Profil: Irinan
Despre
Utilizator: Irinan
Nivel: Avansat
Statistici
A intrat: Thursday, September 20, 2018
Ultima vizita: Monday, September 26, 2022 8:17 AM
Numarul de postari: 3,055
[0.29% din toate postarile / 2.08 postari pe zi]
Imagine
Ultimele 10 postari
Subiect: Clubul aspirantelor - 89
Postat: Wednesday, September 21, 2022 3:00 PM
Dellialilliana wrote:
Am primit și de la al doilea laborator, la ăsta pleacă de la 1500 ... nu înțeleg de ce. Am vorbit cu medicul și e pozitiv , la ecografie intr-o saptamana sau doua, după cât am eu răbdare...
Eu încerc sa ma liniștesc și sa ma gândesc ca e bine totuși 15 DPO, ambele valori, la o sarcina obținută natural.
Repet vineri sa vedem cât creste.

Felicitarihearts
Probabil valorile de referinta pleaca de la saptamana 4 de conceptie, ceea ce ar insemna saptamana 6 de sarcina. Deci stai linistita.
Dupa cum vezi la mine in semnatura, primul beta si la mine a fost 95.. sarcina in curs, maine 20s

img
Fiv- beta 02.06-95,21
Beta 04.06- 281,79
6.06- 704,5
Subiect: Gravidutele noastre dragi - 64
Postat: Sunday, September 11, 2022 8:24 PM
anna96maria wrote:
Buna! Ma numesc Ana si am 26 de ani.
In septembrie 2020, am pierdut o sarcina la aproape 5 luni si jumatate.
In februarie 2021, am incercat din nou,am ramas gravida, dar nivelul HCG nu se dubla la 72 h...nici ecografic nu se vedea nimic...mi-a facut chiuretaj la aproape 8 saptamani de la ultima menstruatie.
Nu m-am lasat batuta si am inceput sa imi fac analize...analize peste analize, insa nu eram la un doctor competent...
Am fost la Bucuresti la 3 clinici, la medici cunoscuti si mi-au spus ca pot incerca ...
In iunie 2021, am ramas iar, dar s-a oprit sarcina cu nivelul HCG 54....
Emotiile si starile prin care am trecut impreuna cu sotul meu...nu le voi putea descrie vreodata.
In final, am ajuns la Euromaterna, la Constanta, la doamna Cupsa Elena, care mi-a dat o lista de analize pe care nu le-am facut niciodata si nici un doctor nu mi le-a dat sa le efectuez.Am inceput cate putin, cate putin, pentru ca nu se decontau, iar banii nu erau niciodata de ajuns.
Mi-am descoperit 3 infectii si 2 mutatii MTHFR, heterozigote.
Dupa tratament,cand toate au fost in regula, am incercat din nou, la indemnul doamnei doctor.
In mai am avut ultima menstruatie.Acum sunt insarcinata cu un miracol...am 4 luni.
Saptamana aceasta,miercuri, pe 7 septembrie, mi s-a efectuat serclaj si mi-a fost pus si pesar.Doamna Cupsa impreuna cu doamna Mocanu Ana au fost amandoua prezente in sala, am fost adormita complet pentru 1 ora si totul a fost in regula.M-au lasat sa plec imediat pentru ca ma simteam bine si totul a decurs perfect.
Acum sunt acasa si mi s-a recomandat repaus total pana la nastere.
Daca mai sunt mamici care au aceeasi indicatie,spune-ti-mi cam ce faceti pentru ca mie una imi este foarte greu.

Imi pare rau pt toate greutatile prin care ai trecut, dar mai ales felicitari pt perseverenta si reusita...multa putere si rabdare, si sarcina la termen cu bebe sanatos

img
Fiv- beta 02.06-95,21
Beta 04.06- 281,79
6.06- 704,5
Postat: Tuesday, September 6, 2022 2:47 PM
ria wrote:

Ce copii frumosi ai!!! Cei mici sunt adorabili, iar cea mare e o adevarata domnisoara! Succes la gradi si la scoala tuturor! pupici Iar tu esti o mamica asa tanara si frumoasa!

Multumesc mult Riahearts . Tu cu kg in plus cum stai? Eu deja am acumulat multe, bine la toti am luat 30+, si greu slabesti dupa..
P.s iti pun o poza cum aratam in mai, sa ti faci o idee
https://ibb.co/RpbKsmK

img
Fiv- beta 02.06-95,21
Beta 04.06- 281,79
6.06- 704,5
Postat: Tuesday, September 6, 2022 2:43 PM
ria wrote:

Imi pare rau ca si la tine sunt probleme, Irina. O sa fie bine, stam cuminti si ne vom intalni cu baieteii nostri la termen Buddy1

Cu siguranta.. la mine e mai greu cu repausul, sotul e la munca, iar cu copii nu prea poti sta in pat. Cat eram si eu la munca mai statea soacra cu copii, dar acum daca s acasa nici ca o mai vad la fata, si chiar as avea nevoie acum. Dar ce sa i facNuStiu

img
Fiv- beta 02.06-95,21
Beta 04.06- 281,79
6.06- 704,5
Postat: Monday, September 5, 2022 9:59 PM
Roser wrote:
Vai ria prin ce spaimă ai trecut! Ce simptome ai avut, cum de ai mers la spital?
Ma bucur că sunteți bine acum, ai grijă de voi. Si eu sunt in concediu de la 1 septiembre, dar nu am cum sa ma plictisesc, am un pitic cu multă energie, pregătesc lucrurile pt cea mică, mai fac curat asa încet cum pot. Obosesc foarte repede, am o burtă enormă, abia aștept sa scap. In rest ma simt bine, miercuri am iar control.

https://ibb.co/h1vgdLy
https://ibb.co/qYZCrpm

(Pozele sunt de acum 2 săptămâni, acum e mai mare burtocul 😜)

Irina tu cum te simți?

Ce idee faina cu desenul🥰
Eu la repaus si eu, sa nu fie Ria singura la stat degeabaLol . In rest ne am pregatit de scoala, avem emotii de tot felul, cea mica intra la gradi, baietelul clasa 0, iar cea mare ultimul an de liceu.. avem bacul anul astahainoroc
https://ibb.co/2Z1TbVB
https://ibb.co/d0KL09P
https://ibb.co/2nMh0PH

img
Fiv- beta 02.06-95,21
Beta 04.06- 281,79
6.06- 704,5
Postat: Monday, September 5, 2022 9:56 PM
ria wrote:

Salut, Irina. Eu mai sunt pe aici, acum sunt destul de bine, dar am trait niste momente de panica si groaza de am zis ca innebunesc de frica, am plans intruna o perioada. Am ajuns la spital cu dezlipire de placenta. Acum si eu, si bebe suntem bine, acasa, sub monitorizare constanta, tratament si am incheiat si subiectul munca pana ce ma intorc din concediu crestere copil. La inceput imi venea sa ma urc pe pereti de stres, nu stiam ce sa fac cu timpul liber, nici acum nu prea stiu ca nu am fost niciodata genul de persoana cu prea mult timp liber, plus ca imi place f mult ce fac la munca si nu voiam asa repede sa intru in concediu, inca imi imaginam ca o sa rezist pana la 8 luni, 8 luni si un pic sa ma duc la birou, vise... Si munca ca munca, dar sunt speriata tare cu placenta, desi dr a zis ca, avand tratament si repaus, suntem in afara oricarui risc. Sper sa fie totul bine si sa ma intalnesc cu bebe la termen, psihic e f greu sa nu fac nimic, sa nu ma solicit cu nimic, pt ca imi tot vin fel de fel de ganduri negre in minte si e greu. Ce e minunat e ca am inceput sa il simt pe bebe, finut si usor, dar l-am simtit, iar burtica are deja contur si cresteeee:)
Tu cum esti? Cum te simti? Roser, cum esti?

Si eu am ajuns la urgente, cu scurgeri maronii. La mine nu e nici o dezlipire, dar e placenta inserata jos. Deci repaus si eu si speram cu timpul sa se mai ridice

img
Fiv- beta 02.06-95,21
Beta 04.06- 281,79
6.06- 704,5
Postat: Saturday, September 3, 2022 2:16 PM
Fetelor mai e cineva pe aici? Ce mai faceti?

img
Fiv- beta 02.06-95,21
Beta 04.06- 281,79
6.06- 704,5
Postat: Wednesday, August 24, 2022 8:43 AM
MissyAM wrote:

Update: extrauterina si nu orice fel ci situata langa ovar...

Imi pare rau MissyCray

img
Fiv- beta 02.06-95,21
Beta 04.06- 281,79
6.06- 704,5
Postat: Sunday, August 21, 2022 8:25 AM
MissyAM wrote:

Facusem luni un hcg care era la 257. Nu aveam mari sperante.Miercuri am facut o ecografie intravaginala la care parca parca s-ar fi vazut un saculet intrauterin. Doctora a spus ca nu poate spune cu siguranta pt ca nu se vede nici embrion nici vezicula. Nu am inteles de ce doctora a spus ca ar fi trebuit sa am 7 sapt dupa UM (14 iulie- asta dupa calculele mele mi-ar da vreo 5 sapt nu 7 dar in fine), si deci mai mult ca sigur sarcina este oprita din evolutie asa ca mi-a spus sa opresc arefamul si orice alt tratament si sa astept sangerarea. Zis si facut doar ca pana azi nu am avut nici macar o urma de spotting si nici vreo crampa care sa anunte un avort asa ca am mai facut un alt HCG: 1219. L-am trecut printr-un calculator si imi apare ca timpul de dublare dintre hcg-ul de luni si cel de azi ar fi de 42 de ore. Am anuntat doctora si maine dimineata am alta eco. Mi-a spus sa nu imi fac sperante. Dumnezeu stie...

N ar trebui sa mai creasca daca e oprita in evolutie., te asteptam cu vesti de la eco si tinem pumniiHands

img
Fiv- beta 02.06-95,21
Beta 04.06- 281,79
6.06- 704,5
Postat: Sunday, August 21, 2022 8:23 AM
eve23 wrote:
Am repetat azi, negativ. Ma doare și burta deci nu e nimic.

Imi pare rau EveBuddy1

img
Fiv- beta 02.06-95,21
Beta 04.06- 281,79
6.06- 704,5