Idei de cadouri pt ziua de nume
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Andi&Mariuca
Scris: Monday, November 20, 2006 9:20 AM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 2/14/2006
Fetelor, se apropie Sf. Andrei si nu stiu efectiv ce sa ii iau piciului meu cadou. are de toate: hainute, jucarii, tot ce ii trebuie. as vrea sa ii iau ceva special dar nu stiu ce. m-am gandit la o jucarie dar cam are de toate...
ceva sugestii? se simte careva inspirata azi?
Kiki
Scris: Monday, November 20, 2006 9:25 AM
Nivel
Nivel: TOP TEAM

Poti sa ii inramezi frumos o poza, cu o rama mai speciala...Poti sa ii mai iei un mulaj din acela pentru mana sau picior, poti sa ii cumperi un lantzic de aur sau o bratara daca nu are deja, o cruculita sfintita pentru lant, poti sa faci un calendar pe 2007 cu pozele lui in fiecare luna, poti sa ii comanzi un set de pat cu poza lui...
TatyKS
Scris: Monday, November 20, 2006 9:27 AM
Nivel
Nivel: MEMBRU FONDATOR

Inregistrat: 3/1/2006
Kiki, unde gasesc mulaj de mana sau picior...ca i-as lua si eu Karinei de ziua eipupici pupici ? Dar set de pat cu poza?
Kiki
Scris: Monday, November 20, 2006 9:29 AM
Nivel

Mulaj il poti gasi pe bebelusultau.ro.

Iar set de pat, la magazinele alea cu cadouri personalizate. Cumperi tu setul de pat, dar sa fie alb ca sa poata imprima (sau orice culoare, dar sa fie doar o culoare, nu cu model) si mergi la aia care fac tricouri cu poza ta, perne, etc...
Andi&Mariuca
Scris: Monday, November 20, 2006 9:41 AM
Nivel

wow Kiki ce idei super mi-ai dat! multumim frumos! sa stii ca o sa ma apuc de facut ce ai zis...
am vazut ca Dav are bratarica... nu o rupe? nu trage de ea? eu nu i-am pus lui Andrei tocami de frica sa nu si-o smulga. la cat de zapa e... nu m-ar mira!
multumim de idei!pupici
Kiki
Scris: Monday, November 20, 2006 9:43 AM
Nivel

Mami, a tras de ea doar in prima zi, ca nu o mai vazuse (desi o purtase cand a fost mic-mic, imediat dupa botez)...I-am aratat ca si eu am si tati la fel si dupa aceea nu a mai tras de ea, deloc.
Andi&Mariuca
Scris: Monday, November 20, 2006 9:51 AM
Nivel

ma tot gandisem si eu de mult timp sa ii fac o bratarica dar am crezut ca o va rupe...
m-am uitat de mulaj dar din pacate nu mai au Magic Box pe stoc. ala mi s-a parut cel mai fain si accesibil ca pret. poate mai primesc mai incolo...oricum este o super idee... iti dai seama cum va reactiona peste ani cand va vedea ce manute si piciorute avea el ca bebe mic-mic?yes
Kiki
Scris: Monday, November 20, 2006 9:55 AM
Nivel

Poti sa le scrii, pentru cei de la bebelusultau.ro sunt foarte de treaba.
pentru cine mai e interesat aici: Mulaje
kali
Scris: Monday, November 20, 2006 9:58 AM
Nivel

Inregistrat: 5/27/2006
Alexiei i-am facut mulajul mainii si piciorusului la botez. E super ideea, doar ca, desi am respectat ce scria acolo, nu au iesit foarte bine. E multumitor, totusi. In schimb, am incercat sa-i fac iar la 10 luni si a iesit o mare... varza; nu a vrut deloc sa stea cu mana in recipient, a urlat si pana la urma nu a iesit nimic. Mai incerc la 1 an, desi ma indoiesc ca reusesc.
TatyKS
Scris: Monday, November 20, 2006 9:59 AM
Nivel

Kikiipupici pupici pupici
stele_pe_cer
Scris: Monday, November 20, 2006 10:15 AM
Nivel

Inregistrat: 2/13/2006
Eu am ajuns la concluzia cum ca toate cadourile facute copiilor sub 2 ani sunt facute mai mult pt.parinti, pt.ca copilul nu percepe notiunea de "cadou de ziua lui".Lui i se fac cadouri tot timpul.Numai cand intra in bucatarie si vede ce de mai cadouri sunt ascunse in dulaphohot !

Noi i-am cumparat lui Matei de Craciun o masina cu telecomanda, ca ne-a innebunit cu masinile, dar stiu ca in ciuda bucuriei la vederea cadoului, tot nu face distinctie intre cadoul de Craciun si celelalte cadouri din timpul anului, lunare de altfel.

Acum, cat sunt mici, copiii sunt cadorisiti tot timpul.Abia mai maricei vor cosntientiza notiunea de "cadou".

Deci, Andismom, daca iti face TIE cu okiul ceva pt.pui, cumpara-i, ca lui oricum ii va placea o jucarie, o masinuta, orice, atata timp cat voi parintii sunteti in decor!Asa copilul se va bucura(de cadou) si voi pe langa el.

Mulajul ar fi tare fain, dar poate ar fi mai fain pt.voi, ca pt.copilas este inutil.Nu se poate juca cu el, nu se poate bucura de el.

Eu, daca ar fi ziua lui Matei maine, cred ca i-as face urmatorul cadou:pt o singura zi sa poata face fix ce vrea.As merge cu el intr-un parculet de distractii si l-as da in toate masinutele (ca lui Matei ii place la nebunie), i-as da sa mamance numai si numai ce ii place, l-as duce la bunici sa petreaca timp cu ei (Matei ii iubeste foarte mult).Nu l-as restrictiona.Pe la jumatatea zilei, adica dupa somnul de la pranz i-a face cadou o jucarie faina, de care as fi sigura ca s-ar bucura.

Cam asta as face eu la aniversarea puiului meu.

Setul de pat si calendarul, iata ce cadouri minunate pt.mine de sarbatori.Cred ca asta imi voi face cadou singurica.M-ar bucura enormyes !
TatyKS
Scris: Monday, November 20, 2006 10:20 AM
Nivel

Pot sa ii pun in rama si mulajul mainii si al piciorului? Sau e decat de mana sau picior?
kali
Scris: Monday, November 20, 2006 10:25 AM
Nivel

Inregistrat: 5/27/2006
taty wrote:
Pot sa ii pun in rama si mulajul mainii si al piciorului? Sau e decat de mana sau picior?

Cand i-am cumparat Alexiei, i-am luat si pentru mana si pentru picior in acelasi kit; m-am uitat insa acum putin timp pe site-ul lor si am vazut ca nu mai au decat ori pt. una, ori pt. alta.
... Si da, se pun intr-o rama, dar nu ca intr-una de fotografii; este una adancita, care se umple cu solutie din aia care, cand se intareste, arata ca portelanul si care fixeaza mulajele.
TatyKS
Scris: Monday, November 20, 2006 10:30 AM
Nivel

Pai e nasol...ce sa fac doar cu una ...si mai dau si 900 miibanghead ...mai cautpupici
Cris-DL
Scris: Monday, November 20, 2006 10:42 AM
Nivel

Inregistrat: 10/4/2006
taty wrote:
Pai e nasol...ce sa fac doar cu una ...si mai dau si 900 miibanghead ...mai cautpupici

AM vrut si eu sa comand dar ... si mie mi se pare mult pt una what mai caut si eu, taty daca gasesti ceva da-mi si mie de veste, ca vreau si eu ... poate dam o singura comanda pe net ras si binenteles ca la tine, ca e gratis transportul in Bucuresti ras pupici
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.