Imi este frica sa conduc!
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Mela
Scris: Friday, January 15, 2010 4:27 PM
Nivel
Nivel: SMARALD

Inregistrat: 11/19/2006
yaya wrote:
sofer am permis de 9 ani am avut un instructor fost politist am mancat soferie pe paine,dar mi-a si placut.am avut emotii la inceputdar cu timpu m-am obisnuit.cel mai bine inveti singur sa nu ai pe nimeni langa tine sa te cicaleasca

Yaya,aici ai dreptate thumleft
eu de obicei imi am sotul in dreapta si,fiind profesionist de meserie,nu se poate abtine sa nu comenteze:de ce mergi asa tare,de ce mergi asa incet,n-ai vazut denivelarea,trebuia ocolita,ce poate fi asa greu (asta de obicei e intrebarea rezervata pentru parcare).dupa ce cobor de la volan ma lauda ca am mers bine.cine sa-l mai inteleaga si pe el? alcool
acum mi-a pus in vedere ca in aprilie,cand mergem in tara,sa-l "ajut" la condus pe autostrada.in oras nu mi-e frica deloc,dar cand vine vorba de drum lung... frown cred ca o sa ma pun la volan pe la vreo 2-3 noaptea,cand e mai liber si ca sa-l fac atent,asa o sa stea cu ochii pe mine si o sa-i treaca somnul chitara
yaya
Scris: Friday, January 15, 2010 6:08 PM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 10/22/2009
si sotul meu e sofer profesionist ,dupa ce am luat permisul am mai facut o scoala cu eldisputa1 ,pana intr-o zi cand ma enervat si am plecat singura.si acum mai comenteaza ba ca o calc cam tare ba ca obosesc ambreajulnervi asa sunt ei, dar eu cred ca sunt mandrii de noisic
bereea
Scris: Saturday, January 16, 2010 4:34 PM
Nivel
Nivel: RUBIN

Inregistrat: 3/29/2007
Si sotul meu mai comenteaza, dar l-am amenintat ca il bag in portbagaj daca nu tace.si i-am intors-o si eu: ce eu nu pot comenta?
Azi am fost la spital si cand am ajuns la destinatie l-am sunat: mi-a spus ca am ajuns cam prea repede? cum am facut? simplu: cu 140-150 km/hras
Imi place mai mult sa conduc pe autostrada, e mai simplusi cand o prind, bag piciorul in acceleratie.
Lilly of the valley
Scris: Saturday, January 16, 2010 4:50 PM
Nivel

Inregistrat: 3/23/2007
bereea wrote:
...
Imi place mai mult sa conduc pe autostrada, e mai simplusi cand o prind, bag piciorul in acceleratie.

de mine e chitara chitara chitara mi se mai spune "vitezomanu gica".ras Glumesc! Imi place viteza, vantul in plete ...e drept, dar numai in exterior si unde imi permite drumul, traficul. Si cum de regula in exterior am in dreapta unul care are instrumente de lucru o holmatro de descarcerare, va dati seama ...

Drum bun si fara incidente!sofer
snowdrop
Scris: Saturday, January 16, 2010 4:55 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 3/26/2007
Uite ca eu nu-s vitezomana! Eram ... De cand am nascut, am o retinere. Probabil simtul protector de mama!

petro
Scris: Sunday, January 17, 2010 8:13 PM
Nivel

Inregistrat: 1/31/2008
Fetelor, al meu se urca in spate cand sunt eu la volan. Zice ca e mai sigur acolo! ras Si nu-mi comenteaza nimic de teama sa nu-l bag in sant. hohot
raly
Scris: Sunday, January 17, 2010 8:28 PM
Nivel
Nivel: DIAMANT

Inregistrat: 12/17/2007
petro wrote:
Fetelor, al meu se urca in spate cand sunt eu la volan. Zice ca e mai sigur acolo! ras Si nu-mi comenteaza nimic de teama sa nu-l bag in sant. hohot

hohot hohot hohot Trebuie sa-i dea lectii si la a meuhohot hohot
bereea
Scris: Monday, August 23, 2010 10:07 PM
Nivel

Ce mai fac soferitele?
Kiki
Scris: Monday, August 23, 2010 10:27 PM
Nivel
Nivel: TOP TEAM

Inregistrat: 2/14/2006
Eu fac foarte bine. Ador condusul, ma relaxeaza foarte tare. Imi place oarecum si viteza, dar cu masura si fara copil in masina. Uite ca saptamana viitoare fac 12 ani de cand am permisul si niciun accident (Doamne ajuta nici sa fie vreodata), nicio amenda macar pentru parcare in loc nepermis sau vreun radar. yes Al meu este foarte mandru de mine si spune tuturor ca nevasta-sa conduce mai bine ca un barbat si ca nu are niciun stress pe locul din dreapta! firstprize
shirel
Scris: Monday, August 23, 2010 10:45 PM
Nivel

Inregistrat: 7/22/2007
Eu conduc zilnic si fac mii de km,imi place enorm sa conduc peste tot nu conteaza si toti imi spun ca conduc ca un barbat ,in sensul bun al cuvantului ....cu experientza !Am condus si masini jeep de teren 4 prin munti si desert.Dar binenteles ca orice sofer am primit si amenzi pentru parcari si viteza!sic ras fiindca mi le caut cu lumanarea,dar in ultima vreme m-am c-am linistit pe sosea ,innebunesc doar cand ies cu prietenele pe teren!
bereea
Scris: Tuesday, August 24, 2010 8:20 AM
Nivel

Kiki, e bine ca esti o soferita atenta si ca cei din maisna nu se tem cu tine la volan.E si normal, nu?pupici

Shirel , eu cred ca conduci mai bine ca un barbat, cine spune ca ei ne sunt superiori nua in ceva?

In toata viata mea de soferita am luat o singura amenda, am parcat in loc nepermis.In rest stau foarte atenta pentru ca amenzile sunt cu adevarat mari si nu-mi place sa renunt la banii mei.
Asta nu inseamna ca respect toate regulile, nici pe departe...dar sunt cat de cat atenta.Acum de ecand s-a bagat sistemul radar Tutor respect viteza si pe autostrada.
Roxanel
Scris: Tuesday, August 24, 2010 11:05 AM
Nivel

Inregistrat: 3/13/2006
Eu tot cu frica-n san sunt.pale Noroc ca nu am nevoie sa conduc.hainoroc
michi
Scris: Tuesday, August 24, 2010 11:21 AM
Nivel

Inregistrat: 2/17/2009
Roxanel wrote:
Eu tot cu frica-n san sunt.pale Noroc ca nu am nevoie sa conduc.hainoroc

Si eu care credeam ca sunt singura careia ii este frica sa conduca.Din pacate din toamna o sa am nevoie si nu stiu ce voi face
raly
Scris: Tuesday, August 24, 2010 11:24 AM
Nivel
Nivel: DIAMANT

Inregistrat: 12/17/2007
Zici ca in masina m-am nascut eu!As conduce non stop!Visul meu e sa castig de undeva motorina non stop cat as putea eu sa conduc macar pentru vreo 5 anihohot hohot hohot As cutreiera Romania(si nu numai)de la cap la coada.Sunt sigura ca intrec muuulti dintre barbati si pot sa ma laud ca dupa 14 ani si 3 luni de soferie nu am decat un radar si ala cu 67km/h adik 7 km depasire si accidente 0,asta neluand in considerare cel de sambata care l-am facut la un fost capat de pod,retezat,si pe care crescuse iarba de nu se vedea si care doar l-am atins putin.Nu se pune,nu?sic Pot sa ma laud cu un drum de Germania de 17 ore dus 18 intors si un drum de Bulgaria unde am mers ca ceasul,fara incidente nimik.Adevarul e ca am si masina cu care sa-mi permit!dance dance dance dance
Mela
Scris: Tuesday, August 24, 2010 11:28 AM
Nivel

Inregistrat: 11/19/2006
Raly,eu stiu ca in tara se admite sa depasesti limita de viteza cu 10 km/h.deci,teoretic,daca limita era de 60,tu cu 67 n-ar fi trebuit sa iei amenda.
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.