infectiile urinare la copii

Options infectiile urinare la copii
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Lilly of the valley
Postat: Monday, March 10, 2008 9:49 AM

Nivel: SMARALD

Intrat: 3/23/2007
Postari: 12042
danamaria wrote:
... promit ca voi fi blinda si cu sotul meu. Doamne ajuta-ma
va pupam si va imbratisam cu drag si recunostinta

dana, e posibil ca sotul tau sa nu aiba nici o vina. in pampers kk se imprastie si bacteriile pot patrunde cu usurinta spre caile urinare.
Sanatate multa si Doamne ajuta!pupici
danamaria
Postat: Monday, March 10, 2008 4:59 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 10/4/2007
Postari: 3495
Locatia: Braila
ok.azi a fost cea mai kunga zi pentru mine.am fost la eco si stau si ma intreb, ce ma faceam daca eramo ignoranta?sa va spun ce am patit. am ajuns pe patul de eco. totul a fost fara emotii pina la rinichiul sting, unde doamna doctor care dicta ce vedea unei asistente,si spune :"rinichi sting staza gradul I-II". am inlemnit. dupa ce a facut aceasta constatare dr. spune:"dar ia stai sa vedem vezica. aaaaa, e plina fata n-a facut pipi de aia arata asa rinichiul".in final spune:"totul e ok". merg la asistenta iau fisa sa cobor la dr nostru. in gisa scria "rinicbhi sting staza gr I-II". nu mi-a venit sa cred. asistenta nu revenise asupra acestei chestiuni desi doctorita a spus clar ca se vede asa rinichiul din cauza ca vezica era plina si fata nu facuse pipi. m-au apucat transpiratiile. am ajuns la dr nostru i-am spus exact cum a fost la eco si mi-a zis sa merg linistita acasa ca andreea nu are probleme.mi-a dat sa refac si urocultura. va imaginati ce se putea intimpla si ce diagnostic putea primi andreea daca nu eram pe faza? cum de se pot juca oamenii astia in alb, cu vietile noastre? e inadmisibil. acum andreea trage de mine sa merg sa joc fotbal, asa ca va las pina mai tirziu.
va pup si va imbratisez pe toate.
danamaria
Postat: Monday, March 10, 2008 5:00 PM

am facut o groaza de greseli de ortografie, dar sunt cu andreea in brate. scuze oricum
kali
Postat: Monday, March 10, 2008 5:16 PM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 5/27/2006
Postari: 14382
Eram sigura ca va fi bine.
Sanatate multa!
danamaria
Postat: Monday, March 10, 2008 5:33 PM

saru-mana kalipupici pupici pupici
katy_lumika
Postat: Monday, March 10, 2008 5:40 PM

Nivel: Senior

Intrat: 1/14/2008
Postari: 5944
Locatia: Constanta
danamaria, bine ca e puiul bine si te-ai linistit si tu.pupici
danamaria
Postat: Monday, March 10, 2008 5:55 PM

katypupici
MNiko
Postat: Monday, March 10, 2008 6:42 PM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5
Ma bucur sa aud si vesti bune. Succes si cu restul analizelor.
raly
Postat: Monday, March 10, 2008 8:10 PM

Nivel: DIAMANT

Intrat: 12/17/2007
Postari: 25889
Locatia: M e d i a s
Danamaria ma bucur sa aud vesti bune,ti-am zis ca o sa fie bine?
Pupici Andreeei
un pupic dinasta ca nu merg emoticoanele
danamaria
Postat: Tuesday, March 11, 2008 1:03 PM

MNiko, raly, multumesc si multi, multi, dar foarte multi pupicipupici pupici pupici pupici pupici pupici pupici pupici
Kiki
Postat: Tuesday, March 11, 2008 1:08 PM

Nivel: TOP TEAM

Intrat: 2/14/2006
Postari: 36610
Locatia: In casuta cu pitici
Ce veste buna! Sanatate multa in continuare! angel angel
danamaria
Postat: Tuesday, March 11, 2008 2:33 PM

multumesc din suflet kikipupici
danab
Postat: Tuesday, March 11, 2008 3:06 PM

Nivel: Senior

Intrat: 3/13/2006
Postari: 5519
Locatia: Iasington
Bravo, Andreea! mami, las-o mai moale, ca de la atata stress faci si tu vreo boala! Va pupam si va dorim multa sanatate!
dya
Postat: Wednesday, March 12, 2008 10:35 AM

Nivel: SMARALD

Intrat: 5/12/2006
Postari: 12982
Locatia: Hunedoara
Mai are rost sa-ti zic..."ti-am zis eu???"(si aici ma refer la toate si la analize despre felul cum se fac si despre spital in general).Lucrez in domeniu dar asta nu inseamna ca daca se fac greseli sunt de acord cu ele.Ma bucur nespus de mult ca sunteti bine , pupici de la mine si de la Cezara pentru o mamica ingrijorata si pentru printzesica ei mica.pupici pupici pupici
danamaria
Postat: Wednesday, March 12, 2008 9:00 PM

danab, ai mare dreptate ar trebui s-o las mai moale, pentru ca uite zilele astea cit am fost in stres, m-a durut ficatul de n-am stiut ce e cu mine.cred ca am fost si cam nemincata si slabita ca s-a prins si o raceala zdravana de mine.asta e, bine ca totul e ok.yes pupici
dya draga chiar merit sa-mi spui "ti-am zis eu", numai eu stiu ce scenarii ingrozitoare se perindau prin capul meu. barem cind mi-a spus doctorita si de "staza gradul I-II" v-am spus am inlemnit.am fost in dubii cam pina ieri cind am mai discutat cu citeva persoane calificate si mi-au spus ca asa arata rinichiul cind vezica este plina. probabil asa este. in rest ce sa va mai spun. andreei i-a mai scazut temperatura, fara nici un tratament (deocamdata) pentru ca am mai dus doua uroculturi si abia dupa ce vor iesi rezultatele si de la aceste ultime doua, vom intra pe antibiotic, daca va fi cazul. sa speram ca de acum inainte nu ne va mai fi dat sa trecem prin ce-am trecut de vineri pina luni.pupici
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed