Idei de cadouri pentru soti / prieteni cu ocazia Craciunului
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Maria & Mario
Scris: Friday, December 15, 2006 9:33 PM
Nivel
Nivel: MEMBRU FONDATOR

Inregistrat: 2/13/2006
Miha, spor la lectii de condus. Fa scoala si ...... mergi la shoping mai des !!!!!

El si-a luat masina noua dar eu sunt cea care o foloseste zilnik ! hohot sic
ira_tgr
Scris: Friday, December 15, 2006 10:07 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 11/2/2007
ei i-am luat o geanta foarte frumoasa pt. laptop, si ii mai iau un parfum, ajunge, k i-am luat prea multe anul asta deja...scratch
lu capsu', i-am luat un centru de activitate, pe care tin sa spun k i l-am deschis astazi (halal mama) - da am zis sa vad dak' ii place...

bine pana la urma, mai am o soseata dintr'aia maaaaaaare de craciun, cu tot felul de bomboane in ea (pe care eu evident o sa le mananc) - si cam atat cred....

Ely
Scris: Saturday, December 16, 2006 12:35 AM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 3/2/2006
Eu am sa-i cumpar un portofel ca a zis ca asta ii trebuie ca celalalt s-a deteriorat si ceva dulcebounce .
Kiki
Scris: Tuesday, December 19, 2006 7:06 PM
Nivel
Nivel: TOP TEAM

Inregistrat: 2/14/2006
Ce vor barbatii... de Craciun?
Iata cum iti dai seama daca si tu esti in impas atunci cand trebuie sa alegi cadoul potrivit pentru el. Cand se apropie sarbatorile, incepi sa iti suni toti amicii de sex masculin si sa-i rogi sa iti dea sugestii? Intri in panica si atunci realizezi cat de diferiti sunt barbatii si cat de greu este sa ii multumesti? Iata ce te sfatuim sa noi sa cumperi...

Cea mai mare problema a barbatilor este ca atunci cand isi doresc un anumit cadou, au o maniera unica de a ne lasa pe noi, femeile sa intelegem ce anume le-ar placea, si anume: merg sa si-l cumpere chiar ei! De obicei prin credit, si fara sa mai intrebe in dreapta sau in stanga.

Problema nr. 1:
Pana afla iubitele ce-si dresc, eu si-au si cumparat deja
Solutie: Injumatateste-i salariul. Nascoceste tot felul de scuze ca sa redecorezi sau sa-ti cumperi cateva rochii la care visezi de mult timp. Fara bani, nu va avea ce sa cheltuiasca, mai ales ca cineva trebuie sa se ocupe si de eventualele crize financiare ale casei. Iar acel cineva, fireste ca nu esti tu! Atentie insa! Barbatii pot nascoci multe scuze pentru a-si mari bugetul special alocat lor, si nu de putine ori se intampla sa ti-o ia inainte. Fie ca li se defecteaza masina sau trebuie sa faca vreun upgrade calculatorului, prilejuri apar mereu. Asadar, noi te sfatuim sa faci tot posibilul si sa ramai intotdeauna cu un pas inaintea lui.

Problema nr. 2:
Jucariile preferate de barbati sunt ingrozitor de scumpe
Solutie: Intai de toate, trebuie sa recunoastem ca si noi avem capriciile noastre uneori exagerat de scumpe si- asa cum doar barbatii pot considera- fara niciun rost. De aceea poate, capriciile, pentru ei, sunt unele de care ei pot dispune in mod practic. Un exemplu de vis cu patru roti este un jeep solid, puternic, ca cele folosite in armata, eventual utilata gata de razboi, care costa cam cat 4 apartamente la un loc. De asemenea, barbatilor le plac foarte mult masinile care poarta nume exotice si greu de pronuntat. Ferrari, Lamborghini, Bentley. La fel de greu este si scrierea zerourilor pe cec, in cazul in care te hotarasti sa oferi un astfel de cadou. Totusi, nu e cazul sa iti faci probleme. El stie ca nu iti poti permite sa ii oferi un asemenea dar, insa tot el stie si ca, in loc, ai sa faci tot posibilul sa ii cumperi un CD player pentru masina (bineinteles, suficient de performante) sau vreun gadget frumos ambalat.

Solutii de cadouri practice, care nu presupun un efort financiar iesit din comun

Sugestia nr. 1: Card la magazinul de electronice
Nu intelegi termenii de jargon folosit de elctonisti? Nicio problema. Deschide o linie de card la un magazin specializat si ofera-i-l iubitului tau. El isi va putea cumpara astfel tot ce doreste de la raionul lui preferat. Lasa-l sa caute cadoul ideal in timp ce tu mergi la cumparaturi dupa pantofi, rochii, fuste sau genti. Dupa ce isi va cumpara produsul din magazinul de electronice si va ajunge acasa, nu te mira ca nu pare bucuors. Barbatii nu sunt niciodata foarte incantati atunci cand isi cumpara vreun gadget nou.

Sugestia nr. 2: Lenjerie cu vedere
Barbatii au o imaginatie foarte bogata atunci cand vine vorba de lenjerie. Cu cat mai la vedere, cu atat mai bine. Cu cat mai bine, cu atat mai repede... de dat jos! Cu toate astea, se pare ca exista barbati care sunt foarte incantati atunci cand primesc lenjerie sumara pentru ei. E o idee foarte buna de cadou, dar inainte de a alege asa ceva, asigura-te ca iubitul tau ar aprecia gestul. Daca el este un tip excesiv de timid sau introvertit, e foarte posibil sa gasesaca acest cadou, nepotrivit.

Sugestia nr. 3: Filme pe gustul lor
Aici, lucrurile sunt destul de simple. Pur si simplu verifica-i colectia de filme, noteaza titlurile filmelor si mergi la un magazin specializat. Odata ajunsa aici, gaseste un vanzator de sex masculin si cere-i cateva filme de acelasi gen ca cele pe care le-ai notat. Ai grija sa nu ii cumperi vreunul pe care sa il aiba deja. Daca totusi, tipul de la magazin nu pare doritor sa te ajute, trebuie sa stii ca barbatii au gusturi foarte simpel atunci cand vine vorba de filme. In primul rand, ca sa-i placa lui, filmul trebuie sa contina scene in care se regasesc barbati care se bat, se lovesc, imbrancesc sau impusca intre ei; in al doilea rand, filmul trebuie sa aiba scene cu explozii, implozii si bombe. Sa nu cumva sa iei vreun film care ti-ar placea tie. Chiar adca ai sa reusesti sa il obligi sa-l urmariti impreuna in seara de Ajun, poti fii sigura ca nu se va mai uita niciodata la el!

Sugestia nr. 4: Un frigider plin cu bere
Sunt foarte putine lucruri pe lumea asta care pot face un barbat sa se considere foarte norocos ca are o sotie deosebita. Cu toate acestea, noi iti garantam ca un frigider plin cu bere va fi un cadou iesit din comun si, cu siguranta, foarte apreciat de catre el. Daca ai norocul ca iubitul tau sa si locuiasca singur, pregateste-te pentru recunostinta lui pentru ca nu va intarzia sa apara.

Sugestia nr. 5: Un gratar nou
Aceasta propunere se afla in stransa legatura cu cea de deasupra. Barbatii sunt comozi, si noi toate stim asta. Iata cum, din nou, daca ai norocul sa ai un iubit care locuieste singur, poti sa ii oferi acdoul ideal. Cumpara-i un gratar cat mai performant, mai simplu de utilizat si, daca se poate, cu butoane. Si, apoi, cine stie? Poate chiar va deveni bucatarul casei si va pregati doar el cina, de fiecare data cand mergi in vizita...

Sugestia nr. 6: Un lego gigantic
Barbatii se chinuie foarte mult sa puna cap la cap acest mare concept de maturizare. Pana la urma, adevarul e ca, toti barbatii sunt doar niste baietei in corpuri de oameni mari. Tocmai de aceea, nu conteaza varsta, deoarece Lego este oricand interesant. Exista kituri foarte mari, tematice, inspirate din filme celebre sau cinematografie in general, dar nu numai. Este un cadou voluminos si exista totusi posibilitatea ca iubitul tau sa-si piarda si bruma de maturitate pe care a obtinut-o pana acum. Merita insa riscul!
Kiki
Scris: Tuesday, December 19, 2006 7:08 PM
Nivel

Cadouri pentru cei dragi

1 Fii o craciunita pe cinste! Gaseste niste scuze si retrage-te mai repede din mijlocul familiei. O seara in doi, la lumina beculetelor de brad este cadoul vostru.
2 An de an te razboiesti cu aceleasi intrebari care te pun la grea incercare: „ce i-ar placea mamei?”, „ce sa-i cumpar tatei?” Daca mai ai frati, surori, nepoti, Mosu' iti tine pumnii...

3 Un cadou si pentru pet (catel, pisica, purcel...)! Pe lista de cumparaturi trebuie sa fie trecut neaparat un os de rontait, o lesa noua, o colivie, un set de perii sau o jucarie.

4 Afla din timp ce-si doresc si nu te zgarci cand vine vorba de amicii tai. Inchide macar de data asta ochii si fii mana larga, chiar daca nu-ti sta in fire!

5 Nu uita nici de cei cu care iti petreci, dupa caz, mai bine de 8 ore in fiecare zi. Aranjeaza o intalnire cu Mos Craciun si spune-i sa-i aiba in vedere.

6 Chiar daca nu e prea simpatic... e sefu'. Si pentru ca e Craciunul, toata lumea trebuie sa primeasca cadouri...

7 Un gest frumos nu are cum sa treaca neobservat. Asa ca nu uita sa trimiti macar o urare sau o mica atentie si colaboratorilor tai.
taki
Scris: Tuesday, December 19, 2006 9:00 PM
Nivel
Nivel: SMARALD

Eu ii voi lua tatalui meu un pulovar, fratelui un tricou, prietenei tatalui meu un accesoriu si Sashei hainute!ras
Lui Taka ii voi darui o rama foto, de familie.

Eu am primit niste cadouri: de la tata 2 bratari de aur si cercei, de la Taka o geanta rosie LV si de la Sasha multa fericire si bucurie!firstprize dance hainoroc chitara love
kali
Scris: Tuesday, December 19, 2006 9:13 PM
Nivel
Nivel: MEMBRU FONDATOR

Inregistrat: 5/27/2006
Sotul meu va primi anul asta, printre altele, exact ce-si doreste: o masinuta teleghidata:009: :208:
mihaela75
Scris: Tuesday, December 19, 2006 9:35 PM
Nivel

Inregistrat: 2/22/2006
hai ca mi-ai adus aminte, anul trecut i-am facut cadou un avion.Ii placea f. mult ca-i aducea aminte de tinereteras A pilotat astfel de avion in razboi ( Kaze al meu e ciuruit de gloante dar asta vad doar eusic )Tinem avoinul la loc de cinste,pe televizordance

asa, si sa revin ca am luat-o cam pe aratura.anul asta nu am reusit sa fac vesta , am facut doar spateleuffNu am spor ,poate din cauza ca nu mi-a placut culoarea inca din start.Dar nu am renuntat la a face ceva de manutele mele asa ca pe ultima suta de metri trag tare la un fular in culori mai voiaie

stele_pe_cer
Scris: Wednesday, December 20, 2006 10:11 AM
Nivel
Nivel: Senior

Sa ai spor, Mihaelaangel !
mihaela75
Scris: Wednesday, December 20, 2006 6:16 PM
Nivel

multumescras
mihaela75
Scris: Thursday, December 21, 2006 7:11 PM
Nivel

Gata si cadoul meu si pt ca nu puteam astepta pana la Craciun de curiozitate i l-am si dat ( fularul si caciula facute de manusitele mele).Zici ca celor care au detoate si nu le mai trebuie nimic e greu sa le faci un cadou.Eu am dat loviturayesNu numai ca m-a pupat de 100 de ori dar m-a cerut iar de nevasta sicAcum a plecat la munca fericit cu caciulie noua parca-l vad cum se da mare la prieteni ca i-a facut-o nevasta-sa hohot
Kiki
Scris: Thursday, December 21, 2006 7:29 PM
Nivel

Bravo, Miha! Super! bravo bravo bravo
misha
Scris: Thursday, December 21, 2006 8:38 PM
Nivel

Inregistrat: 3/12/2006
Mai fetelor, citesc si ma amuz...toate ne batem capul cu ce sa ne impresionam iubitii nostri soti, iar ei...eu i-am facut deja un fular alb, dar care nu va fi surpriza pentru ca m-a vazut facandu-l si i-am cumparat pijamalute noi de care are maaare nevoie...sper sa-i placa.Bineinteles ca mi-am facut si eu un cadou: un capotel de casa/baie super portocaliu cu stelute albe si alte minuni, iar Mariei i-am cumparat hainute si mai urmeaza jucariibounce bounce bounce

Spor la cumparaturi tuturor!pupici dance
AdrianaC
Scris: Sunday, December 24, 2006 11:55 AM
Nivel: ALBA CA ZAPADA

Inregistrat: 2/12/2006
Eu inca nu am luat nimic si nici nu am nicio idee ce sa iau uff .

I-as fi luat niste casti wireless, dar nu ma pricep si mi-e teama sa nu iau niste stifturi, plus 1 pereche de papuci si 1 pijama, plus ca vrea sa ii fac niste manusi pentru condus (adica cu 1/3 lungimea degetelor).

Poate reusim sa mai ajungem azi in vreun hipermarket si sa ii iau ceva. Problema este ca am merge cu copiii dupa noi si s-ar prinde Alice ca Mosul nu e ... Mosul ras
katy
Scris: Sunday, December 24, 2006 12:22 PM
Nivel: Guest

Inregistrat: 2/12/2006
Eu i-am luat un capotel albastru ca are doar unul si trebuie la schimb cand se murdareste. Sper sa-i placa pentru ca e destul de pretentios cand iese din baie vrea capotel moale si pufoshohot . I-am mai luat o rama mare la fel cum i-am luat de ziua lui, are o gramada de desene si caricaturi facute in liceu si facultate si ma oftic ca le tine prin sertare. De ziua lui tare s-a bucurat si a si agatat tabloul cu semnatura lui pe un perete la birouras . Luana va primi o geaca verde frumusica foc, 15 volume din colectia Jules Verne (pe care i le vom citi la culcare), o trusa de doctorita (acum 3 saptamani i-a facut ea singurica o injectie soacrei melebravo ), o caciulita cu botosei (mercic Adriana) si dulciuri. Maya are pregatit un costumas portocaliu frumos rau, caciulite si botosei (tot de la Adriana), o jucarica si niste biberoane (desi nu ii placscratch ). Eu am primit deja o sticla de parfum...goalanervi ...era parfumul meu preferat, cumparat de sotul meu din America dupa ce ne-am casatorit, am uitat sticla la Mangalia la sora mea, iar ea draguta intr-o luna si jumatate mi-a consumat-obanghead plans bataus Bine ca mi-a trimis macar sticla, o pastrez amintirelove
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.