Incaltaminte - imbracaminte de sezon 1-2 ani
Subiectul anterior · Subiectul urmator
ira_tgr
Scris: Tuesday, August 7, 2007 7:41 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 11/2/2007
de dim. aveam niste treaba in oras dar nu m-am dus caci ploua iar eu mi-am dat seama k din cele 15 perechi de incaltminte pe care le poseda capsu' - doar o singura pereche de adidasi poate fi "trecuta" drept impermeabila... asa k am vb. cu Oana si am inceput sa ma gandesc serios la achizitionare de incaltaminte si de ce nu si imbracamite pt. sezonul ce vine (am gasit un trening super frumos)...

mamici voi cum va pregatiti pt. vreme rere, in caz k ati inceput sa va pregatiti?
Cristy
Scris: Tuesday, August 7, 2007 7:48 PM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 1/8/2007
Stiu ca fetele mele nu sunt in aceste categorie, dar oricum eu iti raspund...

Eu una nu achizitionez haine inainte de a incepe sezonul, intodeuna astept reducerile de preturi ( mai toate retele de magazine fac reduceri) pur si simplu ma doare sufletul sa dau pret dublu acu pentru hainele de toamna/iarna, cand peste o luna si jumatate sunt 50% off....
Kiki
Scris: Tuesday, August 7, 2007 8:15 PM
Nivel
Nivel: TOP TEAM

Inregistrat: 2/14/2006
Ira si noi avem aceeasi problema cu incaltarile: o singura pereche de adidasi achizitionata recent. Legat de haine, nu cred ca am multe de investit pentru seri reci de vara si pentru toamna... Avem o salopeta si 3 perechi de pantaloni achizitionate prin primavara care inca ii vin si vreo 5 bluze cu maneca lunga, vreo 2 hanorace, vreo 2-3 pulovarase. Mai am de luat o geaca ceva, nu foarte groasa, ca de iarna are vreo 3 si niste caciulite de toamna si ceva de incaltat - niste ghetute sau pantofiori, sau ambele....
Andi&Mariuca
Scris: Tuesday, August 7, 2007 8:44 PM
Nivel

Ira, exact ca tine am facut si eu anul trecut, cand Andi era mai mic si nu aveam hainute groase. am inceput sa caut de pe vremea asta, de prin august, haine si caciuli, incaltari si toate necesare pt sezonul de toamna. din pacate, f putine am gasit, oferta era atat de saraca ca m-am si enervat. nu cautam "noua" colectie de toamna - cum imi ziceau toate vanzatoarele- ci pur si simplu doream ceva mai gros pt copil pt ca la munte toamna isi face simtita prezenta chiar din august uneori.

anul asta, cum am fost in Austria - paradisul reducerilor - am luat pt Andi 3 perechi de ghetute numai bune de vremea asta (nu sunt impermeabile 100% dar tin de vant si frig cand ploua si e rece afara), i-am luat body-uri cu maneca lunga, un trening grosut, putin captusit, o haina de vant si ploaie super faina, niste pantaloni de velur mai grosuti, cu aia eu zic ca intram in toamna pana spre iarna f bine, strampi grosi de toamna-iarna cateva bluzite cu maneca lunga, o caciulita. pe toate astea nu stiu daca am dat la reduceri, cu tot cu incaltari, 70 euro si crede-ma sunt de f buna calitate.yes acolo am avut placuta surpriza de a vedea ce mentalitate buna si eficienta au strainii: fac reduceri de pana la 80-90% la toate hainutele de copilasi, oricine isi poate permite sa cumpere inclusiv hainute de firma pt copii.

noi avem mare noroc cu nasa lui care ne trimite periodic hainute si toate cele pt el angel si avem multe cumparate de noi sau luate de ea chiar de anul trecut si din primavara asta care inca ii mai vin. eu zic ca pt toamna asta avem cam tot ce ne trebuie, mai e necesar sa umblu dupa niste caciulite si palariute.
lori16ro
Scris: Tuesday, August 7, 2007 8:50 PM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 3/25/2006
si eu m-am uitat azi la haine pt toamna ( pt 9 ani gegi, pantofi)pt fetele mele si nimc nimic, numai de vara peste tot de parca s-au inteles cu totii
cute_babies_of_mine
Scris: Tuesday, August 7, 2007 9:12 PM
Nivel
Nivel: MEMBRU FONDATOR

Inregistrat: 4/4/2006
Noi avem si ghetute, si adidasi, si pantaloni, si treining si 2 geci noi. Toate primite cadou!
MNiko
Scris: Tuesday, August 7, 2007 9:42 PM
Nivel: Guest

Inregistrat: 2/12/2006
Andismom wrote:
Ira, exact ca tine am facut si eu anul trecut, cand Andi era mai mic si nu aveam hainute groase. am inceput sa caut de pe vremea asta, de prin august, haine si caciuli, incaltari si toate necesare pt sezonul de toamna. din pacate, f putine am gasit, oferta era atat de saraca ca m-am si enervat. nu cautam "noua" colectie de toamna - cum imi ziceau toate vanzatoarele- ci pur si simplu doream ceva mai gros pt copil pt ca la munte toamna isi face simtita prezenta chiar din august uneori.

LA fel am patit si eu anul trecut. Si tu stii doar ce vreme friguroasa era intr-un timp iar in magazine nu se gaseau lucruri cu maneca lunga.

Acum si noi suntem dotati la capitolul asta. Avem multe de anul trecut care inca ne vin, iar geci mai groase(de iarna) n-avem timp sa le purtam pe toate ca am primit multe inca de le botez si de la mot.
Kiki
Scris: Tuesday, August 7, 2007 10:20 PM
Nivel
Nivel: TOP TEAM

Anca mama dar sunteti dotati de toamna, nu gluma...firstprize
S.ELENA
Scris: Tuesday, August 7, 2007 11:21 PM
Nivel

Inregistrat: 6/20/2007
Chiar daca nu prea ma incadrez la categ de varsta, eu cand fac aprovizionarea ras ptr Robi primavara sau toamna, ii iau 1-2 articole de imbracat un picut mai mari, astfel incat, daca sezonul rece urmator vine mai devreme si magazinele inca nu au schimbat stocul de haine de vara, sa nu ma prinda nepregatita!!!!!

Acum am o alta probl cu piciul: aveam niste adidasi tare faini, nu stiu din ce materialscratch scratch poate catifea?!?!oare in fine...care i-au ramas mici!!! Nu stiu ce sa-i iau ptr ca la cum a fost vremea zilele astea doar in coirapei a fost cam rece!!!!!!Si, sincera sa fiu nr 18 nu am prea gasit, iar 19 ii sunt maaaari, chiar daca el are piciorusele grasane!!!!
Ce ma sfatuiti????
Maria & Mario
Scris: Tuesday, August 7, 2007 11:36 PM
Nivel

Inregistrat: 2/13/2006
Elena , Cauta chiar si 19 ( noi am gasit foarte frumoase si din piele , in Romania, pentru prewalk , marimea 18 ) , pentru ca afara , pe vreme rece , vei avea nevoie sa il tii incaltat. Talpa sa fie cat ma flexibila, poate si putin talonet.

Garantat gasesti si sunt si tare frumosi. love
Andi&Mariuca
Scris: Wednesday, August 8, 2007 12:30 PM
Nivel

Kikipupici eu m-am bucurat ca am gasit totul redus, la preturi de nimic, de calitate f buna si, cel mai important, cum zice si Elena, am luat mai mari cu 2-3 numere si asa ma asigur ca ii vor veni si in primavara viitoare, cel putin.

Miha, asa este, e f frig la noi, la munte. azi de ex sunt undeva la 17-18 grade desi au prognozat 25 maxima... unde, nu stiu, poate in casa!fool eu chiar ma gandeam ca pe seara, daca nu ploua si iesim afara, ii dau si strampi pe el ca e zgribau nu gluma!uff
cute_babies_of_mine
Scris: Wednesday, August 8, 2007 1:32 PM
Nivel

Inregistrat: 4/4/2006
Tudor a iesit azi pe afraa cu gecuta pe el. E drept, pe sub geaca are doar un tricou, dar... Vine toamna la Piatra Neamt!
sousourel
Scris: Wednesday, August 8, 2007 1:41 PM
Nivel

Inregistrat: 2/18/2006
Semnal de alarma si pt mine...multumescpupici

Ar trebui sa caut si eu niste ghetute si niste salopete, sepcute....mereu alte hainute, uf!
Andi&Mariuca
Scris: Wednesday, August 8, 2007 4:12 PM
Nivel

cute_baby_of_mine wrote:
Tudor a iesit azi pe afraa cu gecuta pe el. E drept, pe sub geaca are doar un tricou, dar... Vine toamna la Piatra Neamt!

La Brasov a venit deja!maseluta
mihaela75
Scris: Wednesday, August 8, 2007 4:26 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 2/22/2006
Sa va luati sandalute de vara pentru la gradi.Mai incolo nu mai gasiti .La gradi e cald si iarna in clasa nu prea-l poti tine in adidasi,o sandaluta lejera e perfecta.Eu asa faceam ,luam o pereche un pic mai mare si o puneam bine " pt gradi" sic
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.