Profil: ioanamacavei
Despre
Utilizator: ioanamacavei
Nivel: Membru
Statistici
A intrat: Friday, August 21, 2015
Ultima vizita: Tuesday, November 3, 2015 3:54 PM
Numarul de postari: 3
[0.00% din toate postarile / 0.00 postari pe zi]
Imagine
Ultimele 10 postari
Subiect: sindromul ovarelor polichistice (SOP)
Postat: Thursday, September 10, 2015 10:28 AM
Buna fetelor! La un moment dat am fost diagnosticata cu sindromul ovarelor polichistice, iar cand am fost la control la un medic de la Clinica Gynera mi s-a spus prezint chisturi functionale, asimptomatice, ceea ce inseamna ca nu prezinta pericol si vor disparea in cateva luni. Intrebarea mea e daca s-a mai confruntat cineva cu o astfel de problema si in ce masura a fost afectata fertilitatea de acest sindrom SOP? Multumesc.
Subiect: Ce se mai poate face? Recomandari?
Postat: Wednesday, September 2, 2015 4:47 PM
Buna ziua! Am nevoie de ajutor. Daca nu am ovulatie ce optiuni imi raman ca sa fac un bebe? Nu reusesc sa raman insarcinata si cred ca motivul este lipsa ovulatiei ( dupa testele facute). Cum sa raman insarcinata? Din urma recomandarilor primite si din ce am citit optiunea ar fi sa apelez la clinica gynera din bucuresti. Voi ce spuneti? Cum sunt preturile, serviciile etc? Sper sa imi raspundeti pentru ca de mult timp eu si sotul meu ne chinuim sa avem un copilas. Maine poimaine o sa implinesc 38 de ani si nu o sa reusesc sa raman insarcinata. Nu stiu cum sa procedez, asa va rog ajutati-ma!uff