intamplari din viata studenteasca
Subiectul anterior · Subiectul urmator
fdianamaria
Scris: Friday, February 17, 2006 4:57 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 2/17/2006
ca sa avem ce citi hazliu...sau din contra...un loc de intalnire al amintirilor
leut
Scris: Saturday, February 18, 2006 3:42 PM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 2/15/2006
Cea mai frumoasa amintire din facultate a fost cand mi-am intalnit "consoarta" - cum ii spuneau bunicii mei sotului.
Eram la munte, la Slanic Moldova, cu un bilet gratuit luat impreuna cu o colega. DUpa ce ni s-a terminat sejurul, au venit alti colegi de-ai nostri intr-un grup organizat de nimeni altul decat sotul meu. Am mai stat si cu acei colegi doua zile. Intr-una din zile, m-a vazut sotul meu si mi-a spus scurt "creat-o sa-mi dai numarul de telefon, te rog!" . Era imbracat cu blugi in trei culori, camasa in carouri si o sapca tot colorata. Mi-am zis in gand... cine-o mai fi si aiuritul asta?...si uite ca a fost sa fie sotul meu!
sunny
MNiko
Scris: Thursday, December 7, 2006 9:39 PM
Nivel: Guest

Inregistrat: 2/12/2006
Intamplari hazlii au fost multe. Dar cel mai mult imi placea can erau meciurile de fotbal. Am prins perioada cand Romania mai juca la mondiale sau europene. Stateam intr-un camin de fete si uneori scoteam televizorul si casetofonul pe culoar ca sa vada toti. Vedeam pe ecran fazele si la casetofon/radio ascultam comentariile. Televizoru nu reusea sa prinda si sonorul postului national de televiziune, dar radioul il prindea. De cele mai multe ori cel mai linistit sustinator al echipei nationale era (de altfel si singurul baiat) prietenul meu(acum sotul)
stele_pe_cer
Scris: Thursday, December 7, 2006 10:28 PM
Nivel

Inregistrat: 2/13/2006
Nu as putea spune daca a fost sau nu "hazlie", dar memorabila cu siguranta a fost: am mers pe undeva prin Giluesti, la o tipa sa luam niste cursuri eu si un prieten bun (fosta mare iubire).Eram incalatata cu "buburuzele" rosii (niste pantofiori nostimi luati din Franta si tociti prin Bucurestisic ).Culmea e ca nu imi pusesem sosetele rosii cu buline, pe care le asortam de obicei la buburuze si ma bateaua sa tare pantofii ca simteam ca nu mai pot face un pas.Cand colo, pretenul vine cu o idee:descalta-tecyclops !M-am uitat la el lung, el la mine si dintr-o privire ne-am descaltat amandoi.Ne-am intors pe jos din Giulesti pana la Gara Basarab pe jos.La Basarab asteptam o masina (nu-i mai tin minte numarul) si cand colo, 2 pui de tigani (fete) pe role, mandre nevoie mare se holbau la noi:astia n-au incaltarihohot !Si uite-asa ajunsesem sa rada tiganii de noi ca nu avem incaltari (noi le aveam in punga cu cursuri).

Apoi, mai tarziu, in tramvai si in troleu, pana am ajuns acasa la mine, lumea se uita cand la picioarele noastre, cand la fetele noastre.Se vedea de la o posta ca este ceva in neregula, plus subiectele dezbatute de noi atunci (religie - pelerinajul de la Taize , antropologia filozofica si procesele civilizatorii contemporane - teme care ne preocupau in mod vadit atunci - el pe ultimele doua le avea in sesiune, eu eram fascinata doar de ele).

A fost un moment unic, cand am putut sa fiu eu insami, sa nu imi pese de mineni si de nimic.

kali
Scris: Thursday, December 7, 2006 10:58 PM
Nivel
Nivel: MEMBRU FONDATOR

Inregistrat: 5/27/2006
Stele, printr-o situatie asemenatoare am trecut si eu, nu numai o data.
Apropo' de ce povestea Leut, eu am facut cunostinta cu sotul meu de vreo 5 ori intr-o luna pentru ca nu mi-l mai aminteam... de fapt nici nu mi se parea cunoscut; va dati seama ce interesata am fost de ellove
MNiko
Scris: Thursday, December 7, 2006 10:59 PM
Nivel: Guest

Inregistrat: 2/12/2006
kali wrote:
Stele, printr-o situatie asemenatoare am trecut si eu, nu numai o data.
Apropo' de ce povestea Leut, eu am facut cunostinta cu sotul meu de vreo 5 ori intr-o luna pentru ca nu mi-l mai aminteam... de fapt nici nu mi se parea cunoscut; va dati seama ce interesata am fost de ellove

hohot hohot hohot hohot hohot
stele_pe_cer
Scris: Thursday, December 7, 2006 11:00 PM
Nivel

kali wrote:
eu am facut cunostinta cu sotul meu de vreo 5 ori intr-o luna pentru ca nu mi-l mai aminteam... de fapt nici nu mi se parea cunoscut; va dati seama ce interesata am fost de ellove

Betoooonbravo bravo bravo !Asta da iubire oarba!Cand te-a pocnit (iubirea), l-ai luat fara sa te mai uiti la el!Noroc ca facusesi cunostinta de 5 ori ianintehohot !
kali
Scris: Thursday, December 7, 2006 11:17 PM
Nivel
Nivel: MEMBRU FONDATOR

Inregistrat: 5/27/2006
ras ras

Sper sa nu citeasca astea Alexia cand va creste, dar noi mai jucam prinsa cu fixativul; probabil va intrebati cum... pai se lua una bucata fixativ, se dadea foc si se alerga omul disperat. Nu odata am intrat cu totul prin usa de la camera, care avea geam.
Buuun! Pana avea bani omu' cu paguba, se punea cearceaf in locul geamului, dar intotdeauna se incuia usa sa nu intre curiosiiras

Andi&Mariuca
Scris: Friday, December 8, 2006 4:06 PM
Nivel

Inregistrat: 2/14/2006
cea mai "tare" faza din facultate pe care am trait-o a fost in anul 1. aveam o materie scarboasa numita epistemologie si imi era o frica de examen de imi tremurau picioarele...proful avea reputatie de scarbos si zgarcit la note si, desi invatasem - atat cat se poate invata la o materie foarte stufoasa si greu de inteles - nu stiam ce sa fac sa scap cu bine.
aveam pe atunci un coleg, ungur, care statea aproape de mine si ne-am apucat sa invatam amandoi. eu il ascultam pe el, el pe mine si ne corectam. in fine, in ziua cu examenul, i-am spus colegului meu ca daca pic examenul ma tund cheala. drastica schimbare de coafura avand in vedere ca aveam parul lung, blond si cret. s-a uitat la mine stramb si mi-a zis ca sunt nebuna. i-am zis ca daca il iau cu 10, ma tund periuta. nu m-a crezut si m-a luat la misto.
in fine,mergem noi la examen, dam examenul si dupa o ora notele: eu am luat 10 el 9, parca. s-a uitat la mine si mi-a zis la misto, evident:"ei, ce faci? te tii de cuvant?". am plecat spre casa, l-am bagat in coaforul de pe strada alor mei, m-am urcat pe scaunul unui frizer si i-am zis sec:"periuta, va rog"! frizerul era socat si m-a intrebat daca sunt sigura ca asta vreau. am zis da si s-a apucat omul de treaba.
colegul meu era atat de socat incat n-a mai putut zice toata ziua decat "ooo, tu chiar esti nebuna!". ne-am dus la ai mei acasa si taica-meu in usa a avut un soc. desi ulterior s-a bucurat pt ca nu ii placea freza mea blonda...
nu va spun ce reactie au avut colegii a doua zi la scoala! au intepenit pt ca Lori, colegul, le povestise ca promisesem sa ma tund ori cheala ori periuta dar nimeni nu a crezut.
Kiki
Scris: Friday, December 8, 2006 7:17 PM
Nivel
Nivel: TOP TEAM

Andismom wrote:
cea mai "tare" faza din facultate pe care am trait-o a fost in anul 1. aveam o materie scarboasa numita epistemologie ...

Chiar ca scarboasa materia asta! Nici mie nu mi-a placut!puker puker
Andi&Mariuca
Scris: Friday, December 8, 2006 8:46 PM
Nivel

Kiki, eu sunt mai sadica din fire si mi-am ales-o si la licenta. dance cyclops fool
daca nu iti e cu suparare, tu ce facultate ai terminat? cum de ai facut epistemologie?
Kiki
Scris: Friday, December 8, 2006 8:48 PM
Nivel
Nivel: TOP TEAM

Andismom wrote:
Kiki, eu sunt mai sadica din fire si mi-am ales-o si la licenta. dance cyclops fool
daca nu iti e cu suparare, tu ce facultate ai terminat? cum de ai facut epistemologie?

Am facut o facultate cu dublu profil, Filosofie si Jurnalistica.
Andi&Mariuca
Scris: Friday, December 8, 2006 9:03 PM
Nivel

wow! super! ce misto... deci, cand povestim despre "Parerga si Paralipomena"? - sper ca am scris bine...
stele_pe_cer
Scris: Friday, December 8, 2006 11:07 PM
Nivel

Andismom wrote:

nu va spun ce reactie au avut colegii a doua zi la scoala! au intepenit pt ca Lori, colegul, le povestise ca promisesem sa ma tund ori cheala ori periuta dar nimeni nu a crezut.

hohot hohot hohot la tine colegii au fost pusi in tema, dar eu am "beneficiat' de multa ignorare pe culoarele facultatii tot in anul I imediat dupa ce m-am tuns periutza.Nu ma recunostea nimeni, din cauza ca pana mai "ieri" eram cu parul lung-lung si cretz.Le spuneam :"ce faci mah, nu ma saluti?""Aaaaaaaa, paiuff "...si cateva secunde se uitau la mine...eu kiar eram de nerecunoscut.

Familia nu a avut un soc, ca era pregatita dinainte.De Revelionul respectiv, ma facusem albastra in cap cu o vopsea poloneza sau o marca d'asta dubioasa, dar de la mama ei, nu facatura de Berceni, vopsea care cica era sampon colorant.Sampon sau nu, nu am reusit sa imi scot porcaria din cap nicicum, decat cu foarfeca.Se apropia sesiunea si aveam examen la tehnologie, o profa "mult iubita" de mine si ea ma "iubea"nespus pe mine, si, in mintea mea creatza am si fabricat un scenariu:ma tund, si nu ma mai recunoaste la examen (cu cateva saptamani in urma ma daduse afara de la curs cu mentiunea ca nu voi lua in veci examenul la earas - la-m luat cu 9 si fara sa ma recunoascahohot ).Zis si facut.M-am tuns periutza, experiment pe care l-am adorat in primele clipe si pe care l-am urat multe luni urmate de uleiuri de par, geluri, fixative, ca sa imi imblanzesc cu numai zulufii, ci mai degraba cele cateva vartejuri grozave pe care le posedbanghead !

Sa mai spun ca prieteneul meu avea parul lung si eu scurt?Aratam betonyes , beton pt.vremurile alea, pt.viata de studenthainoroc !

Andi&Mariuca
Scris: Saturday, December 9, 2006 7:27 PM
Nivel

super Stele! super! beton faza cu tine cheliuta si cu prietenul pletos! de filme!hohot
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.