Profil: Irinan
Despre
Utilizator: Irinan
Nivel: Avansat
Statistici
A intrat: Thursday, September 20, 2018
Ultima vizita: Thursday, January 26, 2023 12:06 AM
Numarul de postari: 3,089
[0.29% din toate postarile / 1.94 postari pe zi]
Imagine
Ultimele 10 postari
Subiect: Gravidutele noastre dragi - 64
Postat: Sunday, January 22, 2023 10:01 PM
ria wrote:

Wow, Irina, ce burticaaa coeur Inteleg perfect kg luate de tine in conditiile in care burtica ta e maaare, nici a mea nu-i tocmai mica. Eu am luat 14 kg, deci sa inteleg ca nu sunt asa multe pe cat ma asteptam Blushing Oricum, eu am fost si slaba tare inainte, si la tine nu mi se pare ca se vad asa tare cele 34 de kg, mai ales ca ai deja mai multe sarcini la activ.

https://ibb.co/YLYx8xd gravida

Ce burtica frumoasacoeur

img
Fiv- beta 02.06-95,21
Beta 04.06- 281,79
6.06- 704,5
Postat: Sunday, January 22, 2023 10:00 PM
ria wrote:

Deci e cezariana programata? Hilar Wow, nu-mi vine sa cred cat de aproape esti de momentul cand te intalnesti cu puiul tau, imediat numeri invers! Ce a trecut timpul, si eu am momente cand mi se pare ireal ce traiesc, cand ma vad cu sarcina atat de avansata, cand stiu ca o sa fiu mama... Ati decis cum o sa-l cheme? Cheek Kiss

In teorie cezariana e programata pe 30 ian. De 2 zile, insa ,au aparut ceva contractii. Acum vedem.. ioan o sa ii punem numele, si sper sa stea pana pe 30 ,ar fi nascut de ziua luicoeur azi am amr 7 zile pana la internare si 8 zike pana la operatiealcool

img
Fiv- beta 02.06-95,21
Beta 04.06- 281,79
6.06- 704,5
Postat: Thursday, January 19, 2023 10:00 PM
Melina wrote:

Acum chiar revin cu vesti. Mi-a facut medicul morfologia la urgente. Deci practic am scapat de o cheltuiala. 🫢 Dupa cum am observat are os nazal. Si spre usurarea mea era tare vioi. Deci se misca si se dezvolta normal pentru varsta sarcinii. Cu probabilitate am aflat ca va fi baiat. A zis ca oricum inca nu e sigur. Deci aparent (momentan 😂😆) pare ca Doamne Doamne ii va implini dorinta sotului meu. 😅 In sfarsit pot sta linistita ca e ok si se misca. Medicul mi-a zis sa revin la clinica privata peste 4 saptamani. Si mi-a recomandat NIPT. A mai facut cineva? Poate sa ma lamureasca in ce consta, pret etc. Pe internet nu mai vreau sa citesc pentru ca doar ma ingrijorez. Mereu gasesc cate o informatie care sa ma dea peste cap.

Imi pare rau… draga de tine. Multa sanatate si asteptam vesti de la ecografie. 🤩🤗

Ma bucur mult pt vestiile bune Melinacoeur

img
Fiv- beta 02.06-95,21
Beta 04.06- 281,79
6.06- 704,5
Postat: Thursday, January 19, 2023 9:57 PM
ria wrote:

Asteptam vesti, multa bafta maine!! Cheek Kiss

Eu tot racita, parca nu trece deloooc, plus arsuri, ma simt si mare si umflata (mi s-au umflat picioarele), cumva abia astept sa nasc, desi sunt sigura ca o sa fie un moment cand o sa-mi fie dor sa fiu insarcinata. In momentul asta insa chiar abia astept nasterea, tare greu mi-e, mai ales ca nu prea am avut voie sa fac miscare, m-am ingrasat destul si ma chinuie tare si raceala acum. Vineri am si eu programare la control, astept sa-l vad pe bebe, sper sa se fi intors intre timp, ca la ultima ecografie nu era deloc intors, deci mi-as putea lua adio de la nastere naturala daca nu se intoarce. Am incercat eu sa vorbesc cu el si sa-l conving, ramane de vazut daca ma asculta macar acum sau e rebel ca ta-su Lol

E greu ultimul trimestru, dar trece si asta. Cate kg ai luat? Eu am luat 34kgCrazy o sa le dau jos dupa, la toate sarcinile am luat 30+

img
Fiv- beta 02.06-95,21
Beta 04.06- 281,79
6.06- 704,5
Postat: Thursday, January 19, 2023 9:54 PM
Oanaiuliana wrote:
Buba din nou fetelor. Rezultatul testului nifty a ieșit în regula pana la urma. Voi avea încă o fetita minunata 🥰😍😍. Azi am fost din nou la ecografie de unde am plecat din nou puțin îngrijorată....am 17 s și bebelina din burtica are dilatație la ambii rinichi ....dr spune ca e posibil sa se retragă pana la 24-28 s și sa mai așteptăm totuși sa vedem mai bine la morfologie peste 4 sapt. Ce părere aveți? Ați mai trecut prun asta sau cunoașteți cazuri?

Felicitari pt fetita Oana.. sa ti dea D zeu sarcina usoara si la termencoeur

img
Fiv- beta 02.06-95,21
Beta 04.06- 281,79
6.06- 704,5
Postat: Thursday, January 19, 2023 9:53 PM
ria wrote:

Asteptam vesti, cu siguranta totul e bine Buddy1

Buna ideea ta cu catelul de usturoi, eu una ador usturoiul, acum nu stiu cat de mult mi-ar placea mancat simplu, crud, ca in mancare il tot pun si mujdei as manca intruna. Paracetamol am evitat sa iau si eu acum, mai mult vitamine, am mancat portocale multe, lamaie cu miere, ceaiuri si muulta supa de pui. Sunt ceva mai bine azi, dar nu foarte bine, zilele trecute m-am simtit de zici ca eram calcata de tren.

Irinaaa, cum esti? majoreta

Hey, sunt bine. Numar zilele, pe 29 ianuarie ma internez, pe 30 dimineata imi scoate pesarul si dupa cezarianacoeur inca nu mi vine a crede ca am ajuns pana aici.. ultima perioada a fost mai grea, dar sunt pe ultima suta de metri si asta imi da curajhainoroc

img
Fiv- beta 02.06-95,21
Beta 04.06- 281,79
6.06- 704,5
Subiect: Clubul aspirantelor - 89
Postat: Thursday, December 29, 2022 2:29 PM
Isa294 wrote:
Buna fetelor, nici eu nu vin cu noutati, am facut histero in noiembrie si astept ianuarie sa incepem fiv.

Deme, poate ne intersectam pe la Maftei Lol in ziua interventiei era plina ochi clinica, doamne cate femei se mai lupta pentru un bebe.

In ce priveste cazurile exceptionale de sarcini, nu stiu altii cum sunt, dar pe mine nu ma ajuta deloc sa stiu de ele, am si eu exemplele mele si cred ca toate le avem. Dupa 2 ani de incercari iau taurul in coarne si fac ce trebuie facut, pentru mine oricum ar veni, tot dar de la Dumnezeu e. Dar daca apar impedimente, n-o sa stau cu mainile in san doar pentru ca altora li s-a intamplat, cum nici pana acum n-am urmat sfatul (nesolicitat) "relaxati-va si o sa vina". Speranta moare ultima, dar moare sigur tot asteptand sa se intample.

Pe la sfarsitul lui ianuarie trec si eu pe la clinica. Trebuie sa platesc congelarea embrionului ramas la ei ,si o sa trec cand merg la spital, sa nu mai fac alt drum la Iasi

img
Fiv- beta 02.06-95,21
Beta 04.06- 281,79
6.06- 704,5
Postat: Monday, December 26, 2022 3:25 PM
iris11 wrote:

O sa fie bine Deme, ai incredere ! Stiu ca e greu si sunt momente sau perioade grele, așa suntem și noi,dar sunteți puternici și mergeți mai departe și veți reuși!
Irina cum esti ? Cum e sarcina?

Sunt bine Iris, numar saptamanile si ma rog sa ajung cat mai aproape de termencoeur

img
Fiv- beta 02.06-95,21
Beta 04.06- 281,79
6.06- 704,5
Postat: Friday, December 23, 2022 10:33 AM
deme wrote:
Nu am mai scris de mult pt ca nu mai am noutăți, doar amh care l-am repetat astazi de curiozitate, caci nu l-am mai facut decat înainte de fiv-uri si surpriza 0,7 😔
Am facut si progesteronul (cred ca am ovulat ieri sau acum 2 zile caci nu am mai testat, stresat si altele) , sunt in z19 .. si a iesit 46,7nmol, limita superioara pt faza luteala fiind 46,3. Bănuiesc ca este normal, nu ..cu toate ca știam ca ar trebui facuta 7zile de la ovulație 🙈
In rest.. astept sa începem fiv nr 3..

Eu am reusit cu 0,6 Oanacoeur esti pe maini bune cu Maftei si te asteptam cu vesti bune

img
Fiv- beta 02.06-95,21
Beta 04.06- 281,79
6.06- 704,5
Postat: Wednesday, December 7, 2022 8:09 PM
Melina wrote:

Multumesc mult! coeur
Maine am sa il intreb si eu pe medicul meu ginecolog. Voi avea prima vizita. Medicul de la urgente a spus ca putem continua, doar sa ne protejam. De aici am si dedus faptul ca poate am facut o reactie ciuddata. Oricum, va tin la curent. Eu sper sa nu vin cu o veste ce sa il intristeze pe sot. 🫢😅

Update: medicul a interzis categoric contactele sexuale. Sorry hubby 😅🤣

La orice fel de sangerare in sarcina, stiu ca primul lucru interzis e contactul sexual. Asta e, o sa fie timp dupa

img
Fiv- beta 02.06-95,21
Beta 04.06- 281,79
6.06- 704,5