Idei cadouri specifice varstei
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Maria & Mario
Scris: Tuesday, December 12, 2006 12:09 PM
Nivel
Nivel: MEMBRU FONDATOR

Inregistrat: 2/13/2006
Ce ati testat si a prezentat interes? Ce ati ales pentru Ca doul de Craciun ? Ce idei aveti pentru 12 - 24 luni ? oare
georgy_adinutza
Scris: Tuesday, December 12, 2006 12:18 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 3/2/2006
Maria & mami wrote:
Ce ati testat si a prezentat interes? Ce ati ales pentru Ca doul de Craciun ? Ce idei aveti pentru 12 - 24 luni ? oare

Anul trecut , Mosul i-a adua Adinutzei un set de 6 farfurii + 6 cesti + o cana mai mare +6 lingurite + 6 furculite si o tava , din plastic , de care ea a fost fff incantata si inca mai este si acum ; -i-a mai dat Mosul si un Mos Craciun care sta pe balansoar , canta la un saxofon si se leagana ,,,de care ea s-a bucurat ff tare , in rest nu au incantat-o ff tare

Anul acesta Mos Niculae i-a adus printre altele un aspirator de jucarie , cu care face fata mea non-stop curatenie .....iar Mos Craciun ii va aduce o motocicleta electrica cu acumulator si vom mai vedea ce ...dance dance
codruta
Scris: Tuesday, December 12, 2006 12:35 PM
Nivel

Inregistrat: 2/14/2006
Maria & mami wrote:

medeea e pasionata de carti.Ii plac tare mult iar ca sa le "ierte" pe ale noastre am inghesuit biblioteca in partea de sus unde nu ajunge, inca.Iar pt ea am luat carticele de povesti, unele cu cuburi, altele cu puzzle, sunt din carton destul de tare care rezista la "intemperii".

acuma vad ca am fost cam off-topic, bine ca inca functioneaza "edit"-ul.
Cadou de craciun inca n-am luat c-avem alte evenimente pana atunci.Dar de ziua ei i-am luat o casuta-cort, destul de mare, nu stiu unde o mai inghesui si pe aia, un lap-top pt bebei, si inca o jucarie muzicala care are aceleasi melodii ca toate jucariile muzicale , spre disperarea mea.
Maria & Mario
Scris: Friday, December 15, 2006 8:17 PM
Nivel

Am cam terminat de cumparat cadourile pentru Maria. Offff, Sper sa fie incantata macar de jucarii. Uitati azi ce i-am luat , printre altele :
Real Kitchen, cu 20 accesorii , toate frumos colorate , finisate.
Real baby, care bea laptic, poarta suzeta, spuna : mami , zambeste, isi roteste capul, scoate sunete de ras , sughitat si regurgitat. Plus un carutz sa il plimbe pe bebe.
I-am mai luat o pereche de adidasi , o rochita roz cu bolerou pentru petrecere , o canutza de plastic Princess si hainutze multe !

Maria & Mario attached the following image(s):
real kitchen.jpgbaby real.jpg

stele_pe_cer
Scris: Friday, December 15, 2006 11:59 PM
Nivel
Nivel: Senior

Noi lui Matei i-am luat o masinutza de colectie (pe care i-o voi confisca repede daca da cu ea de pamantras ), o masina cu telecomanda, un tren cu piese demontabile din lemn si un polar.Restul masinilor pe care i le-am luat, cred ca i le voi da cu tzaraita.Poate ii mai iau ceva nice maine, in functie de ce imi surade pe moment.Oricum, la cate primeste in fiecare luna, nu va sti prea bine ce e cu Craciunul astasic .In ristmul asta cand va sti sa vorbeasca sa nu ne intrebe daca e tot timpul Craciunpupici .Pur si simplu de cand am nascut, daca ies in oras e imposibil sa nu ma "agat" de ceva pt.el (in functie de buzunar)!Cand am fost in Tg Neamt, bineinteles ca a trebuit sa mai adaug la colectie inca doua suzete de care nu are, desi nu mai folosim suzi decat foarte rar, un lantisor de suzi si o noua masinutza!fluierul inca nu i l-am datrambo !MI-e cam teama....
mihaela75
Scris: Saturday, December 16, 2006 1:42 AM
Nivel

Inregistrat: 2/22/2006
Fetelor, tre' sa mai luati ceva cat de urgent...o fratioarasic ca jucatul de unul singur n-are farmec,va spun din experientaras
TatyKS
Scris: Saturday, December 16, 2006 11:00 AM
Nivel

Inregistrat: 3/1/2006
mihaela75 wrote:
Fetelor, tre' sa mai luati ceva cat de urgent...o fratioarasic ca jucatul de unul singur n-are farmec,va spun din experientaras

ras hohot da mai Miha asa e...dar cine se incumetaoare ...Abia astept sa vad care dintre noi, face marele paspupici
Maria & Mario
Scris: Saturday, December 16, 2006 11:44 AM
Nivel

Miha, dar la gradi sau cu prieteni, vecini , nu se poate ? Ca daca e asa, atunci se va juca muuuullt timp singurica , pana vine fratioara ! sic
g_nicoleta2000
Scris: Saturday, December 16, 2006 1:34 PM
Nivel

mihaela75 wrote:

Ptiu, ptiu, bate in lemn!nono Lasa ca gasim copii cu care sa se joace ...
stele_pe_cer
Scris: Saturday, December 16, 2006 10:11 PM
Nivel

g_nicoleta2000 wrote:

Ptiu, ptiu, bate in lemn!nono Lasa ca gasim copii cu care sa se joace ...

Subscriuras !Deocamdata...
Kiki
Scris: Saturday, December 16, 2006 10:19 PM
Nivel
Nivel: TOP TEAM

stele_pe_cer wrote:

Subscriuras !Deocamdata...

Si eu! sic
mihaela75
Scris: Saturday, December 16, 2006 10:22 PM
Nivel

hohot bateti voi in lemn ...pana data viitoare.si uite cum am iesit din topiccry
Kiki
Scris: Saturday, December 16, 2006 10:31 PM
Nivel
Nivel: TOP TEAM

mihaela75 wrote:
hohot bateti voi in lemn ...pana data viitoare.si uite cum am iesit din topiccry

Hai ca aducem discutia pe topic.ras

Eu i-am comandat lui Dav de pe net cadoul de Craciun. I-am comandat ce are nevoie (adica o periuta de dinti tip degetar, un covoras antiderapant pentru baie, ca sa nu mai alunece in cada, niste sigurante pentru dulapuri angry pentru care m-a "certat" pentru ca nu a mai reusit sa le desfaca) si niste carticle educative, dar din plastic, ca tot le are cu rontzaitul (macar sa nu ma mai oftic ca strica bunatate de carti)...
Poate i-oi mai lua ceva, dar ... oricum nu intelege el care e treaba cu cadoul de Craciun uff
mihaela75
Scris: Saturday, December 16, 2006 10:34 PM
Nivel

eu o sa-i iau premergator ,trecem la marea realizare a vietii noastre ,pozitia " pe picioruse proprii"dance
stele_pe_cer
Scris: Saturday, December 16, 2006 10:36 PM
Nivel

Kiki wrote:

... oricum nu intelege el care e treaba cu cadoul de Craciun uff

Asta cam asa e.Noi i-am luat cam multe de Craciun, drept pt.care va trebui sa ma hotarasc la o singura jucarie de Craciun.Am citit ca e bine ca sa ii oferim copilului pe rand jucariile, pt.a le acorda atentie maxima si pt.a invata ceva din jocul cu ele.Daca ii vom da mai multe jucarii deodata, nu se va putea concentra asupra niciuneia.

Astazi i-am mai luat si un taburet cu o ratusca, pe care i l-am si dat.Bucurie mare pe el, mai ales de cand stie sa zica "caun", adica "scaun"yes !
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.