infectiile urinare la copii

Options infectiile urinare la copii
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Ely
Postat: Friday, June 27, 2008 6:27 PM

Nivel: Senior

Intrat: 3/2/2006
Postari: 5605
Karina ne bucuram sa auzim ca esti bine si ca a trecut buba.angel pupici
Alina
Postat: Friday, June 27, 2008 7:26 PM

Nivel: SAFIR

Intrat: 3/27/2006
Postari: 18834
Karina, ma bucur mult, pupici pupici .
danamaria
Postat: Friday, June 27, 2008 9:57 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 10/4/2007
Postari: 3495
Locatia: Braila
bravoo! ne bucuram tare mult cu atit mai mult cu cit noi suntem trecute prin asta. oricum este indicat ca timp de o jumatate de an sa repeti urocultura in fiecare luna.pupici
Fluturas
Postat: Saturday, June 28, 2008 12:47 AM

Nivel: Maestru

Intrat: 11/22/2006
Postari: 9778
Locatia: o casa,care nu este facuta de mana,ci este vesnica
danamaria wrote:
bravoo! ne bucuram tare mult cu atit mai mult cu cit noi suntem trecute prin asta. oricum este indicat ca timp de o jumatate de an sa repeti urocultura in fiecare luna.pupici

mie nu mi-au zis asta.am ramas cu pediatra ca sa mai vb dupa ce avem rezultatele la eco,adica peste o saptamana.speram ca si acolo e ok totul si sa vedem ce mai zice pediatra
Mela
Postat: Wednesday, December 10, 2008 8:36 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 11/19/2006
Postari: 13514
Locatia: belgia
sami wrote:
Fluturas,multa sanatate Karineiangel

ce sa zic,pe mine ma dispera fiica-mea,mi-e si frica sa nu aiba probleme de genul asta.pe langa ca sta desculta toata ziua,se si dezbraca,isi tine pe ea doar maieul si chiloteii si asta in conditiile in care eu stau in pantaloni,maieu si bluza cu maneca lunga de frig ce imi e.ajung sa o santajez,ii spun ca ma joc cu ea daca se imbraca sau o imbrac eu ca dupa 10 minute sa se dezbrace iarnervi

of,imi vine sa ma duc in lume,acum suportam consecintele "caldurilor" pe care le are fiica-mea.
seara a sta a inceput sa urle ca o doare cand face pipi,de cum a terminat i-a trecut durerea.a doua oara la fel.iar incepand de dimineata se simte si un miros ciudat la pipi ei.uff uff uff nu are febra,nu secretii pe chilotei,doar usturime si miros,sunt aproape sigura ca e infectie urinara.maine nu stiu cum are medicul program,o sa sun sa-l intreb si daca e cazul sa adun urina de la ea si vineri merg cu ea,sa vedem.

of,of,va spun ca ma termina,azi a facut un scandal pe strada...nu vroia sa o inchei la geaca,sa i se vada,vezi Doamne,bluzita noua.si era un frig...
danamaria
Postat: Wednesday, December 10, 2008 9:12 PM

Intrat: 10/4/2007
Postari: 3495
Locatia: Braila
draga sami, multa sanatate larisei~ sa dea Dumnezeu sa nu fie nimic, dar daca e.......trece. nu te speria foarte tare, ba chiar deloc.computerlove computerlove computerlove se rezolva
Fluturas
Postat: Wednesday, December 10, 2008 9:56 PM

Nivel: Maestru

Intrat: 11/22/2006
Postari: 9778
Locatia: o casa,care nu este facuta de mana,ci este vesnica
sami,stim cum e...stai linistita ca va trece....
larisa,multa sanatate si lasa bluzita ca o vor vedea oamenii cand se mai incalzeste,acum incheie-te ca e frigg

noi acum cu raceala am primit antibiotic mai mult pentru asta.sa evitam o eventuala infectie,mai ales ca domnisoara mea a mai avut infectie urinara
Ely
Postat: Wednesday, December 10, 2008 10:33 PM

Nivel: Senior

Intrat: 3/2/2006
Postari: 5605
Sami multa sanatate Larisei ,sper sa nu fie infectie urinara.Te-ai uitat sa nu fie oparita ca si Karina mai tipa ca o ustura dar o vad rosie la pasa si ii dau cu Bepanthen si gata trece.
Cat despre dezbracat si umblat cu piciorusele goale parca-mi zici de Karina asa face si ea umbla edsculta ,isi da bluzita jos si zice <sexy>uff , pe strada cat de frigulet ar fi isi scoate caciula de pe cap de nu stiu cate ori ,ce sa mai o lupta continua.Pupici si multa sanatate .computerlove computerlove
Mela
Postat: Wednesday, December 10, 2008 11:34 PM

Dana,Fluturas,Ely,multumesc de sustinere computerlove computerlove computerlove

nu m-am uitat daca e rosie,i-am facut baita,cand am spalat-o nu s-a plans,cum am zis,doar cand face pipi o doare zice ea,eu cred ca nu face diferenta intre usturime si durere,posibil sa fie acelasi lucru pentru ea.

dimineata o sa o verific si o sa fiu atenta la momentul cand incepe sa se planga,pana acum mi-a spus doar dupa ce a terminat de facut.
Mela
Postat: Thursday, December 11, 2008 10:49 AM

nu stiu unde mi-a fost capul dimineata,nu am luat urina de la fata,dar l-am sunat pe doctor,el a zis sa merg la gradi cu un borcan steril.am fost,copiii tocmai se pregateau sa iasa in curte,deja facusera pipi,am stat 10 minute cu borcanul dar nu a reusit sa faca nimic,asa ca am adus-o acasa,pana la 2 trebuie sa faca si sa-l duc la cabinet.doctorul asta zice ca imi spune pe loc daca e ciuperca sau infectie,nu stiu ce are el de gand sa verifice,oricum il trimite si la laborator.

dimineata era putin tulbure pipi ei si mirosea intepator plans plans plans Mircea innebuneste,desi ii spun ca se trateaza,isi reproseaza ca nu am mers mai repede la medic,dar cand daca doar de ieri se plange...
petro
Postat: Thursday, December 11, 2008 11:47 AM

Intrat: 1/31/2008
Postari: 3374
Sami, sper sa nu fie prea mare problema si sa se rezolve usor. Multa sanatate va doresc! pupici
Mela
Postat: Thursday, December 11, 2008 12:13 PM

multumim,Petro pupici

pana la urma a facut in olita,dar e limpede si fara miros,totusi a strigat "au-au-au" cand a iesit.uff

medicul zice sa-l duc si asa,am plecat,va mai anunt eu.

marmita
Postat: Thursday, December 11, 2008 1:16 PM

Intrat: 9/11/2007
Postari: 1349
sami multa sanatate Larisei pupici
kali
Postat: Thursday, December 11, 2008 1:18 PM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 5/27/2006
Postari: 14382
Sanatatea multa!
Nu trebuie sa te invinovatesti; nu cred ca dezbracatul e cauza imbolnavirii. Daca ar fi asa, fii-mea ar trebui sa fie campioana. Trebuie sa fi "cules" vreo ciupercuta sau virus.
Alina
Postat: Thursday, December 11, 2008 3:05 PM

Nivel: SAFIR

Intrat: 3/27/2006
Postari: 18834
Larisa, sanatate multa.angel angel
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed