Iluminatul in bucatarie

Options Iluminatul in bucatarie
Subiectul anterior · Subiectul urmator
AdrianaC
Postat: Tuesday, March 25, 2008 7:44 AM

Nivel: ALBA CA ZAPADA

Intrat: 2/12/2006
Postari: 17788
Locatia: Bucuresti
Ce ati ales sau ati vrea sa va alegeti ca sursa de iluminat in bucatarie?

Pentru iluminatul in bucatarie este recomandabil sa imbinam iluminatul general (care trebuie sa asigure lumina in intreaga bucatarie) cu iluminatul functional, care mareste vizibilitatea in anumite zone in care se desfasoara activitati specifice bucatarelii, de ex. sub corpurile suspendate din bucatarie (pentru gatit)
AdrianaC
Postat: Tuesday, August 5, 2014 7:44 AM

Ce corpuri de iluminat ati ales in bucatarie?

IoanaAlexandra
Postat: Wednesday, August 6, 2014 10:55 AM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 5/21/2012
Postari: 324
Locatia: ...Maramures...
...eu am ales din dedeman...se potriveste cu mobila bucatarie...mie imi place sa am lumina in bucatarie asa ca are o putere in jur de 180W...inca nu l-am montat...astept electricianul...am sa pun si poze cand e gata...
AdrianaC
Postat: Sunday, September 6, 2015 11:49 PM

De un an de zile tot caut o lustra pentru bucatarie si nu reusesc sa gasesc. Alegerea e cu atat mai grea cu cat am open space si trebuie sa gasesc o combinata pentru bucatarie, living, hol si casa scarii...

Ati vazut pe undeva ceva dragut?

Pentru casa scarii imi trebuie 4 aplice, pentru hol 4 lustre, bucatarie - 1, living -1
miriam
Postat: Monday, September 7, 2015 4:17 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 5/17/2009
Postari: 4989
Locatia: bh
Sant magazine care-ti aduc si pe comanda.
Au din acelasi model candelabru, aplice, lustre.
Ma gândesc ca in bucatarie vrei ceva diferit.
In mag gen practiker, obi nu prea gasesti toate la fel.
Kmy
Postat: Tuesday, September 8, 2015 9:25 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 9/13/2006
Postari: 1653
Locatia: SV
AdrianaC wrote:
De un an de zile tot caut o lustra pentru bucatarie si nu reusesc sa gasesc. Alegerea e cu atat mai grea cu cat am open space si trebuie sa gasesc o combinata pentru bucatarie, living, hol si casa scarii...

Ati vazut pe undeva ceva dragut?

Pentru casa scarii imi trebuie 4 aplice, pentru hol 4 lustre, bucatarie - 1, living -1

si eu ... si eu vreau sa stiu.. la mine este invers, am in bucatarie si de un an stau cu becuri atarnate in toate camerele, inclusiv pe hol ... nu imi place nimic...Crazy
edit: ca sa nu fiu offtopic in bucatarie am un fel de aplice in tavan cu zone de iluminare, iar pe sub mobila led la metru, am vazut ca acum au aparut si la noi.
mirela74chris
Postat: Thursday, November 26, 2015 2:59 PM

Nivel: Maestru

Intrat: 10/17/2009
Postari: 8601
Locatia: Constanta
Si eu sunt in cautare de lustre si aplice.Acum avem doar becuri,din lipsa de corpuri de iluminat pe placul nostru.sic Am gasit ceva pe un site turcesc,sper sa nu se considere reclama.Aici
Nu stiu daca trimit si in Ro,dar acolo am gasit modele, care sunt mult mai convenabile la pret ,decat in tara.
Sper sa gasiti ceva pe placul vostru.La noi in Constanta este un magazin care aduce la comanda ,dar la pret dublu.Asa ca...noi avem in vedere o plimbare la Istanbul pentru shopping.ras

Va las si site-ul magazinului din Constanta Aici

kali
Postat: Friday, November 27, 2015 2:00 PM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 5/27/2006
Postari: 14381
Arata foarte bine unele dintre modele...coeur coeur

Oricum la noi nu e cazul sa ma hotarasc, inca; atata stiu ca, fiind suprafete mari, voi pune spoturi - in stil american - care sa-mi asigure un iluminat uniform, cu aplice in zonele de interes si cu un corp central acolo unde e cazul - living sau bucatarie, de ex.

In hol am tavan inalt si-mi fac pe comanda candelabrul vietii.
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed