herpes in timpul sarcinii...
Subiectul anterior · Subiectul urmator
yulyana82n
Scris: Wednesday, July 4, 2007 8:36 AM
Nivel
Nivel: Grupa mica

Inregistrat: 1/2/2007
A avut cineva herpes in timpul sarcinii? Mi-a iesit mie si nu stiu cu ce sa ma dau inca.Trebuie sa intreb...mai multe pareri conteaza . Are vreun efect negativ asupra sarcinii tintura de propolis?(sper ca nu mai e subiectul pe undeva si nu l-am vazut ...daca mai e va rog sa ma scuzati)
taki
Scris: Wednesday, July 4, 2007 8:49 AM
Nivel
Nivel: SMARALD

Inregistrat: 2/13/2006
Cateva info, poate folositoare, gasesi si AICIstudy
yulyana82n
Scris: Wednesday, July 4, 2007 7:45 PM
Nivel
Nivel: Grupa mica

Inregistrat: 1/2/2007
Nu am un herpes genital ci unul la gura...asa stiu ca se numeste nu? Basicuta aceea cu lichid care iti provoaca si mancarime si o sensatie neplacuta... de acest herpes vroiam sa stiu.
Lilly of the valley
Scris: Wednesday, July 4, 2007 8:03 PM
Nivel

Inregistrat: 3/23/2007
Tinctura de propolis e un medicament naturist. Aplicat pe loc nu face nimic rau insa ingurgitat nu-i indicat, contine alcool in concentratie mare.
Andi&Mariuca
Scris: Wednesday, July 4, 2007 8:29 PM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 2/14/2006
yulyana82n wrote:
A avut cineva herpes in timpul sarcinii? Mi-a iesit mie si nu stiu cu ce sa ma dau inca.Trebuie sa intreb...mai multe pareri conteaza . Are vreun efect negativ asupra sarcinii tintura de propolis?(sper ca nu mai e subiectul pe undeva si nu l-am vazut ...daca mai e va rog sa ma scuzati)

offff, eu am avut unul singur in timpul sarcinii desi eu sunt purtatoare din copilarie a acestui virus nenorocit.plans banghead chiar acum mi-au "inflorit" doua oribile, sub buza de jos plans . sa stii ca eu m-am documentat mult despre herpesul de tip 1 (cel de pe buze si fata) si pot sa iti spun ca se face in special in cazul unei imunitati deprimate (scazute) si ca urmare a stresului. cauzele sunt multe dar astea sunt cele mai frecvente.

eu chiar ma gandeam oripilata, cat am fost gravida, ca o sa fac herpes si imi era teama de asta. am facut unul singur, o forma fff usoara care a trecut in 2-3 zile what (si nu am pus nimic pe el) in timp ce la mine tine si cate 10-14 zile un herpes "normal". din pacate, am avut la viata mea si 5-6 iesite odata... eu am probleme serioase cu herpesul si inca nu am ajuns la un infectionist bun.nervi

eu iti sugerez sa intrebi ginecologul sau medicul de familie, in cel mai rau caz un farmacist bun cu ce te-ai putea da in timpul sarcinii pe herpes pt ca nu stiu dc e ok sa te dai cu tinctura aia.

multa sanatate si sarcina usoara!pupici
taki
Scris: Wednesday, July 4, 2007 9:18 PM
Nivel

Inregistrat: 2/13/2006
yulyana82n wrote:
Nu am un herpes genital ci unul la gura...asa stiu ca se numeste nu? Basicuta aceea cu lichid care iti provoaca si mancarime si o sensatie neplacuta... de acest herpes vroiam sa stiu.

Oops, imi cer scuze pentru greseala facuta!
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.