Idei de cadouri pentru femei

Options Idei de cadouri pentru femei
Subiectul anterior · Subiectul urmator
sousourel
Postat: Wednesday, June 28, 2006 10:01 PM

Nivel: Senior

Intrat: 2/18/2006
Postari: 7688
stele_pe_cer wrote:
Cremele antirid se folosesc in genreal dupa varsta de 27-29 de ani, dar pot fi folosite cu succes si inainte varsta asta.Dupa cum spune si denumirea, "anti" insemana "inainte"...deci, degeaba te dai cu o crema antirid cand deja ai riduri, caci ridurile odata formate, nu se estompeaza decat in putine cazuri, iar de eliminat in totalitate, nici gand.De aceea se recomanda ca crema antirid sa fie folosita INAINTE de varsta aparitiei primelor riduri, pt.ca, odata folosita cu regularitae, sa confere pielii substantele hranitoare astfel incat pielea sa fie ferma cat mai mult timp cu putinta.

Cele mai santatoase creme sunt cele cat mai naturale (se gasesc din belsug, numaic a nu li se face reclama) si cele dermato-cosmetice, caci sunt destinate special fiecarui tip de ten, si trateaza atat cosmetic, cat si dermatologic.

Virginia Faur zicea ca toate cremele antirid, chiar si cele naturale pe baza de plante, forteaza intr-un anumit fel dermul, motiv pt care nu se recomanda pana pe la 30-35. Eu pe a mea, totusi o mai foloses, dar mai rar.
stele_pe_cer
Postat: Thursday, June 29, 2006 12:17 AM

Nivel: Senior

Intrat: 2/13/2006
Postari: 6678
Eu, desi am expus o teorie mai sus, inca nu folosesc crema antirid, nu ca as avea sau nu nevoie, ci pt.simplul motiv ca tenul meu mixt nu suporta o crema antirid, aceasta din urma fiind prea grasa pt.mine.

In sarcina in skimb, a fost singura data cand am apelat la crema antirid, pt.ca nici o crema pt.piele uscata nu facea fata pileii insetate.Am renuntat la ea de indata ce am nascut.

Daca crema antirid forteaza sau nu dermul, asta nu stiu, cert este ca denumirea m-a pus si pe mine pe ganduri.De ce se numeste "anti"?Nu pt.ca preintampina de la o anumita varsta aparitia ridurilor?

Eu, la tenul pe care il am, cred ca nici peste ani buni nu voi folosi crema antirid speciala, ci cred ca voi opta pt.ceva natural, gen crema Spirulina de la Hofigal sau Apidermin, sau laptisor de matca - Doina.Adica o crema cat mai hranitoare si cat mai apropiata de natural, fara multe ingrediente.

Asta iar off-topicsic ...
taki
Postat: Tuesday, July 18, 2006 5:34 AM

Nivel: SMARALD

Postari: 13501
Locatia: Printre voi!
Pericole pe care le poate intalni EL cand iti alege TIE cadoul

1. Un articol de lenjerie intima

Este cadoul perfect pentru iubita lui sexy, gandeste el! Dar oare in entuziasmul lui stie ce masura porti? O masura prea mare ar insemna un dezastru de dimensiunile scufundarii Titanicului ("Nu imi vine sa cred ca ma crezi atat de grasa!"), iar una prea mica va provoca dezamagire si neincredere in fortele proprii ale ei ("Asa de grasa sunt incat nu imi vine cadoul tau!..."). In ambele cazuri seara va fi aprope distrusa, iar momentul ratat.

2. Un bilet la cinema - un cadou usor de cumparat

Da, este simplu de cumparat, insa conteaza si filmul sau piesa de teatru aleasa. Un film precum "Alien versus Predator" nu va starni dispozitia romantica si recunoscatoare a ei!

3. O invitatie la un restaurant scump si elegant

Ar putea fi cadoul perfect, insa pe langa tine el a mai invitat si inca niste prieteni! Si uite asa atmosfera romantica a fost inlocuita cu barfa despre politica si fotbal.

4. O jucarie de plus
Daca pana acum toate cadourile, indiferent de ocazie (zi de nastere, Craciun, aniversarea voastre etc) au fost DOAR diversi maimutoi, girafe sau ursuleti de plus, nu poate insemna decat doua lucruri:
- lipsa clara de imaginatie
- neinteres pentru EA (ce este oare mai simplu decat sa cumperi primul hipopotam intalnit in cale, care sigur este dragut!)
taki
Postat: Tuesday, July 18, 2006 5:58 AM

Nivel: SMARALD

Postari: 13501
Locatia: Printre voi!
Top 10 cadouri pentru EA

10. O jucarie de plus
In lipsa acuta de imaginatie sau in criza financiara (nedeclarata) noi ne vom multumi si cu jucarie de plus! Dar, macar de Craciun ati putea si voi barbatii sa faceti un efort, asa ca cititi mai jos cadourile clasate pe pozitii mai rasarite ale topului!

9. Un bilet la teatru or la film
Nu foarte romantic, dar hai! Treaca de la noi!

8. O cina romantica

Ei, aici incepe sa mai mearga! Si daca a gatit-o el singurel, fara sa o sune pe mama lui nici macar o data pentru sfaturi, are un punct in plus de la noi!

7 . Accesorii sportive
Ochelari de ski, racheta de tenis...pe cele mai sportive dintre noi le va incanta acest gen de cadouri! Pe restul 70% le va incanta, dar din alt punct de vedere: inseamna ca EL te vrea alaturi de el la hobby-ul lui favorit!
Acum, sa nu credeti ca nu ne dam seama ce sta de fapt in spatele alegerii, de catre un barbat, a unui astfel de cadou: realitatea este ca doar la asta va pricepeti, asa ca v-a fost usor sa alegeti o pereche de manusi de ski din material impermeabil care nu permite frigului sa intre decat o bluza!

6. O bluza
Garderoba unei femei nu are niciodata suficiente bluze, si mereu va exista o pereche anume de pantaloni care nu isi gaseste perechea printre topurile si camasile existente! Asa ca mergeti la sigur daca ne cumparati o bluza draguta! Atentie insa la potrivirea de marimi, dar si de stiluri vestimentare si culori preferate!

5. Un buchet de flori

Ne plac florile, adoram sa le primim, dar daca nu sunt in numar de 777 in buchet, le preferam acompaniate de inca ceva! Asa ca, barbatii aflati in dilema gasirii cadoului trebuie sa citeasca in continuarea articolului, pentru ca de aici incolo sunt "premiantele" topului nostru!

4. Un articol de lenjerie intima
Un cadou apreciat, insa care prezinta multe capcane!

3. Bijuterii

Nu stiu de ce nu isi dau seama barbatii mai repede, dar este cea mai simpla optiune de cadou. Tot ceea ce trebuie sa faci este sa intrii intr-un magazin "chic" de bijuterii si sa ceri vanzatoarei o bratara ori un lantisor. Daca ai un minim de simt estetic nu vei da gres!

2. Excursie intr-un loc exotic

Fiecare dintre noi femeile am suspinat la un moment dat cand personajul principal al filmului o suna pe ea, aleasa lui, si ii zicea sa se uite pe geam, unde el ii face cu mana dintr-o limuzina, limuzina ce avea sa ii duca la scara unui avion!

1. Cerere in casatorie

Poate parea banal, dar fiecare dintre femei, din frageda adolescenta, a visat macar o data sa fie ceruta in casatorie in atmosfera magica a Craciunului!
cute_babies_of_mine
Postat: Friday, September 8, 2006 9:26 AM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 4/4/2006
Postari: 8978
Locatia: Piatra Neamt, Romania
HELP!!!! Azi e ziua soacrei mele si nu stiu ce cadou sa-i cumpar. Initial voiam sa o scoatem la un restaurant, dar are casa plina de musafiri week-end-ul asta. In plus, m-a sunat sa-mi spuna ca nu vrea nimic: bijuterii si haine are duzine, dar nu are unde le purta, parfum foloseste o marca anume si are, flori... spune ea ca se ofilesc in cateva zile, asa ca sa nu mai cheltuim bani.
La flori, ma gandeam sa-i iau ceva in ghiveci, mai ales ca-i admiratoare. Dar in rest? Ce sa-i iau? Are in jur de 50 de ani si e o doamna destul de cocheta. Numai ca de 4 ani e baby-sitter la nepotii mei si nu prea mai stie de viata ei.
evelina27m
Postat: Friday, September 8, 2006 9:34 AM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 2/22/2006
Postari: 262
Locatia: Bucuresti
Eu zic sa-i cumperi ceva pentru casa, ceva ce nu are sau ceva ce-i face placere. Un set de cescute frumoase, un bibelou mai deosebit intotdeauna vor bucura sufletul unei femei. Depinde acum de preferintele si pasiunile ei. Mama, de exemplu, e innebunita dupa bibelouri.
cute_babies_of_mine
Postat: Friday, September 8, 2006 9:36 AM

da, cred ca doar asta imi mai ramane... Desi tot i-am luat cesti din portelean chinezesc, ca ii plac foarte mult. Si de icoane are camera plina... O poza cu Tudor e deja pregatita... Dar parca e prea putin.
Kiki
Postat: Friday, September 8, 2006 9:42 AM

Nivel: TOP TEAM

Intrat: 2/14/2006
Postari: 36610
Locatia: In casuta cu pitici
Lenus, ai putea sa ii iei o floare in ghiveci, se numeste Sporul casei...In afara de asta si poza lui Tudor, pe care am inteles ca vrei sa i-o dai, poti sa ii iei un ceas cu bratara, un lantisor, o bratara...
cute_babies_of_mine
Postat: Friday, September 8, 2006 9:43 AM

Kiki, ea a stat in America aproape 5 ani. Daca ai sti ce bijuterii are... Si de cand cu nepotii, nu are unde sa le poarte
Kiki
Postat: Friday, September 8, 2006 9:45 AM

Am inteles...

Un set de cafea?
cute_babies_of_mine
Postat: Friday, September 8, 2006 9:49 AM

Te referi la cesti? Doua seturi i-am luat de cand s-a intors in tara.... Mai, e tare greu! Pe cuvantul meu! Are o super vila, cu mobila italiana, stil vechi, incarcata cu cristaluri si portelanuri...
Kiki
Postat: Friday, September 8, 2006 10:00 AM

O veioza, o lampa cu abajur, ceva pt gradina?
O carte...un set de machiaj...o geanta...
cute_babies_of_mine
Postat: Friday, September 8, 2006 10:04 AM

m-am gandit si eu la niste trandafiri altoiti, ca tot se planteaza ei toamna! Si stiu ca isi doreste! Dar de unde ii gasesc eu azi? Asta ar fi o solutie...
Daca nu, ma mai gandeam la un compleu de noapte, din matase: camasa si capot. Asa macar rad de ea ca are unde sa-l poarte!
Kiki
Postat: Friday, September 8, 2006 10:06 AM

O crema anitrid? ras
cute_babies_of_mine
Postat: Friday, September 8, 2006 10:09 AM

Kiki, ce mult tii tu la mine... Sa ma duc cu crema antirid la soacra?!?hohot hohot
UIte, am gasit floarea de care spuneai tu... E foarte frumoasa! O sa o caut!

cute_babies_of_mine attached the following image(s):
articol665m.jpg

Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed