In cautarea romantismului pierdut
Subiectul anterior · Subiectul urmator
shirel
Scris: Thursday, October 23, 2014 11:39 PM
Nivel
Nivel: SMARALD

Inregistrat: 7/22/2007
Irinuca wrote:
Imi place de voi fetelor pupici ar fi multe de invatat pt cineva cu o minte deschisa alcool
Shirel, apropo, mi-e dor de tine!!!! nu e topicul potrivit, dar merge si asa ras

Si mie!!!!Hai poate ne intalnim pe mess!O intalnire romantica ras ca sa nu fim off topic!sic ras
Lilly of the valley
Scris: Friday, October 24, 2014 10:45 PM
Nivel
Nivel: SMARALD

Inregistrat: 3/23/2007
Initial m-as fi intrebat: ce naiba caut eu aici? Acum ma intreb de ce nu am avut curajul sa intreb cum sunt relatiile intre voi si iubiti? Viata mea amoroasa a ramas la capitolul trecutpale

Poate ca sunt pra ursuza ....
t-mihaela
Scris: Saturday, October 25, 2014 5:20 AM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 6/20/2008
Nici eu nu prea imi gasesc locul pe aici dar citesc din curiozitate...nu mi se potriveste mai nimic NuStiuFiecare cu stilul lui de viata.Plus eu cate am vazut la viata mea nu mai cred nimic ras
monica irimia
Scris: Saturday, October 25, 2014 9:54 AM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 7/3/2010
Lilly, nu este niciodata prea tarziu sa reaprindeti flacara pasiunii ce v-a unit si sa reinviati iubirea din voi. Nu cred ca esti ursuza, poate doar stresul cotidian este responsabil pentru monotonie, asta o simt uneori pe pielea mea.

La noi romantismul este un pic atipic, dar regasesc in fiecare postare de-a voastra cate un pic. Pe noi sexul ne-a consacrat ca si cuplu, initial a fost doar o aventura, dupa care au urmat ani de convietuire cu bune si cu multe lucruri grele. Unele necazuri au mai sters din pasiunea initiala, in schimb a ramas iubirea presarata cu cate-un strop de romantism si starea de bine de a fi impreuna.
In fiecare week-end iesim doar noi doi la o cafea (prajitura) in oras si atunci avem timp sa povestim in liniste, sa facem planuri si sa visam. Eu consider ca iesirea face parte din romantism, la fel ca si gesturile simple si tandre reciproce, insotite de nelipsitul "te iubesc"! Pentru noi insasi iubirea pe care-o purtam in suflete inseamna romantism.
Dimineata i-am dus sotului la biroul de lucru 2 pariziene cu mere si o ceasca cu ceai pentru ca stiam ca are mult de lucru si nu are timp de mic dejun. In timp ce ma indreptam spre bucatarie, mi-a spus: "Multumesc, te iubesc!" Mie-mi suna si acesta a romantism.
Alaltaseara l-am surprins cu o portie de panna cotta si o lenjerie intima noua. La aniversarea noastra am gasit pe perna o inima(in interior avea mesajul "te iubesc!"). Altadata i-am facut eu surpriza o sedinta de masaj.
Prin gesturi simple poate iesi romantismul in evidenta. angel
aurishta
Scris: Saturday, October 25, 2014 12:12 PM
Nivel

Inregistrat: 3/2/2011
monica irimia wrote:

Prin gesturi simple poate iesi romantismul in evidenta. angel
coeur coeur Foarte frumos, Monica!
Si, Kali, am intarziat sa-ti spun ce tare mi s-a parut "lista de activitati"Lol
aurishta
Scris: Sunday, October 26, 2014 10:11 AM
Nivel

Inregistrat: 3/2/2011
Ma gandeam la acest subiect...cel pe care il discutam....el nu este despre repararea relatiilor distruse, compromise sau in criza.....acolo este mult mai delicata problema si nu se rezolva cu "bombonele" din astea!
Dar cand praful se aseaza peste iubire si cand rutina acopera incet-incet romantismul, se poate reaprinde scanteiacoeur coeur ...trebuie sa faca unul dintre cei doi primul pas! Sunt gesturi simple, dar pot aduce inapoi emotia unei imbratisari, a unui sarut....un "te iubesc" spus cu simtire....glume al caror inteles doar cel doi il stiuCrazy ...Toate acestea dau culoare vietii cotidiene, familiei....aduc buna-dispozitie.....atunci, de ce nu?
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.