Imi este frica sa conduc!
Subiectul anterior · Subiectul urmator
mihaela75
Scris: Tuesday, April 22, 2008 10:02 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 2/22/2006
Fetelor sa va zis o faza .Cand eram la inceput ( ca acum sunt avansata tare hohot ) vroiam sa-mi pun pe geam o lamaie cum avem in Ro sa stie omul ca-s incepator .Nu am gasit semn dinasta desi stiu ca exista .In sfarsit , acum nu mai am nevoie. Bun .Zilele astea vad masina vecinei mele cu doua coli de hartie lipite in aspate asa cum punem anunt in Ro cand vrem sa vindem masina ,pret, tel etc.Zic, ce naiba ca aici nu pui in geam anunt ca-ti vinzi masina ce o fi, ma gandesc , poate " proaspat vopsit" si ma fac ca am drum prin fata casei ei ca muream de curiozitate sa vad ce e.Cand colo , vecina mea pusese anunt " New Driver" hohot mai ingeniosi chinezii astia ,si eu cautam semn de incepator de-mi iesisera ochii.E foarte haioasa s-o vezi pe strada cu anuntul ala lipit pe spate ras
S.ELENA
Scris: Tuesday, April 22, 2008 10:05 PM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 6/20/2007
mihaela75 wrote:
............ si ma fac ca am drum prin fata casei ei ca muream de curiozitate sa vad ce e.Cand colo , vecina mea pusese anunt " New Driver" hohot mai ingeniosi chinezii astia ,si eu cautam semn de incepator de-mi iesisera ochii.E foarte haioasa s-o vezi pe strada cu anuntul ala lipit pe spate ras

hohot hohot hohot Super chestia asta cu "new driver"!!!!!! hohot hohot
Fluturas
Scris: Tuesday, April 22, 2008 11:02 PM
Nivel: Maestru

Inregistrat: 11/22/2006
mihaela,e tare chestia cu "new driver"....
eu stiu ca fiecare tara un semn pentru incepatori,cel putin spaniolii au,si e total diferit de cel din romania

si...si mie mi-e frica sa conduc.ia ca am un an deja de cand am carnetul si am condus doar de cateva ori la inceput si acum parca nu mai indraznesc nici macar daca il am pe barbatu-meu in dreapta
Mela
Scris: Tuesday, April 22, 2008 11:45 PM
Nivel
Nivel: SMARALD

Inregistrat: 11/19/2006
eu am facut scoala pe skoda fabia,am luat permisu si m-am pus la volan la dacie.vaiii!parca mergeam cu tractorul,nu alta.ras de cateva ori am incurcat circulatia prin oras,am fost si claxonata...da ce era sa fac?sa ma inghesui in tramvai sau sa merg pe jos?
de 6-7 luni am vandut dacia,nu am mai condus deloc.avem in plan sa ne luam alta masina,dar parca mi-e putin frca sa ma urc iar la volan...daca iau oglinda cuiva,daca incurc pe cineva,daca nu parchez cum trebuie,daca...?oare
sper,totusi,sa-mi revin.
raly
Scris: Wednesday, April 23, 2008 8:04 AM
Nivel
Nivel: DIAMANT

Inregistrat: 12/17/2007
mihaela75 wrote:
Fetelor sa va zis o faza .Cand eram la inceput ( ca acum sunt avansata tare hohot ) vroiam sa-mi pun pe geam o lamaie cum avem in Ro sa stie omul ca-s incepator .Nu am gasit semn dinasta desi stiu ca exista .In sfarsit , acum nu mai am nevoie. Bun .Zilele astea vad masina vecinei mele cu doua coli de hartie lipite in aspate asa cum punem anunt in Ro cand vrem sa vindem masina ,pret, tel etc.Zic, ce naiba ca aici nu pui in geam anunt ca-ti vinzi masina ce o fi, ma gandesc , poate " proaspat vopsit" si ma fac ca am drum prin fata casei ei ca muream de curiozitate sa vad ce e.Cand colo , vecina mea pusese anunt " New Driver" hohot mai ingeniosi chinezii astia ,si eu cautam semn de incepator de-mi iesisera ochii.E foarte haioasa s-o vezi pe strada cu anuntul ala lipit pe spate ras

hohot hohot hohot tare faza!cool
oanalaurisa
Scris: Wednesday, April 23, 2008 8:11 AM
Nivel

Inregistrat: 1/10/2007
sami wrote:
eu am facut scoala pe skoda fabia,am luat permisu si m-am pus la volan la dacie.vaiii!parca mergeam cu tractorul,nu alta.ras de cateva ori am incurcat circulatia prin oras,am fost si claxonata...da ce era sa fac?sa ma inghesui in tramvai sau sa merg pe jos?
de 6-7 luni am vandut dacia,nu am mai condus deloc.avem in plan sa ne luam alta masina,dar parca mi-e putin frca sa ma urc iar la volan...daca iau oglinda cuiva,daca incurc pe cineva,daca nu parchez cum trebuie,daca...?oare
sper,totusi,sa-mi revin.

Nicicum nu-i bine...daca inveti sa conduci pe Dacie,atunci cica se zice ca stii sa conduci orice masina,ca Dacia la cat de tractor e...hohot ...dupa aia orice masina ti se pare ca un fulg...
ingerash
Scris: Wednesday, April 23, 2008 8:24 AM
Nivel
Nivel: DIAMANT

Inregistrat: 1/17/2008
mihaela75 wrote:

cool cool cool cool hohot hohot hohot hohot hohot
Maria & Mario
Scris: Wednesday, April 23, 2008 9:05 AM
Nivel
Nivel: MEMBRU FONDATOR

Inregistrat: 2/13/2006
Aici sunt abtipilduri albe patrate cu litera L mare , rosie pe el ! Si lipeste pe caroserie, pe geamuri, unde vrei tu ! Si litera L e de la Learny ! ( invatacel )
Fluturas
Scris: Wednesday, April 23, 2008 9:41 AM
Nivel: Maestru

Inregistrat: 11/22/2006
Maria & mami wrote:
Aici sunt abtipilduri albe patrate cu litera L mare , rosie pe el ! Si lipeste pe caroserie, pe geamuri, unde vrei tu ! Si litera L e de la Learny ! ( invatacel )

si aici e tot litera L
bulinutza
Scris: Wednesday, April 23, 2008 10:30 AM
Nivel

Inregistrat: 10/14/2007
Eu am carnet de vreo 5-6 ani, dar nu conduc decat de un an de cand mi-am luat masina. Cand am fost la reprezentatnza sa o ridic mi-am luat un autocolant cat o minge si l-am lipit mandra pe geamuri. Si acum e lipit si nu-l iau jos nici in ruptul capului.
Masina mea e are nr de SB (e sibianca ca si minesic ), asa ca in momentul in care vede cineva in Arad o masina de Sibiu, cu ditamai portocala pe geam si mai vede si femeie la volan...imi face semn cu mana disperat sa-mi cedeze trecerea!!!!hohot
Asa ca? Cine-i prost sa renunte la asemenea "facilitati"????
Mai nou vad ca si sotzulache beneficiaza de "atentii" asa ca e PRO mentinerea pe geam a porocalei!!!!!!!
delfinasa
Scris: Wednesday, April 23, 2008 11:11 AM
Nivel

Inregistrat: 2/13/2006
La noi n-am vazut semne de incepator...nici eu nu mi-am pus nimic...in general se conduce foarte civilizat si safe...multi soferi nu semnalizeaza dar se asigura cand schimba benzile, se dau din fata ta daca te vad ca vii in viteza, se pastreaza mereu distanta intre masini si cand sunt pe sosele cu o singura banda pe sens, nu prea se depaseste, ci se face sir indian ras...incepator sau nu, nu opreste nimeni sa te injure sau sa te ia la palme ca ai gresit...ce-o fi la gura lor e la ei in masina, niciodata afara sic.

Misto faza cu "new driver"...mai trebuia sa scrie si "stay away from me" hohot.
Bulinutzo, tine portocala la vedere atunci cool.
Ely
Scris: Wednesday, April 23, 2008 11:30 AM
Nivel

Inregistrat: 3/2/2006
Aici nu am vazut sa existe vreun semn pentru incepatori.Am sa ma interesesz ca si eu am nevoie.Dar cunosc o fata care si-a luat acum permisul si nu mi-a zis ca ar exista .
mihaela75
Scris: Wednesday, April 23, 2008 4:21 PM
Nivel

Inregistrat: 2/22/2006
delfinasa wrote:
...mai trebuia sa scrie si "stay away from me" hohot.

hohot hohot

Cred ca frica de condus se duce cand te impinge nevoia de la spate, sa stai prizoniera in casa ,sa iesi doar in parcul de cartier sau sa te trambalezi cu copiii prin autobuze nu e chiar un mod de viata.Din pacate si la condus tot din greseli inveti , eu cand gresesc mi-e rusine de intru in pamant ca oamenii nu zic nimic si asa-s de politicosi te lasa sa-ti faci ucenicia in liniste.Va spun sincer ca eram asa de obosita odata si nervoasa sa ajung acasa ca am facut un viraj la stanga de pe banda de mers inainte deci l-am taiat pe bietul om ...m-am asigurat ca imi stie intentiile si il urmaream in oglinda, a facut o fata de buimac, nu stia ce s-a intamplat ca ce am facut eu nu face nimeni oricat de grabit si obosit ar fi.Modul de a conduce civilizat te ajuta mult si aproape ca nici nu ai nevoie de lamaie in geam .sofer
bereea
Scris: Wednesday, July 2, 2008 7:15 PM
Nivel
Nivel: RUBIN

Inregistrat: 3/29/2007
Si mie la inceput mi-a fost frica sa conduc, iar daca tatal meu statea langa mine si-mi spunea ceva incepeam sa plang cu disperare.
Asa ca am iesit doar cu fratele meu in dreapta .El nu avea carnet inca , dar cunostea "secretele meseriei".incetul cu incetul m-a invatat si pe mine, asa ca acum ma pot "lauda " ca sunt un sofer bunicel.
Lilly of the valley
Scris: Thursday, July 3, 2008 8:57 AM
Nivel
Nivel: SMARALD

Inregistrat: 3/23/2007
nu-mi e frica de condus. dance dar imi e frica de tiristii, de camionagiii care nu dau prioritate de trecere. te poti trezi sub rotile loruff . ei merg pe principiul "ce o sa patesc eu, doar sunt mare, ferea din calea mea" si uite-asa sunt cu ochii cat cepele in preajma lor.
de altfel ca sofer, din om integru te poti trezi intr-o fractiune de secunda intr-o leguma sau in puscarias.
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.