infectiile urinare la copii

Options infectiile urinare la copii
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Laura
Postat: Friday, June 13, 2008 2:23 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 8/8/2006
Postari: 2347
Multa, multa sanatate, Karinuta angel pupici flowers flowers flowers Sa dea Domnul sa nu fie nimic grav!
dya
Postat: Friday, June 13, 2008 3:03 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 5/12/2006
Postari: 12982
Locatia: Hunedoara
Fluturas nu trebuie sa te sperii pentru aceasta infectie .... o sa fie bine , nu este o regula sa devina sensibila si sa mai repete si sunt sigura ca dupa tratament o sa fie bine.....Multa sanatate Karinutei.pupici pupici pupici
Fluturas
Postat: Friday, June 13, 2008 3:38 PM

Nivel: Maestru

Intrat: 11/22/2006
Postari: 9778
Locatia: o casa,care nu este facuta de mana,ci este vesnica
MNiko,laurapupici pupici pupici
dya wrote:
Fluturas nu trebuie sa te sperii pentru aceasta infectie .... o sa fie bine , nu este o regula sa devina sensibila si sa mai repete si sunt sigura ca dupa tratament o sa fie bine.....Multa sanatate Karinutei.pupici pupici pupici

asta sper si eu.multumesc pentru incurajare
pupici pupici
danamaria
Postat: Friday, June 13, 2008 4:34 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 10/4/2007
Postari: 3495
Locatia: Braila
draga noastra fluturash stii foarte bine ca si noi am trait momentele astea, doar ai fost alaturi de noi. orice mamica e disperata si parca se gindeste numai la rau cind puiutul ei trece printr-o faza ca asta. o sa fie bine. asta pot sa ti-o spun fiind patita. fetitele in general sunt mult mai sensibile la infectii de genul asta.fa-i tratamentul si va scapa de aceasta problema. deci draga noastra mamica, capul sus nu e asa grav cum ti se pare tie acum. ai incredere in ceea ce-ti spun.
multi pupici karinei si mamicii ei dulci si sanatate cit cuprinde.
Fluturas
Postat: Friday, June 13, 2008 4:38 PM

danamaria,multumesc ca esti alaturi de noi.mai mult sunt suparata pe mine decat din cauza bolii,desi stiam ca fetele sunt mai sensibile,am cam lasat-o desculta(nu prea suporta papucii in casa)ca doar am zis ca si darius a umblat si nu a avut nimic.cred ca asta e mai mult o invatatura,sa stiu ca nu are ce cauta un copil descult,chiar daca e in casa
Ely
Postat: Friday, June 13, 2008 5:15 PM

Nivel: Senior

Intrat: 3/2/2006
Postari: 5605
Sanatate multa Karinutei.pupici
Si Karina umbla desculta prin casa ca nu prea-i plac papuceii,eu tot insist o incalt iar se descalta nervi angel
TeosOf
Postat: Friday, June 13, 2008 5:45 PM

Intrat: 3/4/2008
Postari: 7332
Si Isabelle a facut in iarna 2006. Avea dureri cand urina. I-am facut urocultura, i-am dat un antibiotic, 7 sau 10 zile si de atunci nu s-a mai repetat. Dar am grija sa aiba si spatele invelit noaptea. Ii mai iese bluzita din pantalonasi, noaptea si chiar daca e la o varsta asa mare, ma scol si o aranjez, o invelesc.
Multa sanatate, Karinutei.
sousourel
Postat: Friday, June 13, 2008 9:11 PM

Intrat: 2/18/2006
Postari: 7688
Sanatate multa Karineipupici Daca nu-i plac papuseii,da-i o pereche de sosete antiderapante, mai grosute. Merge si asa.
Miri
Postat: Friday, June 13, 2008 9:55 PM

Nivel: SAFIR

Intrat: 2/26/2006
Postari: 16505
Locatia: pe o margine de lume...
Fluturash, multa sanatate si din partea noastra!Ai grija sa nu-i fie rece printesei la picioare sau la spate si o sa vezi ca nu o sa se repete "incidentul"!pupici
Fluturas
Postat: Friday, June 13, 2008 10:53 PM

in seara asta am simtit din nou mirosul acela neplacut la urina,de durere nu mai plange.
cu spatele nu stam noi descoperit,noaptea tocmai din cauza asta le dau pijama intreg,ca nici acoperiti nu stau si sa nu le fie frig.cu papucii de cand am fost la dr stau incontinuu cu ochii pe ea sa nu cumva sa si-i dea jos.

multumesc ca ne sunteti alaturi
Mela
Postat: Friday, June 13, 2008 11:27 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 11/19/2006
Postari: 13514
Locatia: belgia
Fluturas,multa sanatate Karineiangel

ce sa zic,pe mine ma dispera fiica-mea,mi-e si frica sa nu aiba probleme de genul asta.pe langa ca sta desculta toata ziua,se si dezbraca,isi tine pe ea doar maieul si chiloteii si asta in conditiile in care eu stau in pantaloni,maieu si bluza cu maneca lunga de frig ce imi e.ajung sa o santajez,ii spun ca ma joc cu ea daca se imbraca sau o imbrac eu ca dupa 10 minute sa se dezbrace iarnervi
Fluturas
Postat: Monday, June 16, 2008 9:42 AM

ma intorc din nou la acest subiect cu stiri proaste si cu intrebari
am terminat ieri cu tratamentul dar mirosul acela continua,in plus azi dimineata cand i-am desfacut pampersul a avut asa o dunga verde-maro pe pampers,exact paralel cu labiile,se vede clar ca de acolo a curs ceva,si nu e kk,plus ca e si pe pasarica are
intrebari
ce e cu pata asta??danamaria,andrea a avut??
astazi am vrut sa merg sa duc mostra de urina,are punga karina de la ora 6 jumate (de 3 ore)si inca nu a facut pp.are ceva daca recoltez de seara si duc dimineata,sau trebuie sa fie urina cat mai "proaspata"??
Fluturas
Postat: Monday, June 16, 2008 5:52 PM

deci un raspuns...plssss...ca nu stiu ce sa fac.pot sa ii iau urina din seara asta si sa duc maine dimineata,sau trebuie sa fie cea de dimineata??
MNiko
Postat: Monday, June 16, 2008 6:27 PM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5
Urina trebuie sa fie cea de dimineatza, ca altfel se cunoaste in ea tot ce a mancat peste zi si rezultatul este influentat.
Cu pata aia nu stiu ce sa zic. N-am auzit niciodata.

Bafta la urmatoarele analize.
Fluturas
Postat: Monday, June 16, 2008 6:40 PM

MNiko wrote:
Urina trebuie sa fie cea de dimineatza, ca altfel se cunoaste in ea tot ce a mancat peste zi si rezultatul este influentat.
Cu pata aia nu stiu ce sa zic. N-am auzit niciodata.

Bafta la urmatoarele analize.

am inteles,multumesc pentru raspuns.chiar nu stiam ce sa fac....incerc dimineata din nou...poate face mai repede...
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed