infectiile urinare la copii

Options infectiile urinare la copii
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Ely
Postat: Monday, December 15, 2008 8:31 PM

Nivel: Senior

Intrat: 3/2/2006
Postari: 5605
Larisa multa sanatate pui .Te pupam cu dragpupici pupici .Sami in cazurile in care ei contacteaza anumite boli nu avem nici o putere decat sa urmam tratamentul prescris de medic si multa rabdare sa putem trece repede peste aceste neplaceri.uff hearts computerlove
Anelise
Postat: Monday, December 15, 2008 9:02 PM

Nivel: SAFIR

Intrat: 2/4/2008
Postari: 17381
Locatia: Ro
angel Larisa, multa sananate printesa mica! pupici pupici Sa te faci bine repejor sa nu mai fie mami trista! coeur coeur coeur
Mela
Postat: Monday, December 15, 2008 9:52 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 11/19/2006
Postari: 13514
Locatia: belgia
Ely,Liz,multumim pupici pupici computerlove computerlove
adry
Postat: Tuesday, December 16, 2008 8:55 PM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5
Da DANAMARIA ai dreptate,din pacate astia sunt medicii.Urocultura nu mi-a primit-o pt ca era vineri dar i-am facut alt sumar de urina(precizez ca asta era la alt centru,a doua zi dupa ce ii iesise toate "minunile" celelalte in alta parte).Azi am luat rezultatele si uimitor aici i-au iesit decat rare leucocite.Acum pe perioada weekendului i-am dat deja antibioticul pt ca imi era frica si vreau ca saptamana viitoare sa-i mai fac odata sa vedem daca mai apare ceva.Eu nu vreau sa-i dau antibiotice,sunt total impotriva lor(doar in cazul in care este cu adevarat necesar),insa ce sa fac,dr de aici imi reteteaza la orice antibiotic,de multe ori nu i-am dat eu si i-am tratat rosu in gat doar cu nurofen si eferalgan,dar sincer de multe ori mi-e frica sa nu ma insel si sa ajung la alte complicatii.
P>S> Ma scuzati ca scriu mai rar dar acasa nu prea ma lasa Delia la calculator asa ca scriu doar cand sunt de servici
sorry

ADRY MAMI DE DELIA
Mela
Postat: Wednesday, December 17, 2008 8:37 PM

tocmai am primit pe posta rezultatele de la laborator,nu inteleg eu multa flamanda dar am inteles clar ca are in organism escherichia coli uff uff uff

nu prea stiu multe despre asta,cat de greu se vindeca,cum a luat-o,daca mai reapare in timp...uff
Fluturas
Postat: Tuesday, January 13, 2009 12:01 PM

Nivel: Maestru

Intrat: 11/22/2006
Postari: 9778
Locatia: o casa,care nu este facuta de mana,ci este vesnica
si din nou avem infectie urinara.acum suntem pe tratament,dupa care mergem din nou sa ii faca analize la pp si o sa cer si o ecografie,ca mi se plange de dureri de burtica.of,of...
Mela
Postat: Tuesday, January 13, 2009 12:10 PM

sanatate Karinutei,Fluturas pupici
marmita
Postat: Tuesday, January 13, 2009 1:46 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 9/11/2007
Postari: 1349
fluturas multa sanatate Karinei pupici pupici
ingerash
Postat: Tuesday, January 13, 2009 1:50 PM

Nivel: DIAMANT

Intrat: 1/17/2008
Postari: 27681
Locatia: u.k.
Karinutza multa sanatateangel hearts
danamaria
Postat: Tuesday, January 13, 2009 2:05 PM

Intrat: 10/4/2007
Postari: 3495
Locatia: Braila
sanatate multa Karinei, draga fluturash.
karina mai foloseste pampersi? asta ar fi una din cauze. trebuie o igiena impecabila la fetite sunt foarte expuse la astfel de infectii in special cu E coli.computerlove
vanina
Postat: Tuesday, January 13, 2009 2:50 PM

Nivel: Ambasador

Intrat: 12/19/2008
Postari: 886
Locatia: Iasi
danamaria wrote:
sanatate multa Karinei, draga fluturash.
karina mai foloseste pampersi? asta ar fi una din cauze. trebuie o igiena impecabila la fetite sunt foarte expuse la astfel de infectii in special cu E coli.computerlove

Si o alta cauza: daca a fost constipata!:102:
Fluturas
Postat: Tuesday, January 13, 2009 2:59 PM

multumesc mult
dana,nu mai are decat noaptea,si acum cu infectia,trebuia sa ii pun si ziua ca face mult pe ea,chiar daca uneori cere la wc.nu este si nu a fost nici constipata,din contra....de multe ori pe zi cere pp si face kk.ma gandesc ca tot o raceala a fost cauza,desi am incercat sa o protejez.
nu ne mai ramane decat sa speram ca va fi si sfarsitul bine
danamaria
Postat: Tuesday, January 13, 2009 3:06 PM

Intrat: 10/4/2007
Postari: 3495
Locatia: Braila
sa stii draga fluturash ca nu doar constipatia poate fi cauza infectiei. andreea mea a facut aceasta infectie urinara dupa o perioada de diaree, purtind pampersi. s-a imprastiat kk pina la pasarica si de aici, iata si problema. iar raceala cum ii spui tu, nu este cauza diferitelor bacterii (daca sunt depistate) si cu atit mai putin nu poate fi cauza E coli. oricum sanatate multa multa si sa auzim de bine.computerlove
TeosOf
Postat: Tuesday, January 13, 2009 3:55 PM

Nivel: Senior

Intrat: 3/4/2008
Postari: 7332
Sanatate multa Karinaangel
Fluturas
Postat: Tuesday, January 13, 2009 4:06 PM

dana,de constipatie nici nu m-am gandit ca ar putea fi o cauza,ci doar am raspuns la ce a zis vanina,cum ca ar putea fi o cauza,in schimb de raceala la burta(ca la raceala asta ma refeream)....de umblat mult desculta(cum a fost prima data)auzisem ca ar putea fi un motiv serios.de pampers ma gandesc ca ai dreptate,ca aceeasi intrebare mi-a puso si pediatra,doar ca nu am reactinat atunci sa o fi intrebat care e legatura.

teo,pupici pupici
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed