Profil: ipopa
Despre
Utilizator: ipopa
Nivel: Membru
Statistici
A intrat: Saturday, February 9, 2013
Ultima vizita: Thursday, September 11, 2014 10:39 PM
Numarul de postari: 8
[0.00% din toate postarile / 0.00 postari pe zi]
Imagine
Ultimele 10 postari
Subiect: Exercitii cu fractii zecimale - Rezolvate
Postat: Friday, May 10, 2013 10:19 AM
Buna
Exercitiul 2 este interesant, din pacate nu este de clasa a V-a deoarece ei nu au invatat numerele negative.
Subiect: Ultimul bebe ?
Postat: Monday, April 22, 2013 9:14 AM
In Romania se traieste prost. Asta e adevarat si daca nu te ajuta nimeni cu copii e absolut infernal. Dar, de cand se nasc sunt o bucurie si cu cat cresc mai mult cu atat sunt in stare sa ofere mai multe satisfacti. Ca iau 10 la scoala, ca au desenat un dinozaur roz sau ca au invatat un cantacel la gradi. Copii mei canta, danseaza si cand sunt toti acasa casa e extrem de vesela si agitata. Fratii se ajuta intre ei, se iubesc, se joaca. Din punctul meu de vedere nivelul de fericire al uneifamilii nu este dat de dimensiunea spatiului in masina si nici de numarul de vizite la Disneyland.
Totul se reduce la modul de gandire al fiecaruia.
In rest, sanatate multa si sa auzim numai de bine indiferent de nr. de copii :).
Subiect: Ultimul bebe ?
Postat: Saturday, April 20, 2013 7:10 PM
Eu am trei copii: un baietel in cls aV-a, o fetita in cls I si un alt baietel la gradi. Si nu am intels niciodata de ce romanii fac doar doi copii. Este ceva specific acestui popor, cred eu. In lumea civilizata daca iti doresti copii mai multi de unu-doi nimeni nu are o problema. La noi nu se "accepta" acest lucru decat daca esti dintr-o clasa sociala inferioara sau din clasa sociala "de lux".
Parerea mea.
Subiect: Masina de spalat vase
Postat: Wednesday, March 13, 2013 10:33 PM
Buna
Saptamana aceasta vreau sa achizitionez o masina de spalat vase.
Eu nu am mai avut pana acum.
Voi aveti? Puteti sa-mi recomandati si mie o marca sau macar la ce ar trebui sa ma uit(in afara de pret, evident :))

Multumesc
Subiect: mutare la alta scoala
Postat: Thursday, February 14, 2013 8:23 AM
Da, am vazut si eu
Se pare ca nu este necesar acordul scolii de la care se pleaca, este doar consultativ.
Ma uitam pe site la Caragiale, de anul acesta au si clasa a V-a si l-as muta acolo pe baiat.
Insa ma gandesc ca e colegiu, o fi bine, o fi rau?

Postat: Tuesday, February 12, 2013 8:56 AM
corect, asa o sa procedez
multumesc inca odata
Postat: Monday, February 11, 2013 8:51 AM
Multumesc mult

Foarte interesant topul scolilor din Bucuresti.

Aveti idee, si daca directorul nu vrea sa-mi dea acordul, scoala devine asa, un fel de inchisoare din care nu putem pleca?

Cam ciudata procedura.
Trebuie neaparat sa vorbesc la inspectorat.
Postat: Sunday, February 10, 2013 8:45 AM
Buna

Am si eu un baietel in clasa a v-a si nu sunt deloc multumita de scoala unde este(27). Puteti sa-mi spuneti care credeti ca este o scoala buna in sectorul 2 si daca stiti care este procedura de mutare de la o scola la alta.

Multumesc
Ioana