Infidelitatea

Options Infidelitatea
Subiectul anterior · Subiectul urmator
mari_paun
Postat: Friday, April 13, 2007 1:01 PM

Nivel: Ambasador

Intrat: 11/17/2006
Postari: 698
Locatia: Slobozia
of...sunt trecuta prin asta...

si va spun ca intr-adevar FEMEIA sinte cand este inselata...
se poate intampla ca barbatul sa fie smecher si sa nu sesizezi...dar la un moment dat are scapari...si uita sa se ascunda...

cum mi-am dat eu seama?

prima data cand am inceput sa devin ...banuitoare cred ca trecuse 3 sau 4 ani de cand eram casatoriti...
insa el avea o putere mare de convingere si am ramas cu impresia ca poate sunt eu prea posesiva si devin ...paranoica...

dar dupa ce am ramas insarcinata am inceput sa ...vad ca lucrurile nu erau tocmai in ordine...

poate pt ca ma asteptam sa fiu mai...bibilita, mai protejata si nu aveam iubirea de care aveam nnevoie si pe care o doream...

eram f uricioasa in timpul sarcinii, eram sesibila, ma ingrasasem mult...si am obs ca nu mai avea placere sa fie cu mine la petreceri, pe strada etc

ce sa mai zic ca atunci cand am venit acasa cu Ema, dupa ce am stat 2 luni in Bucuresti- nastere prin cezariana...etc- nici macar nu mai statea acasa , nu dormea cu mine...venea acasa doar sa se spele sa manace si sa vada copilul dormind...

se aranja, se parfuma, avea tot timpul treburi nocture- ba ca e schimbul 1 si 2 , sau schimbul 2 si 3, cand ajungea acasa spunea ca e obosit, nu iesea cu mine in oras, ma evita mereu...

la inceput nu recunoastea ca are o aventura ... apoi imi repeta ca nu ma ajuta cu nimik daca as sti ceva...

asa ca , cu sufletul franjuri si mii de lacrimi i-am pus bagajul la usa...

asa s-a terminat casnicia mea dupa 6 ani, si am luat viata in piept singura cu un copil de 9 luni...

de atunci nu mai pot sa plang... si nu pot sa umplu golul din suflet
TatyKS
Postat: Friday, April 13, 2007 9:28 PM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 3/1/2006
Postari: 7513
Locatia: Ro
Off mai mami, imi pare rau ca ai trecut asa ceva ... cred ca a fost groaznic prin ce ai trecut dar ma bucur ca ai putut trece peste toate greutatile...si singura ai continuat sa lupti. Felicitari si iti doresc putere in continuarepupici pupici
Fluturas
Postat: Friday, April 13, 2007 11:26 PM

Nivel: Maestru

Intrat: 11/22/2006
Postari: 9768
Locatia: o casa,care nu este facuta de mana,ci este vesnica
mari,imi pare rau ca ai trecut prin asa ceva,dar in acelasi timp felicitari ca ai ajuns pana aici si ai reusit sa educi o fetita asa frumoasa
eu nu l-as putea insela pe sotul meu.ar putea veni si fat-frumos ca eu pe al meu barbat nu il las
sa ma insele el...nu m-as certa cu el,ci m-as apuca de plans si l-as lasa.
dar nu cred ca vom ajunge pana acolo,ne iubim prea mult si am trecut peste multe lucruri impreuna ,am infruntat multa lume si am iesit invingatori
Andi&Mariuca
Postat: Friday, April 27, 2007 4:33 PM

Nivel: Senior

Intrat: 2/14/2006
Postari: 5089
eu nu as ierta. nici macar ceva "pasager"...cum adica a gresit o data si apoi nu mai face? no way! asa ceva nu exista!nono daca asa ceva mi s-ar intampla in familie, in mod cert si definitiv as divorta. e valabil de ambele parti si asa am decis de comun acord inainte de a ne casatori.
kali
Postat: Friday, April 27, 2007 5:17 PM

Intrat: 5/27/2006
Postari: 14381
... eu cred ca intai sar la bataie si dupa aceea il parasesc, la cat de colerica sunt.
Oricum, cale de intoarcere nu exista iar daca-si doreste un dusman pe viata, il invit sa ma insele.
Andi&Mariuca
Postat: Friday, April 27, 2007 5:22 PM

kali wrote:
... eu cred ca intai sar la bataie si dupa aceea il parasesc, la cat de colerica sunt.
Oricum, cale de intoarcere nu exista iar daca-si doreste un dusman pe viata, il invit sa ma insele.

hohot bine, recunosc, gata! si eu voi face la fel! credeam ca numai eu sunt asa de "razbunatoare". eu i-as mai face ceva: l-as "castra"!cyclops ca sa fiu sigura ca nu mai repeta figura si cu alta!hohot
Maria & Mario
Postat: Friday, April 27, 2007 5:32 PM

Intrat: 2/13/2006
Postari: 9883
Locatia: Departe-poate prea departe
Iertat ? what Glumiti, nu ? scratch Nu exista iertare pentru asa ceva ! nono De sarit la bataie la el, nu ! bataus Nu ar merita nici macar atat ! Thumb down Da, as fi distrusa , dar ..... nu ma voi cobora la nivelul josniciei lui sa sar la bataie ! salut

Va realiza insa cat de curand cum se plateste o greseala ca asta. Ca o casa goala , fara fata lui , etc etc .....pentru ca stiu ca astea dor tareeeee !!!!!!

Dar mi-as pune intrebari si referitor la ....... unde am gresit EU de s-a ajuns la asa ceva !
MNiko
Postat: Friday, April 27, 2007 10:29 PM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5
Depinde de situatie. Depinde, cand, cine, cum de s-a intamplat si cat timp, dar mai alest depinde ce a facut dupa, cine a contat daca s-a mai repetat.... As lua multi factori in considerare. Si exista o situatie in care cu siguranta l-as ierta cu conditia sa nu se repete. I-as oferi a doua sansa.
Andi&Mariuca
Postat: Saturday, April 28, 2007 10:04 AM

MNiko wrote:
Depinde de situatie. Depinde, cand, cine, cum de s-a intamplat si cat timp, dar mai alest depinde ce a facut dupa, cine a contat daca s-a mai repetat.... As lua multi factori in considerare. Si exista o situatie in care cu siguranta l-as ierta cu conditia sa nu se repete. I-as oferi a doua sansa.

eu sunt atat de patita cu a doua sansa asta si va garantez ca nu exista asa ceva! o data ce a calcat stramb, nu se poate sa nu mai aibe tentinta sa o faca si a doua oara...vorba aia: prima data e mai greu!:171:

sotul meu stie de cand ne-am cunoscut ca daca se va pune vreodata pb de asa ceva...totul se duce naibii!
Roxanel
Postat: Saturday, April 28, 2007 10:14 AM

Nivel: Avansat

Intrat: 3/13/2006
Postari: 2691
Locatia: Cararea Dragostei nr. 3
Nici eu nu l-as ierta ... un sut in fund si sa se duca. L-as lasa si fara casa si fara masa si fara copil. Scurt pe doi.closedtopic
Andi&Mariuca
Postat: Saturday, April 28, 2007 10:18 AM

Roxanel wrote:
Nici eu nu l-as ierta ... un sut in fund si sa se duca. L-as lasa si fara casa si fara masa si fara copil. Scurt pe doi.closedtopic

asta i-am zis eu sotului meu inainte de a ne casatori: "dragul meu, daca vreodata voi afla ca m-ai inselat, oricat de multe ar fi intre noi (material vorbind: bani, casa, masina, o afacere impreuna etc.) si copii, eu plec, te las si o sa regreti ziua in care m-ai intalnit!cyclops credea ca glumesc insa stie f bine prin ce trauma am trecut cu un fost prieten care m-a inselat de multe ori. asa ca a inteles ca nu glumesc si stie ca sunt suficient de "nebuna" sa fac chestia asta. sotul meu nu pare a fi si nici nu cred ca este genul care sa umble cu altele insa..mai stii ce iti rezerva viata la un punct?cyclops
MNiko
Postat: Saturday, April 28, 2007 10:18 AM

Andismom wrote:

eu sunt atat de patita cu a doua sansa asta si va garantez ca nu exista asa ceva! o data ce a calcat stramb, nu se poate sa nu mai aibe tentinta sa o faca si a doua oara...vorba aia: prima data e mai greu!:171:

sotul meu stie de cand ne-am cunoscut ca daca se va pune vreodata pb de asa ceva...totul se duce naibii!

Ba eu cred ca se poate sa o faca o singura data, dar asta conteaza mult de firea lui.
Andi&Mariuca
Postat: Saturday, April 28, 2007 10:24 AM

MNiko wrote:

Ba eu cred ca se poate sa o faca o singura data, dar asta conteaza mult de firea lui.

draga mea, nu vreau sa te contrazic insa stiu destul de bine ce le poate mintea barbatilor! or mai fi si exceptii insa in toate cazurile pe care eu le-am vazut in jurul meu...prima data a fost suficient ca se creeze un precedent!angry
MNiko
Postat: Saturday, April 28, 2007 10:58 AM

Andismom wrote:

draga mea, nu vreau sa te contrazic insa stiu destul de bine ce le poate mintea barbatilor! or mai fi si exceptii insa in toate cazurile pe care eu le-am vazut in jurul meu...prima data a fost suficient ca se creeze un precedent!angry

De acord cu tine si nu te contrazic ca asa sunt marea majoritate. Insa eu la momentul acctual simt ca nu as mai rectiona atat de categoric intr-o asemenea situatie. Pana in momentul in care o sa vad(Doamne fereste) ca nu pot ierta asa ceva, deocamdata zic ca da.
Andi&Mariuca
Postat: Saturday, April 28, 2007 4:36 PM

MNiko wrote:

De acord cu tine si nu te contrazic ca asa sunt marea majoritate. Insa eu la momentul acctual simt ca nu as mai rectiona atat de categoric intr-o asemenea situatie. Pana in momentul in care o sa vad(Doamne fereste) ca nu pot ierta asa ceva, deocamdata zic ca da.

ei, inseamna ca daca ai putea ierta asa ceva, esti pe calea buna spre mantuire. ca doar asa se zice ca ne mantuim, nu? iertand...orice!cyclops

eu una, pt ca am fost in situatia de a fi inselata - nu o data ci de mai multe ori - nu as mai putea ierta. si nu mai vreau! vorba aceea: are balta mult peste!:009:
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed