In asteptarea unui inger
Subiectul anterior · Subiectul urmator
suflet de mama
Scris: Monday, July 27, 2009 3:53 PM
Nivel: Guest

Inregistrat: 2/12/2006
Kiki wrote:
Sunt sigura ca te vei descurca, vei putea face totul, cum iti scria Alina. Doar ai facut-o pana acum si inca de 3 ori, nu? coeur Sper sa gasesti puterea necesara de a-ti sprijini fiica si de a o ajuta sa isi termine studiile si sa isi creasca fata asa cum trebuie. Numai bine! grup

Puterea vine din interiorul nostru,cu vointa si rabdare, toate pot fi infruntate.Nimic nu este fara rezolvare, in afara de moarte.
kali
Scris: Monday, July 27, 2009 4:07 PM
Nivel
Nivel: MEMBRU FONDATOR

Inregistrat: 5/27/2006
suflet de mama wrote:

Se pare ca totusi noi avem viziuni diferite, mi se pare normal, nu toata lumea gandeste la fel.
M-a mai sfatuit cineva sa dau copilul spre adoptie, dar pe mine nu ma lasa sufletul sa-l dau in grija unui strain, mai mult decat atat sa privez copilul de parintii naturali, iar pe parinti de copilul lor. Variante se pot gasi mai multe, dar asta e viziunea mea.
Multumesc pentru intampinare.

Pentru putin, insa nu inteleg de ce consideri parerea mea atat de diferita de a ta. In fond am zis acelasi lucru: sa o sustii si sa o ajuti. Ca am fost mai putin sentimentalista... eh, asta e viata si nu ne permitem mereu sa-i facem conturul cu roz.
Ma rog... poate nu m-am facut bine inteleasa... si in niciun caz nu am avut in gand adoptia.

Succes in tot ceea ce doriti sa faceti- cu siguranta va fi spre binele si in interesul familiei voastre.

Parerea mea e ca ar trebui sa fii putin mai cerebrala in situatia data. A afirma ca o facultate facuta la distanta nu are valoare sau ca nu va fi luata in considerare mi se pare un pic nerealista.

Ia in calcul un sfat complet dezinteresat de la o persoana care vede situatia prezentata de tine cu maxim de obiectivitate.
suflet de mama
Scris: Monday, July 27, 2009 4:22 PM
Nivel: Guest

Inregistrat: 2/12/2006
kali wrote:

Pentru putin, insa nu inteleg de ce consideri parerea mea e atat de diferita de a ta. In fond am zis acelasi lucru: sa o sustii si sa o ajuti. Ca am fost mai putin sentimentalista... eh, asta e viata si nu ne permitem mereu sa-i facem conturul cu roz.
Ma rog... poate nu m-am facut bine inteleasa... si in niciun caz nu am avut in gand adoptia.

Succes in tot ceea ce doriti sa faceti- cu siguranta va fi spre binele si in interesul familiei voastre.

Parerea mea e ca ar trebui sa fii putin mai cerebrala in situatia data. A afirma ca o facultate facuta la distanta nu are valoare sau ca nu va fi luata in considerare mi se pare un pic nerealista.

Ia in calcul un sfat complet dezinteresat de la o persoana care vede situatia prezentata de tine cu maxim de obiectivitate.

Poate ca m-am exprimat eu gresit, n-am vrut sa fiu rautacioasa.
Iuli
Scris: Monday, August 3, 2009 1:49 AM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 6/14/2009
suflet de mama wrote:

Asta e hotararea pe care am luat-o, o voi sustine cu tot ce pot atat cat va fi nevoie,sunt pregatita sa cresc acest copil fiind ca si al meu.Dar durerea ramane, numai timpul o poate vindeca si ingerasul care sta sa vina.

newclapnewclap newclap Felicitari pentru aceasta atitudine! Sper sa va dea Dumnezeu o fetita sanatoasa si sa reusiti in tot ceea ce va doriti, chiar daca va fi poate mai greu.
Eu am admirat intotdeauna mamele tinere care prefera sa pastreze copilul, sa-l creasca si sa infrunte gaura societatii decat sa se duca cu cativa banuti sa faca avort si sa scape astfel de o "problema". Este nevoie de 1000 de ori mai mult curaj. Asa ca din nou felicitari!. Ai sa vezi ca vor veni si bucuriile.
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.