Imi este frica sa conduc!
Subiectul anterior · Subiectul urmator
nikmiki
Scris: Tuesday, August 24, 2010 12:53 PM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 7/18/2010
Si mie imi place mult sa conduc,dar la inceput mi-a fost f frica. In noiembrie am 1 an de cand am carnet,sunt incepatoare,si nu am voie sa depasesc 80 km/ora,asta teoretic,ca practic am mers cu 100-110ras Sotul meu e cicalitor,e profesionist si conduce f bine,dar sunt momente cand imi vine sa-i pun scoci la gurauff
Anul trecut conducea sotul meu si a lovit un mistret,eu eram in fata cu burtica,si baiatul in spate.m-am speriatpale si am inceput sa plangplans . Noroc ca nu avea viteza mare si nu l-a lovit in plin ca era mare si ne rasturnam,soseaua era umeda. Dar a trebuit sa schimbam capota,radiatorul,farul dreapta si nu mai stiu ce fiare.Si de atunci mi-a trecut frica de condus,pt ca am spus ca daca i s-a intamplat sotului meu care stie f bine sa conduca se poate intampla oricui,daca asa iti e scris..........sorry1
shirel
Scris: Tuesday, August 24, 2010 2:48 PM
Nivel
Nivel: SMARALD

Inregistrat: 7/22/2007
raly wrote:
Zici ca in masina m-am nascut eu!As conduce non stop!Visul meu e sa castig de undeva motorina non stop cat as putea eu sa conduc macar pentru vreo 5 anihohot hohot hohot As cutreiera Romania(si nu numai)de la cap la coada.Sunt sigura ca intrec muuulti dintre barbati si pot sa ma laud ca dupa 14 ani si 3 luni de soferie nu am decat un radar si ala cu 67km/h adik 7 km depasire si accidente 0,asta neluand in considerare cel de sambata care l-am facut la un fost capat de pod,retezat,si pe care crescuse iarba de nu se vedea si care doar l-am atins putin.Nu se pune,nu?sic Pot sa ma laud cu un drum de Germania de 17 ore dus 18 intors si un drum de Bulgaria unde am mers ca ceasul,fara incidente nimik.Adevarul e ca am si masina cu care sa-mi permit!dance dance dance dance

Cine se pune cu noi tauroaicele!!sic dance dance
bereea
Scris: Tuesday, August 24, 2010 3:04 PM
Nivel
Nivel: RUBIN

Inregistrat: 3/29/2007
Da ' ce credeti ca berbecii sunt mai prejos?La volan m-am nascut si eucool
bulibuli
Scris: Tuesday, August 24, 2010 3:09 PM
Nivel: Maestru

Inregistrat: 3/17/2008
Raly, bravo tie, dar 67 km/h e 17 peste limita, nu 7 hohot hohot
Katrina
Scris: Tuesday, August 24, 2010 6:05 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 3/9/2010
Eu am carnet de trei ani.In primul an am mai condus si singura si cu sotul in dreapta ,nu ma cicaleste iar daca-mi zice ceva nu se rasteste sau sa-mi reproseze, insa soferia nu e pentru mine.Eu nu am vrut sa fac scoala de soferi caci nu am pasioneza,(desi in copilarie era unul din visele mele)dar sotul si mama mea au crezut ca spun asta pentru ca nu am condus niciodata si ca daca voi face scoala de soferi voi prinde drag.N-a fost asa, nu-mi place si gata.De 2 ani nu am mai condus deloc.
Ange blanc
Scris: Tuesday, August 24, 2010 6:45 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 4/11/2010
bereea wrote:
Ce mai fac soferitele?

Supravietuim zilnic junglei din trafic. Uneori chiar ma intreb unde-i mai periculos, printre animalele salbatice sau pe sosele. E la fel peste tot.
Din fericire nu-mi comenteaza nimeni cand conduc, pentru ca sunt singurul sofer din casa si de cele mai multe ori sunt singura sau cu copiii.
Recordul meu de pana acum e de 800 km intr-o singura zi. Anul viitor as vrea sa-l depasesc, daca traim si ne ajuta Cel de Sus sa mergem in concediu.
S-aveti drumuri fara gropi si fara evenimente!
delfinasa
Scris: Tuesday, August 24, 2010 8:15 PM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 2/13/2006
Mai, mai, ce soferite experimentate avem printre noisic. Eu nu am vechime prea mare, doar 5 ani in care am condus zilnic. Am inceput sa conduc de nevoie, ca p-asilea nu se poate trai fara. Vai cat am urat condusul si cat m-am ferit de el! Iar acum conduc de placere, mi se pare floare la ureche, mai ales ca masina mea e automata, are si cruise control si pe autostrada daca ma apuca lenea sau ma dor picioarele, setez viteza care-o vreau si doar tin volanul sofer sic.
raly
Scris: Tuesday, August 24, 2010 11:36 PM
Nivel
Nivel: DIAMANT

Inregistrat: 12/17/2007
bulibuli wrote:
Raly, bravo tie, dar 67 km/h e 17 peste limita, nu 7 hohot hohot

E grea limba matematica ce sa-i facihohot hohot hohot probabil numaram vinetele ce trebuia sa le mai cocras ras Scuzesorry Ce ochi ai!hearts
bulibuli
Scris: Tuesday, August 24, 2010 11:54 PM

Inregistrat: 3/17/2008
raly wrote:

E grea limba matematica ce sa-i facihohot hohot hohot probabil numaram vinetele ce trebuia sa le mai cocras ras Scuzesorry Ce ochi ai!hearts

Eeeei, sunt patita, pt ca teoretic e 50, dar practic stii ca pana la 60 nu te opreste, asa a devenit 60 limita in mintea noastra... odata m-a oprit un politai, aveam 64 si am inceput sa ma lamentez: "hai, dom'le imi dai amenda pt 4 km???!!!" la care el: "nu, doamna, pt 14".. na mai zi ceva daca poti hohot
danab
Scris: Wednesday, August 25, 2010 4:40 PM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 3/13/2006
bulibuli wrote:

Eeeei, sunt patita, pt ca teoretic e 50, dar practic stii ca pana la 60 nu te opreste, asa a devenit 60 limita in mintea noastra... odata m-a oprit un politai, aveam 64 si am inceput sa ma lamentez: "hai, dom'le imi dai amenda pt 4 km???!!!" la care el: "nu, doamna, pt 14".. na mai zi ceva daca poti hohot

Aceleasi calcule le fac si eu hohot
Si mie inca imi place sa conduc, desi am avut un eveniment neplacut cu un sofer pentru care semaforul rosu si alte reguli de circulatie sunt "adaptabile". Noroc de viteza mica (plecam de la semafor) ca pagubele au fost minime - farul stanga si bara fata. Sperietura a trecut si a ramas reflexul sa ma asigur din toate directiile in roduri, chiar daca am prioritate, semafor verde sau sunt singura ras
raly
Scris: Wednesday, August 25, 2010 9:51 PM
Nivel
Nivel: DIAMANT

Inregistrat: 12/17/2007
Am tras si eu azi o sperietura zdravana!Ma deplasam pe un drum putin circulat si din fatza vad ca vine o masina care mergea in zig-zag,am vazut-o de departe da ma gandeam ca are glume in program.Cand am vazut ca se apropie de mine si tot asa face,pur si simplu am oprit si am tras un claxon lung.Mi-a stat inima in loc mai ales ca a trecut milimestru de mine!Ma gandesc ca domnul ce conducea o fi fost manga!uff uff
oanamaria
Scris: Wednesday, August 25, 2010 9:54 PM
Nivel

Inregistrat: 4/22/2009
Raly de ce nu i-ai luat numarul si sa suni la 112?
Fluturas
Scris: Monday, November 1, 2010 1:05 PM

Inregistrat: 11/22/2006
incet incet incep si eu sa imi infrunt teama.am carnetul de 3 ani jumate.saptamana asta am urcat din nou la volan dupa atata timp,iar aseara a fost cel mai lung drum al meu,am venit din castellon pana in fata blocului.chiar mi-a placut
sper sa continui si sa nu ma intimidez din nou
Fluturas
Scris: Monday, November 1, 2010 1:06 PM

Inregistrat: 11/22/2006
sorry postat de doua ori
bereea
Scris: Monday, November 1, 2010 1:15 PM
Nivel

Inregistrat: 3/29/2007
Fluturas, nu lasa timideta sa te biruiasca.Pun ramasag ca daca vei conduce ziilnic cate un pic, va deveni o pasine condusul
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.