Intrebari .....

Options Intrebari .....
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Maria & Mario
Postat: Sunday, September 17, 2006 1:12 AM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 2/13/2006
Postari: 9883
Locatia: Departe-poate prea departe
Incerc sa raspund unor intrebari: unde, cum e bine sa pupam copiii... pe unde nimerim sau sa ferim anumite zone? Este un aspect important in dezvoltarea lor psihica armonioasa. Pot copii interpreta in aceste dragalasenii conotatii sexuale? Voi cum reactionati vis-a-vis de pupatul zonelor intime la bebei ? Dar vis-a-vis de pupatul copilului pe guritza?

In plus, care este limita nuditatii in fata lor? Unde se termina nuditatea non-sexuala? Pana la ce varsta considerati voi ca nu fac ei diferenta intre mami = sex femeiesc si tati + sex masculin? Cum veti explica ??? what pale
Roxanel
Postat: Sunday, September 17, 2006 9:49 AM

Nivel: Avansat

Intrat: 3/13/2006
Postari: 2691
Locatia: Cararea Dragostei nr. 3
Maria & mami wrote:
Incerc sa raspund unor intrebari: unde, cum e bine sa pupam copiii... pe unde nimerim sau sa ferim anumite zone? Este un aspect important in dezvoltarea lor psihica armonioasa. Pot copii interpreta in aceste dragalasenii conotatii sexuale? Voi cum reactionati vis-a-vis de pupatul zonelor intime la bebei ? Dar vis-a-vis de pupatul copilului pe guritza?

In plus, care este limita nuditatii in fata lor? Unde se termina nuditatea non-sexuala? Pana la ce varsta considerati voi ca nu fac ei diferenta intre mami = sex femeiesc si tati + sex masculin? Cum veti explica ??? what pale

Unde pupacim copii: pe obraz, pe frunte, pe manute, pe picioruse, pe pulpite, pe urechiuse. Nu pupicim gurita ca sa nu dam bacterii.nono

Pot copii interpreta in aceste dragalasenii conotatii sexuale?: :209: Nu cred. Acum depinde care copii. Daca e un copil de 14 ani poate da.

Voi cum reactionati vis-a-vis de pupatul zonelor intime la bebei?
: Eu nu pupicesc in zonele intime. Nu, dar parca nu-mi vine. La cati pampersi de pipi si kk schimb pe zi ....

Unde se termina nuditatea non-sexuala? Pana la ce varsta considerati voi ca nu fac ei diferenta intre mami = sex femeiesc si tati + sex masculin?: Acum depinde cat de open sunt parintii. La o adica Adam si Eva tot goi misunau prin gradina raiului. Cred ca incep sa sesizeze diferenta intre sexe dupa 3-4 ani. Eventual cand vad la gradinita sau la plaja ca nu prea se aseamana intre ei ... ras

Cum voi explica - pai tot cu gradina raiului o sa incep sic ... asta pana cand sunt capabili sa citeasca singuri Teoria Evolutionista a lui Darwin.ras
delfinasa
Postat: Friday, September 22, 2006 12:39 AM

Nivel: Senior

Postari: 6852
Locatia: pe-aici
Nu mi se pare normal sa pupi zonele intime ale bebelusului...dar am mai pupat cate-o bucutza sic si ne-am pupat si cioc in cioc, ca noi asa am vazut la mami si tati si nu pupam decat pe gurasic love pupici angel Prin casa mai umblam dezbracati in fata ei si asa am citit si eu ca pana pe la 3 ani ar fi ok, cand incep sa observe diferentele, sa se simta rusinati si sa puna intrebari...de explicat ii explic ca noi suntem fetite si avem pasarele hohot iar baieteii au cocosei, cum are tati hohot hohot hohot
sousourel
Postat: Saturday, September 23, 2006 11:53 AM

Intrat: 2/18/2006
Postari: 7688
Pupam bucutza, piciorusele, manutzele, burtica, ceafa, guritza, dar acum nu, ca nu vreau sa-i dau virusi, cat sunt de racita si, in plus, doar ce-am aflat de mononucleoza, cunoscuta si ca "boala sarutului". Sper sa ma pot abtine.

Cu nuditatea, deocamdata se uita curios daca mai apar de la dus dezbracata. Probabil, pe masura ce voi vedea reactii schimbate, ma voi adapta la ele ... in plus va veni si vremea explicatiilor ras
Kiki
Postat: Saturday, September 23, 2006 8:11 PM

Nivel: TOP TEAM

Intrat: 2/14/2006
Postari: 36610
Locatia: In casuta cu pitici
Noi il pupam pe obrajori, pe burtica, pe manute, pe picioruse, pe ceafa nu, ca cica nu e bine, o sa ne intoarca spatele cand va fi mare....asa zic babele cel putin, si incerc sa ma abtin...

De nuditate, nici nu se pune problema, nu ne-a vazut niciodata goi si nici nu ne va vedea, pentru ca nu ne place sa ne aratam asa despuiati in fata lui. Cand o veni vremea o sa ii explic diferenta dintre baieti si fete, dar pana atunci mai e destul.
AdrianaC
Postat: Saturday, September 23, 2006 10:15 PM

Nivel: ALBA CA ZAPADA

Intrat: 2/12/2006
Postari: 17788
Locatia: Bucuresti
Maria & mami wrote:
Incerc sa raspund unor intrebari: unde, cum e bine sa pupam copiii... pe unde nimerim sau sa ferim anumite zone? Este un aspect important in dezvoltarea lor psihica armonioasa.

Eu pe Andrei si pe Alice cat a fost micuta, o pupam pe capsor, ochi, nasuc, obrajori, gurita, gat, manute, piciorute, burtica si spatic. Niciodata in zone intime, si nici nu am permis acest lucru angry

Dupa ce s-a mai marit Alice, de pe la 2 anisori, nu am mai pupat-o pe gurita.

Maria & mami wrote:
Pot copii interpreta in aceste dragalasenii conotatii sexuale?

Nu prea stiu ei ce e aia, daca vorbim de copilasi mici. Daca vorbim de copii mai maricei, depinde cum au fost invatati cred. Daca de sugari au fost obisnuiti sa ii pupe mami pe gurita, probabil ca nu li se va parea nimic anormal. Normalitatea nu e aceeasi pentru toata lumea.

Maria & mami wrote:
Voi cum reactionati vis-a-vis de pupatul zonelor intime la bebei ?

Nu permit nimanui acest lucru si nici eu nu i-am pupat niciodata. bataus

Maria & mami wrote:
Dar vis-a-vis de pupatul copilului pe guritza?

Cum spuneam si mai sus, numai EU am voie sa pup copilul pe gurita, si asta numai pana la 1 an si jumatate, maxim 2 ani bataus

Maria & mami wrote:

Sutien + chilot se intampla frecvent. Foarte rar se intampla sa ies de la baie in hainele Evei, si sa fie si copiii in preajma. Consider ca nu e recomandat sa ii expun la asa ceva.

De asemenea, si invers, Alice de exemplu nu are voie sa mearga in pielea goala prin casa sau sa iasa asa de la baie daca e Andrei sau tati in zona bataus

Pe la 3 ani deja incep sa isi dea seama ca nu seamana intre ei si ca fiecare are ce nu are celalalt ras
PrincessLilou
Postat: Monday, April 19, 2010 8:43 AM

Nivel: Ambasador

Intrat: 11/4/2009
Postari: 979
Locatia: Australia
eu cand eram mica am facut baie cu mami. si uneori si cand eram mai mare nu se rusina de mine ca imi spunea ce are ea am si eu...nu stiu daca ma pupa pe gura..nu stiu ce o sa fac la bebita....sorry1
madanuta
Postat: Monday, April 19, 2010 9:45 AM

Intrat: 6/26/2007
Postari: 6054
Locatia: Romania
La noi: pupaceli peste tot in afara de gurita si zone intime. Eu i-am spus ca pe gurita se va pupa doar cu sotul ei cand va fi mare.sic Hmm...intre timp va decide ea cu cati se va pupa inainte de sothohot hohot hohot
La mine, sutien si chiloti da, dar nud NU, iar la tati, pantru ca noi avem fata de 11 ani, e de evitat tinuta prea sexi.
bereea
Postat: Monday, April 19, 2010 9:52 PM

Nivel: RUBIN

Intrat: 3/29/2007
Postari: 22769
Si noi ne pupacim de zor, dar fara zonele intime.Cans era micuta mai pupaceam si eu cate o bucuta ca tare imi erau dragi.si acum imi sunt, dar e mare deja.Si pe gurita o pup uneori, mai bine zis ea ma pupa pe mine.
Despre cat de dezbracata umblu, eu nu am secrete fata de ea.Taica-su da.Deci facem dus impreuna, i-am raspuns la unele intrebari, nu mai manifesta curiozitate prea mare.Stie ca tati e diferit de noi, deci nu are voie sa intre in baie peste el.In ziua de azi ,cand vede nuduri in reclame mari pe strada nu vad de ce ar trebui sa ma feresc de ea.
leut
Postat: Tuesday, April 20, 2010 12:34 PM

Intrat: 2/15/2006
Postari: 6678
Locatia: Galati
Mai nou ne pupam in trei...sau patru, na!
Alex a stiut de micuta cum o sa vina Matei pe lume, ca fetitele au pasarica iar baietii cocosel, etc. Cand tati ma pupa, Alex stie ca ma iubeste si vrea si ea. Cat despre pupicurile pe care le primeste...be obrajori, frunte, pe unde apuc, chiar si pe gurita, cu buzitele tuguiate. Ce microbi...sa fiu eu sanatoasa cate baga in gurita...Cu Matei, cam la fel stau lucrurile...Cat despre zonele intime, mi se pare aiurea sa le pupam...ei, o bucuta, asa, mai merge...
Mi-am adus aminte de o reactie a Alexandrei...faceau amandoi baie, Matei a cazut pe spate cracanat iar ea striga atat cat putea "tine-l pe Matei...vine cuculetul spre mine"!!!hohot
La baie, nu intra peste nimeni...bate la usa si asteapta...stie ca "fetele-s cu fetele si baietii cu baietii"...
Despre altele...la varsta potrivita sau atunci cand credem de cuviinta...
ingerash
Postat: Tuesday, April 20, 2010 12:52 PM

Nivel: DIAMANT

Intrat: 1/17/2008
Postari: 27681
Locatia: u.k.
leut wrote:
Mai nou ne pupam in trei...sau patru, na!
Alex a stiut de micuta cum o sa vina Matei pe lume, ca fetitele au pasarica iar baietii cocosel, etc. Cand tati ma pupa, Alex stie ca ma iubeste si vrea si ea. Cat despre pupicurile pe care le primeste...be obrajori, frunte, pe unde apuc, chiar si pe gurita, cu buzitele tuguiate. Ce microbi...sa fiu eu sanatoasa cate baga in gurita...Cu Matei, cam la fel stau lucrurile...Cat despre zonele intime, mi se pare aiurea sa le pupam...ei, o bucuta, asa, mai merge...
Mi-am adus aminte de o reactie a Alexandrei...faceau amandoi baie, Matei a cazut pe spate cracanat iar ea striga atat cat putea "tine-l pe Matei...vine cuculetul spre mine"!!!hohot
La baie, nu intra peste nimeni...bate la usa si asteapta...stie ca "fetele-s cu fetele si baietii cu baietii"...
Despre altele...la varsta potrivita sau atunci cand credem de cuviinta...

Ce scumpa e Alexcoeur hohot

g_nicoleta2000
Postat: Tuesday, April 20, 2010 3:48 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 2/14/2006
Postari: 3898
Locatia: Bacau
leut wrote:

hohot newclap Super Alexandranewclap

Noi suntem mai libertini, adica ne pupam fara nici o restrictie. Nu-mi fac mari probleme in a o pupa pe gura pentru ca dupa noua luni de locuit in burta mea cred ca-mi cunoste toti microbii.
Goala m-a vazut dintotdeauna, nu ma feresc de ea si i-am raspuns la toate intrebarile inclusiv la asta: mami, ti-a cazut par din cap la pasarica? Foarte frumos i-am spus ca la toti adultii le cresc par prin mai multe locuri si ca asa este normal sa fim.
Cred ca-i mai usor ca o fetita sa stie cum arata o femeie pentru ca in final nu cred ca ar trebuie sa fie un secret. Nu intra peste mine cand sunt la wc, atunci i-am explicat ca-i un moment intim pentru mine chiar daca pentru ea este unul destul de public in relatia cu mami si cu tati.
Pasarici si cocosei a vazut doi ani la cealalta gradi de s-a saturat. Acolo era si cresa asa ca erau toti pusi la oala odata si nu se facea prea mare tam-tam pe intimitate. Acum au bai separate dar nu mai prezinta prea mare interes pentru ea ce au baietii in pantaloni.
sousourel
Postat: Tuesday, April 20, 2010 6:13 PM

Intrat: 2/18/2006
Postari: 7688
Ma intrebam cand se vor mai schimba lucrurile. Si uite ca se schimba. Natural, firesc. Citeam ceea ce am scris mai demult si ceea ce ati scris si voi si imi pare ca mersul acestor lucruri nu e decat foarte firesc. Am crescut, discutam mult si multe, dar nu mai suntem bebelusi si intelegem asta chiar foarte bine. Asadar pupicii se dau pe obraz, dar si pe cate o manuta sau pe piciorus, mai ales cand ne harjonim. Ne respectam intimitatea, chiar si Victor cere sa-i inchidem usa la toaleta, macar ca...tot noi il spalam , dupasic
shirel
Postat: Tuesday, April 20, 2010 7:52 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 7/22/2007
Postari: 11807
Locatia: israel
Intersant subiect!Noi suntem o familie de pupaciosi cine ne cunoaste stie cat ma pup eu cu sotul meu chiar si in fatza copiilor.Suntem foarte libertini ,Eden m-a vazut dezbracata,depilandu-ma i-am explicat despre noi femeile si despre diferentele dintre sex-uri,nu stiu ce a inteles dar orcum am impresia ca totul.Stie ca nu are voie sa intre cineva la toaleta peste celalat si pastram asta ca lege al casei .Cu taty merge la bazin asa ca l-a vazut si pe el dezbracat si el l-a randul lui i-a explicat ca trebuie sa astepte afara ca el sa faca dus si sa se imbrace.
de pupat pupam doar funduletul niciodata organul genital nu l-a Eden si nici la Oshry care nici nu ma lasa ca se gadila tare.
Sunt foarte directa spun de obicei adevarul nu ascund nimic dar binenteles prin cuvinte care copii inteleg si chiar inteleg.
Este adevarat Bereea de ceea ce spui astazi copii nostri stiu exact ce este un nud ,si ce inseamna sa fii sexy fiindca sunt reclame peste tot de aceea prefer sa afle adevarul si asta de la mine fara a ascunde nimic!
Maria & Mario
Postat: Tuesday, April 20, 2010 8:30 PM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Postari: 9883
Locatia: Departe-poate prea departe
Nico , Shirel si eu sunt mai libertina la capitolul asta ! De fata cu Maria nu ma feresc , facem si baie impreuna ! Tati e la boxeri ! Insa stie de la 2 ani care e treaba cu baietii . Acum il " admira " pe Vladutzu nud zilnic ! hohot
Si astazi dimineata intrebare : Da' mie cand imi creste par pe ( dumneaei )! alcool
Ei ..... creste , imi va fi mult mai usor sa fiu deschisa cu ea referitor la multe subiecte despre sexualitate ! De Vladutz sa se ocupe ta'su ! sic
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed