Ingerasi 1-2 ani - TRAZNAI, PERLE
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Deziree
Scris: Wednesday, March 28, 2007 10:57 PM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 3/24/2006
Dav smecherasule nu te intrece nimeni la nazbatii. Chiar ca faza cu pantofii e tarehohot
cute_babies_of_mine
Scris: Thursday, March 29, 2007 7:50 AM
Nivel
Nivel: MEMBRU FONDATOR

Inregistrat: 4/4/2006
Kiki, nu vad cum s-ar putea supara cineva pe David sau pe tine pentru asta! E mic, ii va trece! Eu zic sa te amuzi si tu! Nu mai fi stresata si jenata, ca nu are rost! Stai sa vezi ca de-acum incepe distractia! In curand va auzi lucruri noi pe care le va reproduce!ras
MNiko
Scris: Thursday, March 29, 2007 8:02 AM
Nivel: Guest

Inregistrat: 2/12/2006
De anul asta a aparut o noua revista pt mamici. Se numeste Baby. Are in ea si o rubrica "Rusinica" unde sunt date diverse intamplari in care copii au pus parintii in situatii jenante.

Exemplu

Tatal, preot primeste pe neasteptate o vizita si se duce sa isi puna sutana. Oaspetele e intampinat de mama si copil care se simte dator sa explice " Tata vine, imediat. S-a dus sa-si puna rochia"

Altul

Parintii cu copilul in vizita la Zoo. In fata custii elefantului copilul ramane mult timp si pare ganditor. Tatal il intreaba ce are. Raspuns "Tati, tu crezi ca mama e mai grasa decat elefantul?"

Sincer mie mi-e frica de ce ar putea sa-i iasa pe gura lu fii-mea cand o incepe sa vorbeasca cat de cat coerent.
cute_babies_of_mine
Scris: Monday, April 2, 2007 2:50 PM
Nivel
Nivel: MEMBRU FONDATOR

Inregistrat: 4/4/2006
Venim si noi cu nazbatii...
Azi am avut multa treaba prin bucatarie, asa ca intreaga casa i-a apartinut lui Tudor. Ce stiam eu despre el este ca sta la televizor si se uita la Animal Planet, ca e fan animalutze! Mai venea pe la bucatarie, ii mai dadeam cate un biscuite, si iar tup! la televizor! La un moment dat l-am auzit razand in hohote. M-am dus tiptil sa vad ce facea si... si.... Tudor dadea papa la leutii de la televizor. Tot ecranul era uns, iar el se distra si credea ca animalutele fug la el sa le dea papa!
Kiki
Scris: Monday, April 2, 2007 3:22 PM
Nivel
Nivel: TOP TEAM

Inregistrat: 2/14/2006
cute_baby_of_mine wrote:
Venim si noi cu nazbatii...
Azi am avut multa treaba prin bucatarie, asa ca intreaga casa i-a apartinut lui Tudor. Ce stiam eu despre el este ca sta la televizor si se uita la Animal Planet, ca e fan animalutze! Mai venea pe la bucatarie, ii mai dadeam cate un biscuite, si iar tup! la televizor! La un moment dat l-am auzit razand in hohote. M-am dus tiptil sa vad ce facea si... si.... Tudor dadea papa la leutii de la televizor. Tot ecranul era uns, iar el se distra si credea ca animalutele fug la el sa le dea papa!

hohot hohot hohot hohot Super tare! Bravo, Tudor! Ce baiat darnic are mama! firstprize
leut
Scris: Monday, April 2, 2007 3:43 PM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 2/15/2006
Tudor, mama, bine ca leutii sunt pe ecran! Alex imi hraneste pisicile si unde mai pui ca mananca hrana uscata cand o prinde! Nicoleta, iti aduci aminte cand Alexandra a ta a mancat papa de pisica? Ce ma fac? De cate ori "scapa" in coltul(ca atat le-a mai ramashohot ) pisicilor, roade cate o gorgoaza! Nici nu vreau sa ma gandesc la momentul cand o sa faca Alex miau!hohot
mommy
Scris: Monday, April 2, 2007 3:48 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 11/18/2006
cute_baby_of_mine wrote:
M-am dus tiptil sa vad ce facea si... si.... Tudor dadea papa la leutii de la televizor. Tot ecranul era uns, iar el se distra si credea ca animalutele fug la el sa le dea papa!

Super! hohot

Leut, eu cred ca nu stim noi ce e papa bun essen
delfinasa
Scris: Monday, April 2, 2007 4:54 PM
Nivel

Inregistrat: 2/13/2006
hohot hohot hohot hohot hohot Tudorel, esti tare scump pupici
Alexandra, hohot nu mai papa croantzele pisicutei, are mami mancarica mai buna pentru tinepupici.

Lucian
Scris: Tuesday, April 3, 2007 9:11 PM
Nivel
Nivel: Membru

Inregistrat: 6/8/2006
Kiki wrote:
...
Ta-su nici nu apuca bine sa se descalte cand vine intr-un final de la serviciu, ca Dav ii pune adidasii in brate...aseara, taia ta-su cartofi ca sa facem cartofi prajiti si i-a trantit fi-su adidasul peste degete...hohot hohot hohot

Asa este.ras
Acum prefera sa faca altceva: se urca pe spatarul canapelei ca sa ajunga la intrerupator si se distreaza aprinzand si inchizand lumina. S-a distrat, o zi sau doua, caci pe urma a gasit mamica lui solutia: mutam mobila....banghead Si acum ma doare spatele.plans
sousourel
Scris: Tuesday, April 3, 2007 10:00 PM
Nivel

Inregistrat: 2/18/2006
Dav....eu chiar nu m-as supara sa-mi dai pantofii in brate si sa-mi spui pa...dar sunt curioasa cum ar reactiona V la treaba astahohot hohot hohot hohot

Tudor...esti un dulce pupici

Alex, lasa mai si pisicii sa pape ceva...ceva, acolo, in coltisorul ei yes

Ce mai face V..dar ce nu face el! Ma distreaza teribil cand aduna scame si mi le aduce mie sau indreapta marginea vreunui covor, indoita tot de elsic Si mai teribil ma "distrez" cand merge la oli si nu spune nimanui...ca el se aseaza si face la oli! cu tot cu chilot, ciorapi si pantaloni!firstprize
MNiko
Scris: Tuesday, April 3, 2007 10:12 PM
Nivel: Guest

Inregistrat: 2/12/2006
Pupici tuturor piticilor poznasi.pupici pupici

In seara asta am fost cu Cristina la bona sa stabilim programul pt maine. Cat am stat acolo bona i-a dat un Cristinei un pachet de biscuiti in care mai erau doar cativa. Cristina si-a luat pachetul si si-a vazut de jucariile ei. La un moment dat, eu descopar langa canapea pe covor cativa biscuiti striviti si incep sa-i fac moral: "Uite ce ai facut! E frumos? ai facut mizerie!" (Bona tocmai isi periase covorul azi). Cristina mi-a ascultat predica si avenit la locul cu pricina si numa' ce o vad ca se apleaca deasupra gramezii (in mintea mea credeam ca ii aduna) si ea repde da cu mana peste ei ca sa faca curat (cica) si ii imprastie pe tot covorul.banghead banghead
delfinasa
Scris: Tuesday, April 3, 2007 10:59 PM
Nivel

Inregistrat: 2/13/2006
ras David, hotoman mare ce esti...pui parintii la mutat mobila sic
Victoras, si tu alt hotoman ras, te furisezi la oli si tot imbracat faci sic
Cristinica, tu ai intentii bune, practica e mai grea ras

Hai sa mai scriu ce mi-a facut azi fii-mea: mi-am facut o salata si pe masa din bucatarie era si soricioiul ei...s-a urcat pe scaun sa culeaga rosiile din salata ras, dupa care i-a indesat soricioiului salata in pantaloni hohot...cand ma intorc la ea, saracul animal avea burta mare, il saturase fii-mea hohot hohot hohot
Fluturas
Scris: Wednesday, April 4, 2007 12:09 AM
Nivel: Maestru

Inregistrat: 11/22/2006
f dragalasi copii cand vezi cate fac.darius mi-a pus ciorba in cartfoii proaspat facut la cuptor,asa ca a trebuit sa le mancam deodata nu pe rand.cand sunt in bucatarie,se urca pe masa si amesteca tot ce prinde acolo
cu karina....tot ce e lung si subtire ia in mana si merge la karina:"na-na" o cearta si vrea sa ii dea na na

Miri
Scris: Wednesday, April 4, 2007 8:39 PM
Nivel
Nivel: SAFIR

Inregistrat: 2/26/2006
Mama, ce m-am distrat cu voi!hohot Sunteti grozavi, micutilor!Pupici de la o alta nazdravana!pupici pupici pupici
Lilly of the valley
Scris: Wednesday, April 4, 2007 8:55 PM
Nivel
Nivel: SMARALD

Inregistrat: 3/23/2007
maaaa dar nazdravani sunt si aici. auzi Tudor, cred ca animalutele ar fi f fericite, ar papa mereu.
lui darius poate ii plac mai mult cartofii cu ciorba
hohot hohot ras ras
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.