In cautarea romantismului pierdut
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Cris-DL
Scris: Friday, October 17, 2014 10:56 AM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 10/4/2006
bereea wrote:
Cred ca renunt la fratiorLol

...dar nu la sexLol Lol
bereea
Scris: Friday, October 17, 2014 11:00 AM
Nivel
Nivel: RUBIN

Inregistrat: 3/29/2007
sic
shirel
Scris: Friday, October 17, 2014 11:15 AM
Nivel
Nivel: SMARALD

Inregistrat: 7/22/2007
bereea wrote:
Simplu: o sticla de vin bun alaturi de o bucata de branza de calitate si....sex nebun.Am luat foarte i serios faptul ca poate toate i se trag sotului de la prea putin sexsic

Bravo!Caracterul lui va ramane caracter dar sexul poate sa-i suceasca mintile si atunci totul dispare.Vezi si asta este un lucru mare ...in a fi femeie!!!Astept premiera cu Oscarul!!ras Cheek Kiss
aurishta
Scris: Friday, October 17, 2014 11:55 AM
Nivel

Inregistrat: 3/2/2011
bereea wrote:
Simplu: o sticla de vin bun alaturi de o bucata de branza de calitate si....sex nebun.Am luat foarte i serios faptul ca poate toate i se trag sotului de la prea putin sexsic
Crazy Asta chiar poate fi un motiv seriosCrazy Si nici nu este greu de rezolvat, nu?chitara coeur
bereea
Scris: Friday, October 17, 2014 12:07 PM
Nivel

aurishta wrote:
Crazy Asta chiar poate fi un motiv seriosCrazy Si nici nu este greu de rezolvat, nu?chitara coeur

Nu , nu e greu de rezolvat...i-am povestit sotului ieri ca daca ma ajuta cu treburile in casa, am mai mult timp pentru el...asa il lucrez pe mai multe fronturiras
aurishta
Scris: Friday, October 17, 2014 12:16 PM
Nivel

bereea wrote:

Nu , nu e greu de rezolvat...i-am povestit sotului ieri ca daca ma ajuta cu treburile in casa, am mai mult timp pentru el...asa il lucrez pe mai multe fronturiras
Bravoo Da, da, nu vorbeam noi despre puterea motivatiei? Love bounce Bravoo Mai ales daca poteti face si treburile intr-o atmosfera de colaborare, asta va imbunatati mult totul! Eu am observat asta cand am treaba in casa pentru copii....daca ii pun doar pe ei, fac, dar cam cu lehamite.....dar daca facem impreuna, totul merge ca pe roate, si repede, si bine, si cu buna-dispozitie!
aurishta
Scris: Thursday, October 23, 2014 10:06 AM
Nivel

Mi-am amintit de o intamplare povestita de sotul meu....Intr-o zi, o clienta l-a invitat pe el si pe prietenul lui (ei lucreaza impreuna si sunt nedespartiti) la o pizzerie si i-a spus sotului meu :" Marius, aici te poti simti liber sa faci ce vrei, sa vorbesti ce-ti place...esti fara sotia ta asa ca simte-te in largul tau! " La care el a replicat: " Doamna, eu nu ma feresc cu nimic de sotia mea, intotdeauna fac ce imi place, ea nu ma obstructioneaza cu nimic! Nu ma urmareste, nu ma controleaza, nu ma suspecteaza...nici macar nu ma intreaba unde am fost! Asa ca oricum sunt in largul meu!"
Am povestit aceasta nu ca sa ma scot pe mine in evidenta sic , ci ca sa o folosesc drept punct de plecare pentru niste intrebari la care nu trebuie sa raspundem in public, dar pe care ni le putem pune daca dorim sa reinviem atmosfera de iubire din cuplu: "Se simte sotul meu bine acasa? Ar avea castig de cauza o femeie care i-ar oferi un altfel de climat? Este caminul locul unde el abia asteapta sa ajunga? Sunt eu, sotia lui, o companie placuta, cu care are ce discuta si schimba idei? Sunt eu o sursa de stres sau una de buna-dispozitie? " Daca raspunsul la vreuna dintre intrebarile de genul acesta este da, cred ca ar fi bine sa analizam cat de obiectiv putem cauza si sa vedem ce se poate schimba in zona asta! In parteneriat, bineinteles!pupici
kali
Scris: Thursday, October 23, 2014 10:33 AM
Nivel
Nivel: MEMBRU FONDATOR

Inregistrat: 5/27/2006
aurishta wrote:
... "Se simte sotul meu bine acasa? Ar avea castig de cauza o femeie care i-ar oferi un altfel de climat? Este caminul locul unde el abia asteapta sa ajunga? Sunt eu, sotia lui, o companie placuta, cu care are ce discuta si schimba idei? Sunt eu o sursa de stres sau una de buna-dispozitie? " ...

Fara legatura cu topicul ce sa spun, fetelor? Eu trebuie sa-l atentionez pe barbat-miu daca o alta tipa ii face avansuri ca el nu se prinde niciodata.Haha Asta e un subiect foaaarte popular de basca si de facut misto de el - are simtul umorului, nu va temeti. Asadar, raspunzand la intrebarile de mai sus as zice... care alta femeie?Big Laugh

Si... nu mi-as face probleme ca nu vine acasa cu placere sau ca nu as fi eu o persoana bine dispusa pentru ca e clar ca adora compania mea de vreme ce suntem impreuna 24/7. Hai... mai plec si eu in lumea mea pe la coafor sau cosmetica... mani/pedi... din cand in cand cu fetele si tot imi da telefoane ca-i este dor de mine asa ca departe de mine gandul sa-mi fac probleme de genul asta.

Relatiile si situatiile difera foarte mult de la o familie la alta.
Cris-DL
Scris: Thursday, October 23, 2014 11:14 AM
Nivel

Inregistrat: 10/4/2006
aurishta wrote:
"Se simte sotul meu bine acasa?

Da. L-am trimis la ma-sa, la nervi si-a spus ca prefera sa ramana acasa si indura pana imi trec nervii (cica-l distrez cand am nervi - cateodata cred ca ma enerveaza voitscratch), decat sa se plictiseasca la mamica lui.

Quote:
Ar avea castig de cauza o femeie care i-ar oferi un altfel de climat?

Nicio sansa -eu ii ofer de toate Crazy si oricum e chior... ca si la Oana, eu ii soptesc cand una-alta ii arunca cate-o ocheada... bineinteles cu misto-ul de rigoare.

Quote:
Este caminul locul unde el abia asteapta sa ajunga?

Cu siguranta!

Quote:
Sunt eu, sotia lui, o companie placuta, cu care are ce discuta si schimba idei?

Din moment ce povestim (barfimras) de ne apuca uneori 2 noaptea...

Quote:
Sunt eu o sursa de stres sau una de buna-dispozitie?

Si una si alta.Big Laugh Chiar imi spune mie sau chiar si altora, "e stresul meu"; in gluma, normal.box2
aurishta
Scris: Thursday, October 23, 2014 11:21 AM
Nivel

kali wrote:

Fara legatura cu topicul ce sa spun, fetelor? Eu trebuie sa-l atentionez pe barbat-miu daca o alta tipa ii face avansuri ca el nu se prinde niciodata.Haha Asta e un subiect foaaarte popular de basca si de facut misto de el - are simtul umorului, nu va temeti. Asadar, raspunzand la intrebarile de mai sus as zice... care alta femeie?Big Laugh

Lol Lol Foarte tarehohot
Normal, situatiile sunt diverse iar intrebarile pe care le-am formulat sunt doar cateva exemple.....fiecare isi stie propria "curte", insa ma gandesc ca pentru romantism, pentru iubire, trebuie sa existe un "teren" potrivit sic sic Pe masura ce anii trec si rutina se instaleaza, mai pierdem din vedere unele aspecteras
Nu numai o alta femeie poate fi problema ci orice altceva care il tine departe de casa!
kali
Scris: Thursday, October 23, 2014 12:33 PM
Nivel
Nivel: MEMBRU FONDATOR

Inregistrat: 5/27/2006
Apropo de romantism - care la noi nu e pierdut da' e bine de intretinut.
I-am facut " to do list ", ca plecam in we. de acasa si s-au aglomerat treburile, deci tinem evidenta in scris pentru a nu uita/omite ceva.
- de luat bla, bla de la curatatorie
- lista de cumparaturi
bla,bla,bla
- sex
- sex
- sex
...

M-a sunat din biroul alaturat sa ma intrebe daca sexul x 3 e pentru tot we. sau numai pentru seara asta.Haha
Bine, nu prea are treaba sexul cu romantismul dar la noi functioneaza anticiparea deci voi o puteti numi oricum.
bereea
Scris: Thursday, October 23, 2014 12:59 PM
Nivel

Apropo de sex, pentru al meu sot e cel mai romantic lucru posibilLol
alexandrabogdan
Scris: Thursday, October 23, 2014 1:51 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 4/17/2008
bereea wrote:
Apropo de sex, pentru al meu sot e cel mai romantic lucru posibilLol

cred ca pt oricare sot e sic mai. .... la noi cam subtire cu sexul (desi suntem tineri). niciodata nu am fost foarte mare iubitoare , dar acum ..... Cray
shirel
Scris: Thursday, October 23, 2014 11:00 PM
Nivel
Nivel: SMARALD

Inregistrat: 7/22/2007
Daaa si la noi unul dintre secretele cuplului vesnic romantic ,iubitor si plin de energie este simtul umorului.Noi ne radem foarte tare ,cateodata il trimit si eu "Hai du-te si tu uite ai liber "Unde sa ma mai duc si la alta sa am doua pe cap de abia fac fatza cu tine"Are in schimb amanta in casa ...pisica Cfitzi care mai mereu se baga intre noi si-l place numai pe dansul de asta si-a gasit si poreclasic hohot hohot Cred ca v-am mai spus odata cineva mi-a spus :Daca vrei sa fii regina trebuie sa-ti faci sotul sa se simpta rege"!!
Irinuca
Scris: Thursday, October 23, 2014 11:22 PM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 1/22/2010
Imi place de voi fetelor pupici ar fi multe de invatat pt cineva cu o minte deschisa alcool
Shirel, apropo, mi-e dor de tine!!!! nu e topicul potrivit, dar merge si asa ras

Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.