Insarcinata cu o casa!

Options Insarcinata cu o casa!
Subiectul anterior · Subiectul urmator
leut
Postat: Wednesday, April 21, 2010 3:39 PM

Nivel: Senior

Intrat: 2/15/2006
Postari: 6678
Locatia: Galati
misha wrote:

Cred ca mi s-au mai atrofiat din celulele creierului...cine era mutzulache, ca nu-mi amintesc?alcool

Maaaaaaaaaaaai...ma refeream la emoticoanele astea...hohot hohot hohot
giulia_mamik
Postat: Wednesday, April 21, 2010 3:45 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 3/22/2010
Postari: 3091
Locatia: bacau
g_nicoleta2000 wrote:

Giulia hohot , m-am distrat un picut, nu m-ai inteles, carligele de la burlanele de scurgere le pun inaintea osb-ului de pe casa deci nu ne-am pus vie. Am plantat si de aia acum cativa ani dar nu i-a placut solul, nici nu ne omoram cu vinul, de fapt eu nu beau nici cat un soricel si cam toti prietenii nostri de ofera bidoane suficiente cat sa-l bucure pe Liv.

.

hohot hohot hohot baba nu aude dar le potriveste.Cam ceva de genul asta am patit si eu .Pff ,acum am priceput de care carligehohot .
Poate mai incercati cu via...poate se va prinde pana la urma.Via noastra e de mult tare,are ani multi ...ar trebui schimbata cica.Dar dupa mine poate fi si scoasa..nu ma incalzeste cu nimic.

Spor in continuarepupici
g_nicoleta2000
Postat: Saturday, April 24, 2010 10:28 AM

Intrat: 2/14/2006
Postari: 3898
Locatia: Bacau
hohot Leut, chiar nu am gasit sampanie ca era mai devreme de 7 dimineata si daca o bateam de blocul tau cred ca si restul vecinilor ieseau afara sa ma bata si ei cu sampanieras . Apoi eram cu catel si purcel dupa noi, nu aveam nici un chef de intalniri DAR anul acesta planul este sa-i trimitem pe socri inainte cu Alexandra asa ca sunt sanse de o cafea la prima ora a diminetii asa daca mai sunt curse spre Sulina si dupa ora 13.

MIsha, sunt o groza de curse din Londra spre Bacau, sper pana termin casa sa fie si spre Hertioana unde ma mutyes .

Giulia, nu ma tenteaza via defel dar daca o sa fie sa posed in curte si asa culturi am sa ma gandesc tot timpul la "carligele" talepupici
shirel
Postat: Saturday, April 24, 2010 10:40 AM

Nivel: SMARALD

Intrat: 7/22/2007
Postari: 11807
Locatia: israel
Si eu astept poate vor fi odata si curse Israel -Bacau!hohot hohot hohot uite sa vin si eu la spart sampanii de pereti ,dar de ce sa o spargem sic mai bine o bem ?hohot hohot
Urmarim cu interes continuarea lucrariilor!
g_nicoleta2000
Postat: Saturday, April 24, 2010 10:48 AM

shirel wrote:
Si eu astept poate vor fi odata si curse Israel -Bacau!hohot hohot hohot uite sa vin si eu la spart sampanii de pereti ,dar de ce sa o spargem sic mai bine o bem ?hohot hohot
Urmarim cu interes continuarea lucrariilor!

Am sa propun municipalitatii deschiderea mai multor curse aeriene ca uite ce ingramadeala se anuntayes hohot . Acum sper sa-mi iasa suficienti pereti ca sa avem unde sa spargeti sticlele.
Astazi ploua asa ca ne ocupam cu altceva, citim despre conspiratii.hohot
giulia_mamik
Postat: Saturday, April 24, 2010 10:49 AM

Nico' sper ca nu te superi ca te intreb dar unde vine Hertioana?Cumva spre Traianscratch ?Daca da,avem drum de legatura intre localitatile noastrepupici .Inca o intrebare:cand veti termina acolo tot,veti locui definitiv acolo ori doar in weekenduri ,vacante de vara?Sper ca nu te deranjeaza curiozitatea mea iesita din comun,dar chiar sunt curioasa altii cum porocedeaza.Mie uneori mi se pare cam peste mana cu scoala fetei...ca in nici un caz nu vrem sa o dam sa invete acolonu ...

Ce ati mai facut la casa?Cred ca avansati pe zi ce treceyes
Va pup si spor in continuare
g_nicoleta2000
Postat: Saturday, April 24, 2010 11:03 AM

Giulia, corect, langa Traian suntem. Voi unde aveti plasat visul?
Va fi casa noastra permanenta, gata, plec din paradisul urban, mi-e dor de sapahohot . Cat s-au chinuit inantasii mei sa ma traga spre civilizatie si eu tot la pamant tragyes
Alex va merge ca si pana acum la scoala in oras, acum este la Romano-americana si cred ca acolo ramane in urmatorii ani. Acum stau in Narcisa si facem cam 15-45 pana la gradi in functie de cat de tare se infunda strada de civilizati. Daca plec de la tara fac 15-25 minute ca pe partea asta sunt mai multi cu sapa si mai putini cu mapa. Deci nu ma sperie ca am sa conduc 15 km inafara cat ma sperie cei 3-4 din oras. Amandoi conducem fara nici o problema deci nu ramane copila fara scoala, intai o invatam cu maparas
giulia_mamik
Postat: Saturday, April 24, 2010 11:19 AM

newclap ,,,frumos Traian.Dealurile alea impadurite sunt de vishearts
Noi ne-am plasat visul in Saucesti-Schineni cam la fel distanta pana in oras.Sunt vreo 12 km pana in oras si la fel avem 2 permise dar suntem in cautare de masinahohot .Stii,unii cand aud ca te muti la tara se uita cam stramb,ba altii incep si comentariilebanghead .Cert ca daca ma atrage ceva cu adevarat acolo ...este linsitea aceea mormantala.Nu tu masini,nu tu aglomeratie.Si aerul proaspathearts ,libertatea...cred ca-s mai multe ce ma atrag acolo.Si ai mei parinti stau in Narcisa dar noi aucm locuim pe langa strada Bancii (Neagoe Voda).

Va pup...pupici
g_nicoleta2000
Postat: Saturday, April 24, 2010 11:26 AM

Pai sunteti aproape, am fost odata la Saucesti acum 10 ani cred, se construia in disperare acolo si era scump pamantul de nu te puteai apropia de zona.
Comentariile cu mutatul la tara nu le-am inteles niciodata, la oras imi da cineva ceva degeaba si eu nu am aflat? Sa stau in fata blocului la facut gratar in timp ce vecina de la 3 isi scutura presul? Pentru fiecare fericirea difera, nu putem simti cu totii acelasi lucru. Sunt oameni dependenti de oras asa cum sunt si iubitori de rural, totul este sa nu te lasi intimidat de altii.
Pai de la Bunica pana la voi acasa aveti ceva de pedalat, distantele sunt mari acum si in interiorul oraselor si aglomeratia este ucigatoare.
giulia_mamik
Postat: Saturday, April 24, 2010 11:47 AM

Da,asa e cu orasul.Multi iubesc locuitul la bloc,altii iubesc lociutul in inima naturii la tara.Dar eu nu ii inteleg pe astia care incep sa si spuna:"vai te muti la tara?eu n-as putea"...vezi Doamne lumea mai creste inca animale,inca mai merge la prasit,la arat.Incerc sa nu bag in seama si vorba sotului meu:"Vulpea care nu ajunge la struguri spune ca sunt acri!".Ce placut e acum sa iti bei cafeluta pe o banca in livada sub copacii infloriti si totul in jur e numai verdeflowers
Si de la Narcisa pana aici pe Bancii fac mai mult decat din oras pana la Schineni.Ieri am dus fata dupa gradinita la mamaia ei.32 de minute am facut cu autobuzulbanghead de aici pana la mama.Cozi infernale la semafoare,de iti vine sa te cobori si sa o iei pe jos, la pas,ca sigur ajungi inaintea autobuzului.

Sa stii ca in Saucesti-Schineni(zona asta dinspre Siret)au mai scazut oarecum preturile datorita crizei si inundatiei din 2008.De exemplu, la noi acolo un vecin vinde un teren cu 8-10 euro mp.Acceptabil zic eu .Oricum,lumea nu a fost f speriata de criza,de inundatie.Inca se construieste zdravan.
zaza_
Postat: Saturday, April 24, 2010 12:21 PM

Intrat: 3/25/2008
Postari: 2187
Locatia: rm.vilcea
Felicitari, Nicoleta pentru casa! Si spor la treaba in continuare.

leut
Postat: Saturday, April 24, 2010 12:27 PM

Nivel: Senior

Intrat: 2/15/2006
Postari: 6678
Locatia: Galati
Fata, fata...va astept cu mare drag! De cand nu ne-am mai vazuuuuuuuuuuuut! Nu-ti spun ca dupa ce ati plecat voi, in sambata aia, parca, am plecat noi la munte...Ce era la gura lui Iuli, ca el vrea sa vina la Liviu, sa-i vada livada, ca poate ne facem si noi...o intreaga poveste!ras
Sa dea Dumnezeu sa terminati repede casuta si sa va asezati...pupici pupici pupici
bereea
Postat: Saturday, April 24, 2010 1:37 PM

Nivel: RUBIN

Intrat: 3/29/2007
Postari: 22769
No... si noi ne facem casa la tara , numai ca nemernicii au declarat oras si acolo.Oricum, este intr-o zona linistita, fara strada europeana pe sub geam, cu aer curat si - sper - oameni de bun simt.Ceea ce ma amuza e ca toti care-si fac case acolo locuiesc acum in Italia.
shirel
Postat: Saturday, April 24, 2010 2:36 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 7/22/2007
Postari: 11807
Locatia: israel
.Ceea ce ma amuza e ca toti care-si fac case acolo locuiesc acum in Italia.[/quote]

Cred si eu,jumatate din Suceava si imprejurile se afla in Italia!ras poate locul se va chema "mica Roma"hohot hohot
bulibuli
Postat: Saturday, April 24, 2010 2:39 PM

Nivel: Maestru

Intrat: 3/17/2008
Postari: 9649
Heeeei, mult a fost putin mai este!!! Din cate imi dau seama va arata super, abia astept sa vad finalul!! Spor si vreme buna va doresc!! pupici pupici

snowdrop wrote:
Mi-a placut mult planul de pe prima pagina ... superb model! Abia astept sa pozezi si tu casuta asemenea modelului!bounce

Unde e planul??? ca eu nu-l gasescras
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed