INTREBARI....RASPUNSURI
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Ely
Scris: Tuesday, October 20, 2009 4:05 PM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 3/2/2006
Reguli si reguli .Incearca si suna din nou la compania cu care zburati si vezi ce mai zic poate gasesti alta persoana cu alt raspuns.pupici
delfinasa
Scris: Tuesday, October 20, 2009 9:44 PM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 2/13/2006
Daca Alessandra e cetatean roman, atunci ori de cate ori intra/iese in/din Ro cu pasaportul romanesc, insotita fiind doar de unul din parinti, trebuie sa prezinte la vama aceasta declaratie notariala cum ca celalalt parinte este de acord cu calatoria, perioada, itinerariul...este mandatory, asta este legea...iti scriu din proprie experienta ca si eu am dat aproape 150$ numai pe declaratii ca sa calatoresc singura cu fii-mea in RO si sa pot sa-i fac pasaport romanesc...la noi a fost mai incurcat, ca am iesit cu pasaportul american din US, nu ne-a trebuit nicvi o procura pt. americani (daca copilul e insotit de unul din parinti, nu-ti cere nimeni acte suplimentare), am intrat cu pasaportul american in RO (nu mi-au cerut nici o procura, ca a intrat ca cetatean american), ca sa putem sta peste 3 luni a trebuit ori sa-i iau viza de RO, ori sa-i fac pasaport romanesc (am optat pt pasaport romanesc) si, la iesirea din Ro in aceste conditii, am putut folosi numai pasaportul romanesc, drept pt. care ne-a trebuit aceasta declaratie notariala. Cand am reintrat in US am folosiut iar pasaportul american.
Bereea, eu zic sa suni la ambasada sau consulat si o sa vezi ca o sa-ti spuna ca trebuie acest act, cel putin la iesirea din Ro.
Mela
Scris: Tuesday, October 20, 2009 10:12 PM
Nivel
Nivel: SMARALD

Inregistrat: 11/19/2006
daca vii in tara cu masina nu ti se cere actul asta,Bereea,daca insa iesi,ai nevoie de aprobarea tatalui altfel te opresc la vama.

iar cu avionul iti cere procura si la sosirea in Romania si la plecare.cel putin stiu sigur ca asa era acum un an jumate.
bereea
Scris: Wednesday, October 21, 2009 8:24 AM
Nivel
Nivel: RUBIN

Inregistrat: 3/29/2007
multumesc de raspunsuri.computerlove

Sotul meu tocmai mi-aa mintit ca varul lui este seful pompierilor de la aeroportul unde vom ateriza asa ca il vom ruga sa se intereseze direct la sursa.
bereea
Scris: Tuesday, November 17, 2009 8:10 PM
Nivel
Nivel: RUBIN

Inregistrat: 3/29/2007
am facut programare la ambasada ca sa-mi faca procura...se pare ca-mi trebuie daca vreau sa o aduc pe Ale inapoi in Italia.
Maria & Mario
Scris: Friday, December 18, 2009 5:52 PM
Nivel
Nivel: MEMBRU FONDATOR

Inregistrat: 2/13/2006
Sa nu radeti, dar am si eu o curiozitate . Am un prim cont pe photobuket - acum o luna era 90 si ceva % fulll. Bun. Am mai facut unul ! Astazi am intrat sa caut ceva foto pe cel vechi -storage used 38%. Singura diferenta e ca m-am logat de pe un alt calculaotr. Cum de ..... ca nu inteleg ..... Eu nu am sters nimic de pe el .... si rabdare sa vad daca au fost sterse fotografii , nu am ! alcool
fdianamaria
Scris: Friday, December 18, 2009 6:53 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 2/17/2006
Si eu am o intrebare mai....ciudata: aveti careva Furby ???
zaza_
Scris: Wednesday, December 30, 2009 10:57 PM
Nivel

Inregistrat: 3/25/2008
Eu unul, dar nu mai functioneaza.....uff
Mela
Scris: Wednesday, December 30, 2009 10:59 PM
Nivel
Nivel: SMARALD

Inregistrat: 11/19/2006
fdianamaria wrote:
Si eu am o intrebare mai....ciudata: aveti careva Furby ???

ce e Furby?
zaza_
Scris: Wednesday, December 30, 2009 11:03 PM
Nivel

Inregistrat: 3/25/2008

fdianamaria
Scris: Tuesday, January 5, 2010 11:25 AM
Nivel

asta e al tau ?
sau doar asa arata?

al meu e ca cel din stanga:

Inca o intrebare: are careva numarul din 23 decembrie al revistei Click pentru femei???
fdianamaria
Scris: Thursday, January 7, 2010 2:15 PM
Nivel

Deci nimeni nu cumpara Click pentru femei???
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.