un pas foarte important in drumul catre conceptie, mai ales pentru una asistata, dar e la fel de greu pentru amandoi.

Tratament euthyrox 25mg

Postat: Friday, May 27, 2022 2:40 PM
Buna fetelor, am mai intrat ocazional sa va citesc dar cum eu noutati nu am, n-am avut ce scrie.
Bun venit noilor aspirante!
Deme, tare sunt curioasa cum o sa fie cu rmn-ul, bine ca il poti face la data programata.
Irina, cu inima cat puricele stau si eu ca si tine! Asteptam toate vestile bune Buddy1

Tratament euthyrox 25mg