Infectii respiratorii acute

Options Infectii respiratorii acute
Subiectul anterior · Subiectul urmator
marivic
Postat: Tuesday, October 25, 2011 1:48 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 8/10/2007
Postari: 13439
Locatia: ,....undeva,prin Univers....
OANA,i-am dat putina supa cu galusti;in sfarsit a inghitit ceva ca de ieri nu mancasealcool alcool Este izolat in dormitorul lui,si Victor sa nu intre la el,i-am spus.uff uff
MELA,sa stii ca a stat afara,.....la soare,....am mers la doctora si la farmacie,totul pe o raza de 1 km,....a vrut sa mearga cu mine pe jos,asa ca si-a luat portia de aer pe ziua de astaziras computerlove computerlove
Am sunat diriginta sa o anunt ca are scutire pana vineri,iar ea mi-a spus sa-i pun cartof ras cu spirt la gat.Eu am apucat si i-am pus compresa cu apa si spirt acum,...dar am sa-i pun mai tarziu.Ce ziceti da rezultate?
misha
Postat: Tuesday, October 25, 2011 1:50 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 3/12/2006
Postari: 3527
Marivic, multa sanatate baiatului! Asa cum ti-au spus si fetele, pana nu-si face efectul tratamentul nu prea se pot face multe...

Edit: si eu am auzit ca ar fi foarte buna compresia cu cartof si spirt. Nu strica sa incerci, oricum!
marivic
Postat: Tuesday, October 25, 2011 2:14 PM

misha wrote:
Marivic, multa sanatate baiatului! Asa cum ti-au spus si fetele, pana nu-si face efectul tratamentul nu prea se pot face multe...

Edit: si eu am auzit ca ar fi foarte buna compresia cu cartof si spirt. Nu strica sa incerci, oricum!

Multumesc,pupici computerlove
kali
Postat: Tuesday, October 25, 2011 2:44 PM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 5/27/2006
Postari: 14377
oanamaria wrote:
O solutie ar fi ca imdeiat ce da semne de boala copilulm 0fuga ma medic ,dar cine face asa?!

Eu, pe bune. De multe ori ajung la medic prea devreme si abia apoi incepe sa se manifeste boala cum trebuie. De cate ori nu am auzit: hai sa mai stam putin sa vedem ce se intampla...
alexandrabogdan
Postat: Tuesday, October 25, 2011 3:05 PM

Intrat: 4/17/2008
Postari: 3770
Locatia: arad
kali wrote:

Eu, pe bune. De multe ori ajung la medic prea devreme si abia apoi incepe sa se manifeste boala cum trebuie. De cate ori nu am auzit: hai sa mai stam putin sa vedem ce se intampla...

na uite ca mai exista persoane ca mine. eu nu ii dau nimik Sarei de la mine putere. sun pediatra si ea ma sfatuieste ce si cum. si tinem legatura prin telefon
oanamaria
Postat: Tuesday, October 25, 2011 3:15 PM

Nivel: RUBIN

Intrat: 4/22/2009
Postari: 20813
Locatia: Pitesti
Nici eu nu-l tratez dupa ureche pe Stefan ,dar daca incepe sa-i curga nasucul ii dau Panadol,ii pun Vibrocil nu fug la medic si astept sa vad ce se mai intampla.
Uneori ii trece ,alteori se agraveaza -ori incepe sa tusesca ,sa faca febra etc si atunci intru in trepidatii si ma impacientez si fuga la medic .
marivic
Postat: Tuesday, October 25, 2011 7:44 PM

Acum mi-a facut si Bogdan 38.3plans plans plans Simt ca o iau razna;de fapt am luat-o caci de panica,m-a apucat stomacul,...asa patesc de cate ori am foarte mari emotii negative,....ma deranjez rau de tot la stomacplans plans I-am pus si cartof ras,am vb si cu dr.noastra acum am sunat-o si mi-a zis maine sa-l trec pe gentamicina injectabil.Fir-ar mama ei de meserie,de ce nu i-o fi dat de azi,nu pot sa-mi dau seamabanghead banghead banghead Sunt fiarta,fetelor,.....fiarta si la propriu si la figuratplans plans plans
monica irimia
Postat: Tuesday, October 25, 2011 8:16 PM

Intrat: 7/3/2010
Postari: 1948
Marivic, sa dea DD sa aiba rezultate tratamentul si sa nu fie nevoie de alte interventii! pupici Multa sanatate lui Bogdan. majoreta
Roaga-te cu putere si fii optimista ca boala va trece cu tratamentul de acum. computerlove
marivic
Postat: Tuesday, October 25, 2011 8:27 PM

monica irimia wrote:
Marivic, sa dea DD sa aiba rezultate tratamentul si sa nu fie nevoie de alte interventii! pupici Multa sanatate lui Bogdan. majoreta
Roaga-te cu putere si fii optimista ca boala va trece cu tratamentul de acum. computerlove
Multumesc din suflet,Monica,multumesc asa am sa facangel angel angel computerlove Mi-e foarte frica!Sincer,....pale
oanamaria
Postat: Tuesday, October 25, 2011 8:35 PM

Mari linisteste-te sa ai putere sa ai grija de el ,nu te panica ca o sa fie totul bine.
Off!Imi pare rau ca nu-i e bine ,dar o sa treca .Incerca sa-i scazi febra cu antitermice pana maine .computerlove
marivic
Postat: Tuesday, October 25, 2011 8:38 PM

Asa fac ,Oana,...multumesc,incerc,....uff uff Dumnezeu mi-e martor ca incercplans plans Va pupic pe fiecare,si va multumesc ca-mi sunteti alaturicomputerlove computerlove
kali
Postat: Tuesday, October 25, 2011 8:58 PM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 5/27/2006
Postari: 14377
Mari, de ce te panichezi asa de tare? Febra e reactia organismului la boala... si nu e mare, zau...
Va trece chiar daca e neplacut.
clalina
Postat: Tuesday, October 25, 2011 11:53 PM

Intrat: 10/25/2010
Postari: 1585
Locatia: italia
Mari imi pare tare rau sa aud asta te inteleg prin ce treci eu sunt si mai panicoasa ca tine, multa sanatate lui Bogdanel si Doamne ajuta sa se faca bine cat mai repede! Te pup, noapte buna!computerlove
oanamaria
Postat: Wednesday, October 26, 2011 9:49 AM

Astept vesti bune d ela voi.
Si pe mine ma agita febra de zici ca e cine stie ce si nu stau linistita pana nu o scad .
marivic
Postat: Wednesday, October 26, 2011 2:10 PM

Buna,fetelor.Suntem pe Gentamicina 40 mg de dimineata;deseara i-o fac eu ca nu am asistenta in sat,...a zis ca sa-i faca macar 3 zile si mergem concomitent cu Ospen 1000.Are ditamai galma in partea stg.,semn ca e destul puroi acolobanghead banghead banghead
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed