In cautarea romantismului pierdut
Subiectul anterior · Subiectul urmator
t-mihaela
Scris: Thursday, October 16, 2014 5:29 AM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 6/20/2008
Azi am stranutat si ma tineam cu mainile de burta ,zic "De ce cand stranut ma doare burta ?" Si omul meu cel romantic mi raspunde "Semnele varstei" Dragi femei in cautarea romantismului, am pus mana pe un caiet ca faceam lectii cu piticii,am aruncat dupa el cu sete de au zburat foile peste tot dar tot l-am nimerit in cap fix cu cotorul,ete asa din dragoste .Haha Uite asa o vorba aparentn nevinovata , un gest aiurea te face sa-ti piara cheful de toate Argue
aurishta
Scris: Thursday, October 16, 2014 9:13 AM
Nivel

Inregistrat: 3/2/2011
bereea
Scris: Thursday, October 16, 2014 9:15 AM
Nivel
Nivel: RUBIN

Inregistrat: 3/29/2007
shirel wrote:

Bereea succes !!sic ras Daca ai nevoie de idei poti sa ne ceri celor experte in domeniu ce si cum se lucreaza.alcool alcool sic Sa stii ca nu prea ai nevoie de multa munca numai sa te eliberezi pe tine insusi si sa-ti iei si inima in dintii ...pe scurt sa fii o actritza buna.Asteptam vesti !pupici

Multumesc.Eu stiu cum se lucreaza, dar trebuie sa reactioneze si el cum trebuie la "lucru" meuras Va anunt cand iau Oscarul!

Aurishacool
aurishta
Scris: Thursday, October 16, 2014 9:44 AM
Nivel

bereea wrote:

De azi ( calcandu-mi pe inimasic ) am luat situatia in maini. Kali a spus ceva de o arma pe care eu nu o foloseam....am de gand sa schimb radical situatia.
Bravo....foloseste aceasta arma cu pricepere si iubire! Pas cu pas, se pot schimba si mai multe, nucoeur ? Eu cred ca el va deveni mult mai receptiv la problemele tale sufletesti daca exista mai multa apropiere fizica si dorinta de iubire...este o lege a interactiunii! Mai exista si o "lege a motivatiei"sic Ai vazut la topicul celor care vor sa devina mamici ce nebunatice sunt pe-acolo? Ce de "iubareala" si "porumbeala"?coeur Au un motiv puternic si toate simturile reactioneaza corespunzator!coeur
aurishta
Scris: Thursday, October 16, 2014 9:56 AM
Nivel

Maria & Mario wrote:

Aurishta , relatia voastra e ideala .... cred ca e exceptia care comfirma regula ! Sunteti Un exemplu !
computerlove
Sa stii ca nu suntem o exceptie! Mai cunosc familii care traiesc in acest fel....nu multe, este adevarat, dar existenta lor este o incurajare pentru oricine!
Nu cred ca exista "noroc" in asta....depinde doar de cei doi, de felul in care isi organizeaza viata, de felul in care inteleg sa relationeze, sa se respecte, sa se pazeasca de factorii de stres...asa, cam ca in cantecul de demult : „iubirea se cere pazita cu zel, cu sabii de otel si de ea si de el, la fel…“.
Cris-DL
Scris: Thursday, October 16, 2014 10:07 AM
Nivel

Inregistrat: 10/4/2006
t-mihaela wrote:
"Semnele varstei"

hohot hohot Mie imi zice: "deh, batranetea"rambo; asta cand nu-mi spune graso, sloi, aisberg... asa ne alintam noi + aruncatul dupa el. Viata noastra este plina de... nebunie; galagie, rasete si distractie. Pana si fii-mea ii spunea prietenei ei, cand a venit in vizita, ca: "la noi e ca la nebuni".

V-am tot citit si ma regasesc in unele randuri -Bereea, succes!!! ClapSubscriu si eu la "independenta" ta...
...eu sunt super multumita de cum suntem acum, chiar suntem muuuult mai bine, decat la inceputurile relatiei. S-a sudat in timp ceva de nedescris... Asta nu inseamna ca al meu e un romatic, din contra, mi-ar da bani sa-mi cumpar flori singura, decat sa le aduca el. Cadouri, la fel, in afara de mici exceptii cand e plecat si-mi aduce diverse (majoritatea nu-mi plac), sau zile speciale. "Te iubesc" -daca vrea sa lesin de ras... si invers.
Daaar, mie asa-mi place, nu-mi plac vorbele, imi plac gesturile. Fluturii din stomac parca sunt mai multi acum, iar atingerile sunt altfel... el este "tovarasul" meu de vorba -numai cu el barfesc, ca sigur nu ma spune, eventual rade de mineAngelNot
aurishta
Scris: Thursday, October 16, 2014 10:07 AM
Nivel

t-mihaela wrote:
.. Dragi femei in cautarea romantismului, am pus mana pe un caiet ca faceam lectii cu piticii,am aruncat dupa el cu sete de au zburat foile peste tot dar tot l-am nimerit in cap fix cu cotorul,ete asa din dragoste .Haha Uite asa o vorba aparentn nevinovata , un gest aiurea te face sa-ti piara cheful de toate Argue
hohot hohot Mihaela, deja stim ca tu esti neromantica....hohot hohot nu ma asteptam sa ne povestesti de vreo cina la lumina lumanarilorhohot hohot
Aaaaa, si daca tot am spus asta, sa mai zic cevaras ! Din cate am observat eu, barbatilor nu le sta in fire sa faca asa ceva, chestii care le vedem prin filme si la care tanjim! Nu le vine firesc sa aduca ghirlande de flori,sa spuna fraze poetice, sa lanseze baloane cu mesaje de iubire, sa puna genunchiul la pamant si sa ofere inelul de logodna intr-un pahar cu sampanie/prajitura/buchetel etc, sa ne trimita selfie-uri de pe unde se afla, sa stranga nimicuri in buzunare ca sa ne faca fericite s.a.m.d! Daca o fac, este un semn de consideratie pentru capriicile noastre, este dorinta de a ne rasplati iubirea cu un rasfat copilaresc si ar trebui sa apreciem asta ca atare! Si, de ce nu, sa ii surprindem si noi cu ceva care pentru noi este total neinteresant, dar care ei ar aprecia!
alexandrabogdan
Scris: Thursday, October 16, 2014 10:44 AM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 4/17/2008
Waiiii al meu m-a cerut de sotie in genunchi ....si nu am stiut cum sa reactionez Hilar adica ....imi venea sa-i dau cu el in cap, nu stiam ce sa zic. dar mi-a zis "spune DA ca altadata nu te mai cer' si uite asa au trecu niste ani de atunci. nu sunt nici eu nu stiu ce romantica dar na ....o dragaleala ceva....ar mai merge. el nici cat mine de romantic nu e ....nu e genul cu flori, cu lumanari, cu vorbe dulci .....dar imi face toate poftele, imi pune pachet dimineata dc ma trezesc prea tarziu ...., merge si imi cumpara ceva dc imi e pofta ....
ingerash
Scris: Thursday, October 16, 2014 12:10 PM
Nivel
Nivel: DIAMANT

Inregistrat: 1/17/2008
Bereea,eu nu m-am referit la tine sau la alcineva,doar despre mine am detaliat.
Al meu a invatat sa fie romantic din dorinta lui,pentru ca nu si-a vazut parintii imbratisati sau tinandu-se de mana,doar certuri,divort,plecat de acasa....doreste stabilitate,armonie,respect,stie cat de mult iubesc florile si imi ofera de cate ori are ocazia.Mandra noastra zice mereu ca ea vrea sa se marite cu cineva ca taticul ei.

t-mihaela hohot si eu care credeam ca daca arunc o perna spre el,e vatamare.
Cand il vad ingandurat sau nu e atent ,arunc cu perna(am o perna care o tin pe un scaunel,am un picior plin de vinisoare si varice,il mai relaxez asa) sau un scul de ata,ceva usor,il distreaza chestia asta.
leila
Scris: Thursday, October 16, 2014 4:52 PM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 2/16/2014
Interesaaant subiect ! Eu incep prin a spune ca barbatii sunt destul de rigizi in ale romantismului,dar totul pleaca de la atitudinea femeii. SI asta nu trebuie privita ca un sacrificiu ci ca ceva care face sa mearga lucrurile bine. Pe bune daca nu imi vine sa il plesnesc pe al meu sot cateodata :))
Daca eu am o atitudine iubitoare dragastoasa atunci si el raspunde ca atare. Dar daca am avut o zi proasta..ihh...
Subscriu si eu la problema cu serviciul. Am un loc de munca superb dar daca voi ramane insarcinata prefer sa raman acasa si sa ma ocup pe indelete de tot. Parerea mea ( si numai a mea) e ca mai bine pierdem un pic pe planul financiar si castigam pe muulte alte planuri..
bereea
Scris: Thursday, October 16, 2014 8:13 PM
Nivel

aurishta wrote:
Bravo....foloseste aceasta arma cu pricepere si iubire! Pas cu pas, se pot schimba si mai multe, nucoeur ? Eu cred ca el va deveni mult mai receptiv la problemele tale sufletesti daca exista mai multa apropiere fizica si dorinta de iubire...este o lege a interactiunii! Mai exista si o "lege a motivatiei"sic Ai vazut la topicul celor care vor sa devina mamici ce nebunatice sunt pe-acolo? Ce de "iubareala" si "porumbeala"?coeur Au un motiv puternic si toate simturile reactioneaza corespunzator!coeur

Multumesc! Stiu ca voi schimba multe pentru ca asa am hotarat eu.
deja ieri m-a pupat cand a iesit din casa..era sa lesin!ras
raly
Scris: Friday, October 17, 2014 10:28 AM
Nivel
Nivel: DIAMANT

Inregistrat: 12/17/2007
bereea wrote:

Multumesc! Stiu ca voi schimba multe pentru ca asa am hotarat eu.
deja ieri m-a pupat cand a iesit din casa..era sa lesin!ras

........e un inceput asta!Bravoo Bravoo Cum ai reusit??Bye2
bereea
Scris: Friday, October 17, 2014 10:33 AM
Nivel

Simplu: o sticla de vin bun alaturi de o bucata de branza de calitate si....sex nebun.Am luat foarte i serios faptul ca poate toate i se trag sotului de la prea putin sexsic
Cris-DL
Scris: Friday, October 17, 2014 10:37 AM
Nivel

Inregistrat: 10/4/2006
Clap Clap Bereea, bine ca ai gasit buba... poate se lasa si cu un fratior pentru Ale!!Lol
bereea
Scris: Friday, October 17, 2014 10:43 AM
Nivel

Cred ca renunt la fratiorLol
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.