Intoleranta la proteina din laptele de vaca

Options Intoleranta la proteina din laptele de vaca
Subiectul anterior · Subiectul urmator
alexandrabogdan
Postat: Tuesday, July 12, 2011 5:43 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 4/17/2008
Postari: 3770
Locatia: arad
cat timp are baietelul?

noi am fost racite doar de 2 ori pana acuma, suntem "strong". nu am apeat la antibiotice niciodata.

tocmai a puscat si ultimul canin.

chiar azi am fost de am luat lapte , iar asta care se da de la 6 luni e si mai ieftin ca celalalt. sa inteleg ca numa de 3 luni a fost diagnosticat copilul?
mihaela_manea
Postat: Wednesday, July 13, 2011 8:07 AM

Nivel: Membru

Intrat: 6/18/2011
Postari: 50
Locatia: Calinesti
alexandrabogdan wrote:
cat timp are baietelul?

noi am fost racite doar de 2 ori pana acuma, suntem "strong". nu am apeat la antibiotice niciodata.

tocmai a puscat si ultimul canin.

chiar azi am fost de am luat lapte , iar asta care se da de la 6 luni e si mai ieftin ca celalalt. sa inteleg ca numa de 3 luni a fost diagnosticat copilul?
pai rosu in gat cand i apare tine ceva timp nu stiu cat ca ia trecut de la antibiotice intr-o saptamana dar problema este ca face temperatura 40 iar eu ma speri si i dau repede ceva pt ca atunci cand nu iam dat a ajuns sa faca injecti.si lapte exista de la 6 luni in sus?nu stiam.Nu a fost diagnosticat de 3 luni ci de atunci nu i mai dau lapte.A fost diagnosticat la 2 luni.de la 1 an i lam scos laptele.Nu mi-ai raspuns cum a fost la canini ai avut probleme/
alexandrabogdan
Postat: Wednesday, July 13, 2011 11:01 AM

primii 3 canini au erupt in 2 saptamani. a fost maraita, ceva kk mai moale si o usoara subfebrilitate.

noi nu am facut temp mai mare de 38.8

si pana la 1 an ce lapte a baut?
mihaela_manea
Postat: Wednesday, July 13, 2011 12:21 PM

alexandrabogdan wrote:
primii 3 canini au erupt in 2 saptamani. a fost maraita, ceva kk mai moale si o usoara subfebrilitate.

noi nu am facut temp mai mare de 38.8

si pana la 1 an ce lapte a baut?
pana la un an a baut aptamil pepti dar eu lam cumparat tot timpul peste 80 de lei si oricat as fi vrut sa i dau eu daca nu sunt posibilitati nu am ce face.Timp de un an mam chinuit mam imprumutat dar am ajuns cum sa-ti spun la capatul resurselor erau luni cand ma costa si 8 milioane lei vechi numai laptele nu mai pun si altceva.asa ca atunci cand am vazut ca incepe sa manance de toate si oricum nu mi-l mai manca calumea lam scos.Acum am inceput sa i dau suc la storcator din morcovi,portocala,mar,nectarina pt ca am inteles ca mai contin si acestea calciu.ai dau si galbenus de ou si vreau sa iau calciu de la farmacie pt ca eu nu iam dat deloc pana acum.Dr mea de familie nu mia recomandat e mai lasatoare.zice ca nu e nevoie.mai stii pe la ce varsta iau dat canini.noi nu vem nici unul dar astepam.
alexandrabogdan
Postat: Wednesday, July 13, 2011 5:39 PM

acum de 2 luni au iesit caninii. bine ca i-ai dat pana la un an lapte, am crezut ca nu i-ai dat deloc. parerea mea e ca trebuie suplimentat cu Ca dc nu bea laptic. Osteocare e bun si se ia 10 zile pe luna. dar trebuie vb cu dr
mihaela_manea
Postat: Thursday, July 14, 2011 10:51 AM

alexandrabogdan wrote:
acum de 2 luni au iesit caninii. bine ca i-ai dat pana la un an lapte, am crezut ca nu i-ai dat deloc. parerea mea e ca trebuie suplimentat cu Ca dc nu bea laptic. Osteocare e bun si se ia 10 zile pe luna. dar trebuie vb cu dr
inseamna ca trebuie sa ma astept sa i iasa si la al meu cat de curand.o sa intreb doctora de calciul recomandat de tine sa vedem ce parere are.tu iai mai facut analizele de cand ai depistato cu aceasta alergie.Si daca da cum au iesit?si in rest cam cu ce o alimentezi in afara de lapticul pe care am inteles ca il dai de doua ori pe zi?astept sa-mi impartasesti din meniul vostru zilnic.patopai
alexandrabogdan
Postat: Thursday, July 14, 2011 11:15 AM

am mai facut analize de rutina pe la 6 luni parca.

noi papam de toate aproape: dimineata paine +unt+sunca+rosie, paine+unt+cascaval+rosie, ou fiert tare +ceva, omleta facuta fara ulei

pranz mancare gatita mai putin fasole, varza, grasimi, rantas

cina papanasi cu gem, paine cu gem, cereale cu lapte de al ei, macaroane cu pesmet, iaurt+biscuite+miere, iaurt+biscuite+banana, mamaliga cu iaurt

gustari: fructe si din cand in cand cate un barni sau cate un biscuite
mihaela_manea
Postat: Thursday, July 14, 2011 1:39 PM

alexandrabogdan wrote:
am mai facut analize de rutina pe la 6 luni parca.

noi papam de toate aproape: dimineata paine +unt+sunca+rosie, paine+unt+cascaval+rosie, ou fiert tare +ceva, omleta facuta fara ulei

pranz mancare gatita mai putin fasole, varza, grasimi, rantas

cina papanasi cu gem, paine cu gem, cereale cu lapte de al ei, macaroane cu pesmet, iaurt+biscuite+miere, iaurt+biscuite+banana, mamaliga cu iaurt

gustari: fructe si din cand in cand cate un barni sau cate un biscuite
mersi pt raspuns.Ai putea sa imi dai cand ai timp reteta la papanasi,As vrea sa i fac si eu?
mihaela_manea
Postat: Thursday, July 14, 2011 1:42 PM

mihaela_manea wrote:
mersi pt raspuns.Ai putea sa imi dai cand ai timp reteta la papanasi,As vrea sa i fac si eu?
si inca ceva.cum au iesit rezultatele la analiza
alexandrabogdan
Postat: Thursday, July 14, 2011 8:06 PM

pt intoleranta noi am facut analizele dupa ce incepusem deja cu laptele pepti asa ca normal ca erau bune. cele uzulate de sange bune si ele
mihaela_manea
Postat: Friday, July 15, 2011 9:02 AM

alexandrabogdan wrote:
pt intoleranta noi am facut analizele dupa ce incepusem deja cu laptele pepti asa ca normal ca erau bune. cele uzulate de sange bune si ele
pai si nu poti afla daca ia trecut aceasta alergie?sau cum faci i dai lapte normal si te duci imediat sa i faci analize?
alexandrabogdan
Postat: Friday, July 15, 2011 7:15 PM

nu ma stresez deocamdata. laptele e relativ ieftin asa ca .....nu ma incurca cu nimik
mihaela_manea
Postat: Saturday, July 16, 2011 9:13 AM

alexandrabogdan wrote:
nu ma stresez deocamdata. laptele e relativ ieftin asa ca .....nu ma incurca cu nimik
da dar nu ti-ar parea bine sa poti sa-i faci o prajitura cu lapte,orez,gris cu lapte,sa-i dai branza,smantana deci cum ar veni sa-i poti diversifica alimentatia mai mult.i-am dat si eu ieri doua lingurite de iaurt.astept sa vedem daca se intampla ceva.maine i dau iar si-asa mai departe.sa speram ca nu io face nimic rau.
alexandrabogdan
Postat: Saturday, July 16, 2011 11:32 AM

eu ii dau unt, un pic de cascaval, branzica, smantana dar in cantit mici. asa ca ea nu e privata de multe chestii
mihaela_manea
Postat: Saturday, July 16, 2011 1:30 PM

alexandrabogdan wrote:
eu ii dau unt, un pic de cascaval, branzica, smantana dar in cantit mici. asa ca ea nu e privata de multe chestii
si nu ai observat nimic ciudat la ea cand iai dat aceste produse?
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed