Informatii despre Chiajna, Ilfov
Subiectul anterior · Subiectul urmator
AdrianaC
Scris: Saturday, June 1, 2013 3:29 PM
Nivel: ALBA CA ZAPADA

Inregistrat: 2/12/2006
Cine are mai multe informatii despre Chiajna, Ilfov?

Ma bate un gand sa ne luam o casuta acolo, insa am tot citit pe net o multime de chestii care nu stiu in ce masura sunt reale...

1. Groapa de gunoi de la Chiajna - Rudeni

Din ce am citit se pare ca ar fi probleme din cauza acestei gropi de gunoi. Ca dupa ora 18:00 nu mai poti sta afara din cauza mirosului si de asemenea la fel e si in weekend.

Noi am fost pe acolo si seara, dupa 18:00, si in weekend si nu am simtit nimic...

Aveti ceva informatii vis-a-vis de aceasta groapa de gunoi?

2. Canalizare

Se pare ca ar fi probleme cu canalizarea... Totusi, pe cine am mai intrebat, ne-a spus ca nu a avut niciodata probleme cu canalizarea...

3. Gazele

Noi o sa punem centrala pe gaze si ma gandeam ca daca e sa fie probleme cu gazele, atunci o sa avem o mare problema, ca nu o sa avem nici gaze, nici caldura si nici apa calda...

Orice alte informatii utile despre Chiajna sunt bine-venite.

Multumesc anticipat !
AdrianaC
Scris: Monday, June 3, 2013 6:37 AM

Atentie cand vreti sa cumparati o casa in Chiajna !
Unele anunturi sunt puse doar de forma, casa nu exista de fapt, ajungi acolo si iti spune ca e o casa de prezentare, ca ei sunt dezvoltatori si ca faci contract, le dai avans si iti construiesc ei casa ras.

bereea
Scris: Monday, June 3, 2013 3:09 PM
Nivel
Nivel: RUBIN

Inregistrat: 3/29/2007
Sper ca nu ai patit si tu la fel!
AdrianaC
Scris: Monday, June 3, 2013 5:15 PM

Nu, noi am renuntat sa mai cumparam casuta din Chiajna, pentru ca erau probleme cu actele...
t-mihaela
Scris: Monday, June 3, 2013 5:59 PM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 6/20/2008
AdrianaC wrote:
Atentie cand vreti sa cumparati o casa in Chiajna !
Unele anunturi sunt puse doar de forma, casa nu exista de fapt, ajungi acolo si iti spune ca e o casa de prezentare, ca ei sunt dezvoltatori si ca faci contract, le dai avans si iti construiesc ei casa ras.

Si la noi se practica modul asta ,eu as prefera asa ca iti face casa dupa cerintele tale.Eu as cere lift pt rufe din basement pana sus.Daca firma e serioasa ,incearca.
kali
Scris: Monday, June 3, 2013 6:13 PM
Nivel
Nivel: MEMBRU FONDATOR

Inregistrat: 5/27/2006
Casa nu e dupa cerintele tale. Ei au deja niste proiecte standard in functie de ce suprafata doresti si anumite chestii incluse in pret ( finisaje de o anumita calitate ). Vrei ca ei, bine - bati palma; daca nu, platesti in plus. Adica nu vii tu si spui ca nu vrei asa cum fac ei decat daca-ti permite buzunarul.

Aaaah, si mai exista si riscul sa dai avans si sa ramai cu casa nefacuta ca ei intra in insolventa sau mai stiu eu ce...

AdrianaC
Scris: Monday, June 3, 2013 6:23 PM

Da, asa e cum zice Kali, cel putin la astia de am mers noi sambata sa vedem cica o casa... De fapt aia era o casa de prezentare si iti faceau ei alta, pe banii tai (adica tu le dadeai avans, ei se apucau de casa si ... daca nu intrau in insolventa, poate o mai si terminau, Dumnezeu stie cand si cum...).

Personal mi s-au parut cam tzepe...
kali
Scris: Monday, June 3, 2013 6:57 PM
Nivel
Nivel: MEMBRU FONDATOR

Inregistrat: 5/27/2006
Pai... le poti propune sa va dea casa care e deja gata si sa-si faca ei alta din banii primiti!ras
Daca va intereseaza si va incanta casuta, desigur...
t-mihaela
Scris: Monday, June 3, 2013 8:23 PM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 6/20/2008
kali wrote:
Vrei ca ei, bine - bati palma; daca nu, platesti in plus. Adica nu vii tu si spui ca nu vrei asa cum fac ei decat daca-ti permite buzunarul.
Aaaah, si mai exista si riscul sa dai avans si sa ramai cu casa nefacuta ca ei intra in insolventa sau mai stiu eu ce...

Pai da, ei au modelul de baza deja construit ,aia e casa model si la el tu adaogi ce alte minuni ...liftul cum ziceam sau semineu daca modelul de baza nu are .Nu stiu de riscuri, daca firma e ok ,cunoscuta sau daca asta se practica in Ro dar mie mi se pare ceva bun.Atentie doar la firma sa aiba ceva reputatie in spate .
Eu o singura problema vad, casele se construiesc atat de lent , dureaza mult nu ca la noi in 3 sapt ti-a ridicat casa din placaje Lol .
Taica-meu inainte e a se pensiona asa lucra la o firma ( firma cu 45 de ani in spate de fapt acolo el a inceput de tanar)'dupa revolutie au inceput cu comenzi personalizate,cine face planuri d casa noua are si bani iti spun sigur ,cunosc clientela in domeniul asta ras
Acum ca e Chiajna sau nu, important e sa fie casa potrivita familiei tale cu tot ce trebuie,banul investit sa fie cu folos.craciun
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.