Inofolic, duphaston si… Cu Dumnezeu inainte! 😄
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Agatha_Iris
Scris: Monday, November 21, 2022 4:35 PM
Nivel
Nivel: Membru

Inregistrat: 11/21/2022
Buna, fetelor! Sunt noua pe forum, si tare imi doresc sa gasesc aici persoane cu care ma pot sfatui. Caci, dupa cum stiti, nu ne vine sa deranjam medicul cu tot felul de “aberatii”. ?? Povestea mea pe scurt: am 2 copii din casatoria anterioara, m am recasatorit acum 2 ani si ne dorim un copil. Actualul sot nu are copii, n a mai fost casatorit. Varstele noastre 38 eu, 40 el. Incercam sa facem bebe de 4-5 luni, sa zicem, fara a me stresa prea rau. Luna trecuta se pare ca am avut un avort menstrual, un test de sarcina f slab pozitiv in ziua 28 CM, eu avand un ciclu de 26-29 zile( in ultimul an). Iar in ziua 29 s a produs sangerarea, am facut alt test care era negativ. Dupa 2 saptamani am mers la medicul meu ginecolog care mi a prescris Inofolic si Duphaston. Duphastonul l am inceput in ziua 20 a CM, deoarece conform spuse medicului trebuia inceput la 24 de ore dupa ovulatie, iar testul de ovulatie a iesit pozitiv in ziua 18. Ceea ce ma duce cu gandul ca am ovulat tarziu, eu crezand ca in jurul zilelor 12-14 se produce ovulatia mea. Azi sunt in a 28 a zi de CM, si a 11 a zi dupa testul de ovulatie pozitiv. Mentionez ca am avut contact cu o seara inainte de ovulatie, apoi 3-4 zjle am avut o pauza din anumite motive. Azi am facut un test de sarcina ultrasensibil, a iesit negativ. Eram f convinsa ca sunt insarcinata, ca am niste intepaturi usurele in zona ovarelor. As mai avea o zi de luat Duphastonul, oare e prea devreme pentru teste sau nu s a intamplat minunea nici luna asta? ??
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.