Profil: Irinacla
Despre
Utilizator: Irinacla
Nivel: Membru
Statistici
A intrat: Tuesday, September 8, 2020
Ultima vizita: Friday, December 4, 2020 9:14 AM
Numarul de postari: 4
[0.00% din toate postarile / 0.00 postari pe zi]
Imagine
Ultimele 10 postari
Subiect: Gravidutele noastre dragi - 58
Postat: Tuesday, October 13, 2020 4:06 PM
Buna ziua. N am mai scris de mult pe acest forum . Sunt însarcinata în 25 de saptamani si in urma unor contractii mi au fost prescrise pastile gynipral 1cp/ 12 ore. Partea proasta e ca nu gasesc deloc in farmacii aceste pastile. Voi ati folosit gynipral ? Stiti unde as mai putea gasi? Multumesc si sarcina usoara tuturor !
Subiect: Gravidutele noastre dragi - 57
Postat: Wednesday, September 9, 2020 11:44 AM
Fluturas wrote:

Bine ai venit,Irina!
eu sunt in aceeasi situatie.in momentul de fata am 33 saptamani,cu cerclaj din sapt 21 si doua pierderi,acum 5 ani...la 16 si 19 sapt.dupa cerclaj ,am fost internata 8 zile cu risc mare de a pierde din nou sarcina.pe urma,contractii....dureri,,,multe controale,eco la fiecare control,multa frica...dar cu ajutorul lui Dumnezeu am ajuns pana aici.
acum sunt mai linistita,abea apuc sa imi tin baietelul in brate...in 6 octombrie am urmatorul control,cand o sa imi scoata si firul,si pe urma,sa vina bebele
stai linistita,e greu...dar se poate

Imi pare rau sa aud asta..incerc sa stau linistita, dar gândurile astea ma omoara. Ai ceva tratament pentru contractii? Multa sanatate si nastere la termen iti doresc
Postat: Tuesday, September 8, 2020 3:41 PM
Alle.p wrote:
Irina, bine ai venitcoeur
Imi pare rau pebtru pierderea tapale
Contractiile sunt normale, mai ales daca trec cand iti schimbi pozitia. Dar la fel de normal este sa fii speriata. Cel mai bine te poate linisti medicul tau. Banuiesc ca mergi destul de des la control.
Î?i doresc sarcina usoara, la termen si bebe sanatoscoeur

Multumesc frumos pupici da, merg la control o data la doua saptamani, daca ar fi dupa mine as merge saptamânal Lol . Sarcina usoara pentru toate fetelecoeur
Postat: Tuesday, September 8, 2020 11:31 AM
Bunaa!! Sunt noua pe aici, asa ca o sa incerc sa spun povestea mea cat mai pe scurt . Sunt însarcinata în 20 de saptamani, asta dupa o pierdere anul trecut la 23 de saptamani. Motivul a fost col incompetent. Acum am cerclaj de la 12 saptamani cu repaos total la pat si cu tratament ( arefam 200 mg 2/zi , no spa 40 mg 2/zi , femibion 2 si clexane 0.4 ml ) . De cateva zile simt mici contractii ale uterului, nedureroase si de scurta durata, care trec imediat daca imi schimb pozi?ia. Nu as vrea sa fiu paranoia dar dupa ce am pa?it anul trecut parca ma trec niste gânduri negre. Cineva in situatia mea ma poate ajuta cu sfaturi, pareri? Pe 22 septembrie am morfo trim 2 hearts