Infidelitatea

Options Infidelitatea
Subiectul anterior · Subiectul urmator
MNiko
Postat: Saturday, April 28, 2007 4:41 PM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5
Andismom wrote:

ei, inseamna ca daca ai putea ierta asa ceva, esti pe calea buna spre mantuire. ca doar asa se zice ca ne mantuim, nu? iertand...orice!cyclops

eu una, pt ca am fost in situatia de a fi inselata - nu o data ci de mai multe ori - nu as mai putea ierta. si nu mai vreau! vorba aceea: are balta mult peste!:009:

Atunci fir intinssic . Cel putin asa se ureaza pescarilor. Si totusi sper sa nu fie cazul de "prins alt peste"pupici
Andi&Mariuca
Postat: Saturday, April 28, 2007 4:53 PM

Nivel: Senior

Intrat: 2/14/2006
Postari: 5089
MNiko wrote:

Atunci fir intinssic . Cel putin asa se ureaza pescarilor. Si totusi sper sa nu fie cazul de "prins alt peste"pupici

hohot m-ai nimerit! eu sunt "pescarita" (dincolo de gluma, chiar imi place sa merg la pescuit dar cu timpul stau mai prost)!sic alcool eu sper sa nu mai ajung niciodata la "pescuit"!pupici
MNiko
Postat: Saturday, April 28, 2007 5:07 PM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5
Andismom wrote:

hohot m-ai nimerit! eu sunt "pescarita" (dincolo de gluma, chiar imi place sa merg la pescuit dar cu timpul stau mai prost)!sic alcool eu sper sa nu mai ajung niciodata la "pescuit"!pupici

Asta n-o stiam. Si mie si sotului ne place dar avem aceeasi problema:timpul. Speram sa reusin totusi in vara asta sa mergem in Delta.
Petronella
Postat: Sunday, June 3, 2012 6:06 PM

Nivel: Ambasador

Intrat: 12/14/2010
Postari: 944
Locatia: Timisoara
Sotul meu cu pretextul ca pleaca cu afacerile in delegatie a facut o mica vacanta de 7 zile cu o... Nici nu ?tiu cum sa o numesc pe femeia care mi-a distrus familia. Inainte de a împlini feti?a noastra o luna... Din bani familiei el sa dus 7 zile in Cipru . Este un subiect delicat,am încercat sa fiu tare, dar aceasta descoperire ma doborât pur si simplu. Sa ii mai dau o ?ansa? Niciodata. Am semnat actele de divor? . Nici sa mai traim sub acelasi a acoperis nu mai are nici un sens. L-am rugat frumos sa î?i faca bagajele si sa plece la ea. E liber din toate punctele de vedere sa î?i continuie aventura cu ea. Feti?a mea e prea mica sa o pot întrebat daca decizia pe care am luat-o e corecta, dar cred ca intr-o zi, daca am gre?it ma va în?elege si ma va ierta.
roxinthya
Postat: Sunday, June 3, 2012 6:14 PM

Nivel: Senior

Intrat: 11/10/2009
Postari: 7233
Locatia: Bucuresti
Of Petronela plans plans plans Imi pare tare rau de momentele prin care treci - fetitza o sa-ti dea putere sa treci mai usor peste asta!angel
endy
Postat: Sunday, June 3, 2012 6:21 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 6/8/2010
Postari: 2562
Locatia: tara mea orasul meu de munte
Petronela nici nu vreau sa ma gandesc ce greu e sufletul tau Nu pot sa dau sfaturi pentru -ca nu stiu ce sa spun Da fetita iti umple timpul Daca te poti descurca financiar e mai usor dar daca depinzi de el e TARE GREU Incearca sa-ti umpli tot timpul cu activitati sa nu te gandest dar ce te faci daca vine si-si cere iertare ?
Petronella
Postat: Sunday, June 3, 2012 6:32 PM

Doar feti?a mea mica si bunul Dumnezeu îmi da putere sa trec prin acest moment. Eu sunt independen?a din toate punctele de vedere, deci aici nu e nici o problema. Nu îmi e frica sa merg inainte.
Si ca sa iti raspund la întrebarea ta, Endy so?ul meu si-a cerut de mult iertare, dar eu nu pot sa îl iert. El mi-a spus ca nu vrea ca eu sa divor?ez si sa distrug aceasta familie , dar pana la urma cine a gre?it? Cel ce greseste sa plateasca.
Petronella
Postat: Sunday, June 3, 2012 6:39 PM

Daca nu era feti?a la mijloc, nu ar mai fi auzit de mine niciodata.
endy
Postat: Sunday, June 3, 2012 6:41 PM

Intrat: 6/8/2010
Postari: 2562
Locatia: tara mea orasul meu de munte
Petronela acum esti foarte suparata si te inteleg Ma doare durerea ta Da daca esti independenta financiar e mai usor sa-ti dea cel de sus putere sa mergi mai departe Parintii ce zic ?
oanamaria
Postat: Sunday, June 3, 2012 7:15 PM

Nivel: RUBIN

Intrat: 4/22/2009
Postari: 20813
Locatia: Pitesti
Am citit ,m-am intristat si datorita starii mele nu am nervi sa ma pun in locul tau sa -mi dau cu parerea cum as fi reactionat eu intr-o situatie similara sau sa dau sfaturi.uff
E dureros si sper ca ai intelepciunea sa iei cele mai bune decizii pentru tine si pentru ingerasa ta scumpa.
Simt in postarile tale o inversunare si o mare durere ,un suflet si un orgoliu ranit !sorry1
ingerash
Postat: Sunday, June 3, 2012 7:40 PM

Nivel: DIAMANT

Intrat: 1/17/2008
Postari: 27681
Locatia: u.k.
Ce meritabataus bataus bataus nu a stiut sa va aprecieze,probabil va regreta dar...ai grija de tine si micuta dragalasa,ea iti va da putere si curaj sa mergi mai departecomputerlove iloveyou
praslea_cel_voinic
Postat: Sunday, June 3, 2012 7:52 PM

Intrat: 6/19/2009
Postari: 2349
Locatia: Far, far away...
Petronellacomputerlove pupici fruntea sus si mergi inainte. Ai grija de tine si de puiuta! Sa nu te uiti niciodata in urma. computerlove coeur
marivic
Postat: Sunday, June 3, 2012 8:10 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 8/10/2007
Postari: 13441
Locatia: ,....undeva,prin Univers....
Offff,sunt atat de ravasita de ce citesc,......Fruntea sus,nu te lasa doborata!Nu face prostii,nu merita,.....Ai toata viata inainte,esti tanara,frumoasa,minunata,.....curaj si putere iti doresc!angel angel angel Cu Dumnezeu inainte!angel computerlove
shirel
Postat: Sunday, June 3, 2012 8:20 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 7/22/2007
Postari: 11807
Locatia: israel
of,Petronela nu stiu ce sa-ti spun iti simpt durerea si imi dau seama ce este in sufletul tau este foarte greu si daca te divortezi si daca ramai in continuare cu el ceva acolo in realatie nu va mai merge nu vei mai avea incredere deloc in el si hai daca era vorba de ceva intamplator dar sa fii o saptamana cu o alte femeie mi se pare peste masura .
Draga mea D-zeu sa-ti dea putere sa iei o hotarare cat mai buna atat pentru tine cat si pentru viitorul familiei tale.Tare ma intristeaza asemenea vesti am si eu o prietena in situatia ta,numai ca copilul este putin mai mare .
Petronella
Postat: Sunday, June 3, 2012 8:49 PM

Va Multumesc tuturor pentru incurajari! Sunte?i minunate si unice si apreciez foarte mult ca ma sustineti moral.
Am apelat la avocat si am semnat si actele pentru divor?. Oricum aici la noi , având un copil minor, divortul se acorda dupa 6 luni de gândire. Tot odata ne ofera consiliera de familie si de cuplu. Dupa 6 luni, daca nu ma razgandesc mai semnez înca o data actele si sunt divor?ata cu acte in regula. Momentan am luat decizia ca eu si fata sa locuim singure aceste luni , pana la decizia finala a divortului. Mâine merg sa ii fac pasaport feti?ei mele si plecam in Italia la una dintre Surorile mele. Am nevoie sa fiu singura, departe de el. Mama mea care înca este la noi , este socata de ceea ce a facut el.
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed