Help, mi-a crescut copilul mare!

Options Help, mi-a crescut copilul mare!
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Roxanel
Postat: Tuesday, April 10, 2007 7:27 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 3/13/2006
Postari: 2691
Locatia: Cararea Dragostei nr. 3
Mie imi place ca am fata mare. Ca intelege ce ii spun si ca reactioneaza.

Cand sunt mici mi se par niste animalute. Nu pot schimba afectiunea, cauta numai sa manance si gata. Mie chiar nu imi placea perioada aceea. Ma suparam ca ma vedea ca pe un frigider.uff
cute_babies_of_mine
Postat: Tuesday, April 10, 2007 7:39 PM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 4/4/2006
Postari: 8978
Locatia: Piatra Neamt, Romania
Si eu am baiat mareeee!plans Si mi-e dor de burtica, de primele clipe alaturi de bebe, de manutele lui micute si de gurita care cauta sanul... De clipele in care te rogi sa se trezeasca sa-i vezi mai bine ochisorii, de zilele in care te intrebi cand va zambi prima oara, de primul vis in care rade, de prima lingurita de mancare pasata... Vai, ce mandra eram de el!
Iar acum, e mare, ma intelege, ma asculta... Ma pupa, imi face mi-mi, dar... eu chiar imi doresc un al doilea copil. maine daca as ramane insarcinata, as fi foarte bucuroasa! Am inceput parlamentarile, dar se pare ca taticii nu sunt la fel de nostalgici!
Rody
Postat: Tuesday, April 10, 2007 7:43 PM

Nivel: Senior

Intrat: 6/10/2006
Postari: 6198
Locatia: Peste tot si nicaieri...
Si eu am fata mare...Mai vreau un bebe.Imi este dor de acest momentplans
Miri
Postat: Tuesday, April 10, 2007 9:34 PM

Nivel: SAFIR

Intrat: 2/26/2006
Postari: 16505
Locatia: pe o margine de lume...
Aoleu!Ce aveti mamici?Va apuca nostalgiile?
Si pe mine!Mai ales cand vad un bebemai mic decat Sara, nu pot sa ma abtin, imediat intreb cat timp are, mi se pare ca Sara mea nu a fost niciodata atat de mica si de neajutorata...

Hi! HI! HI!
Dar cum eu am inca parte de nopti nedormite si maraieli, va doresc succes la "munca"pentru un nou bebe si va salut din mers!hainoroc
Eu fac galerie, dar de pe margine!hohot hohot hohot
georgy_adinutza
Postat: Wednesday, April 11, 2007 7:50 AM

Intrat: 3/2/2006
Postari: 3065
Locatia: Bucuresti
Sincer ...imi este FOARTE DOR ! Parca nu imi mai amintesc de Adinutza cand o tineam in brate , cand papa tzitzica , cand a inceput sa faca primii pasi ...si primele ganguieli ....cry cry cry ....off ...mai vreau , dar mai ales de burtica mie dor , and imi dadea cu piciorusul si facea burtica valuri , valuri ....plans plans plans .....dar nu ma las , peste maxim 2 ani , vreau burtica ras ras ras .....iar cand ies cu fata afara si vad ca raiatii ii vin pana la glezna , nu imi vine sa cred ca de anul trecut pana acum a crescut atat angel angel angel pupici pupici pupici
Andi&Mariuca
Postat: Wednesday, April 11, 2007 8:24 AM

Intrat: 2/14/2006
Postari: 5089
g_nicoleta2000 wrote:

De ars ne arde, dar nu si de facut copii. Vad ca chiar esti pusa pe Pepsi nr. 2, de data asta speri sa-l faci decofeinizat?

hohot hohot hohot n-am cuvinte! ce mai, esti fenomenala! pupici pupici pupici pupici pupici pupici

chiar ma gandeam zilele astea, ca ar trebui sa rezolv acolo Sus, la Doamne-Doamne, sa fie chiar decofeinizat urmatorul bebe!flowers

sa nu credeti ca daca eu imi doresc inca unul nu mi-e teama.... oho, mi-e chiar groaza de unele momente, in special cele de bebe mic-mic. si eu ma regasesc in gandurile multora dintre voi care ati scris de nopti nedormite, de "animalutzele" care mananca, dorm si fac kk si atat, de "teroarea" primelor luni cand nu stii ce sa faci si de unde sa incepi.

eu una simt ca m-am maturizat extraordinar si ca am invatat atat de multe de la copilul meu si alaturi de el, cate nu am crezut ca se vor putea invata. chiar daca am zeci, poate chiar sute de nopti nedormite sau dormite aiurea, tot imi doresc inca un copilas. si va veni... insa avem acum alte planuri, in viitorul f apropiat, ca sa putem oferi un viitor copiilor nostri.

oricum, se pare ca nostalgia ne-a pleznit pe toate! sper ca in curand sa mai avem gravidutze pe lista.pupici
Miri
Postat: Wednesday, April 11, 2007 10:02 PM

Nivel: SAFIR

Intrat: 2/26/2006
Postari: 16505
Locatia: pe o margine de lume...
Ca tot vorbim de evolutia copiilor nostri...
Eu ma schimb dimineata de haine in sufragerie, la lumina televizorului, ca sa nu o trezesc pe Sara.
Azi a fost prima data cand Sara mi- a luat de pe coltar pijamalele in brate si a inceput sa strige"mama, mama"!uff Apoi s-a dus la dulap , a deschis usa si a inceput sa ma caute printre haine ,strigand la fel"mama, mama'....
Eheee....unde sunt vremurile in care pandeam sa vedem cand zambeste prima oara?plans
MNiko
Postat: Thursday, April 12, 2007 12:55 AM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5
Nu pot sa zic nici ca mi-e dor nici ca nu mi-e dor de zilele cand era bebe mic. Am avut o perioada cand abia ateptam sa creasca, sa ma inteleg cu ea. De cele mai multe ori eu ii cumparam hainute prea mari sau jucarii care nu erau inca pt ea.
Mi se mai intampla si mie uneori prin magazine sa zic ca mi-ar placea un altfel de patut la urmatorul(adevarul e ca nu mi-a placut deloc patutul care il am pt ca n-a fost cel ales de mine) sau o "chestie ca aia". Dar imediat trec mai departe pt ca incepe sa mi se faca frica. Vreau bebe doi, dar mereu mi-e teama ca voi face diferente intre copii. La Cristina am facut multe greseli din cauza ca n-am fost informata corespunzator. La urmatorul sigur nu mai fac aceste greseli (poate altele).
mommy
Postat: Monday, April 16, 2007 2:16 PM

Intrat: 11/18/2006
Postari: 3674
Si eu am momente in care regret ca nu mai este "bebelusul meu". Chiar am avut o perioada in care ma apuca plansul cand ma gandeam cum a zburat timpul. Dar imi aduc aminte cat am asteptat primul lui zambet, cat am asteptat sa il vad in fundulet, cat am asteptat primul "mama" (pe care inca il mai astept) si cat am asteptat primul pupic (iar acum primesc zilnic multe pupicuri, asa ca nici nu mai conteaza ca nu imi spune mama). Si cat am fost insarcinata mi s-a parut ca a trecut un secol, fiecare zi imi parea o luna. Ieri l-am tuns pe Mihaita si am ramas uimita. Bebelusul meu a disparut. Acum am baietel "mare" si, cu toata nostalgia, sunt fericita! Iar cand vine si ma ia in brate sa ma pupe, simt ca explodez de fericire!
georgy_adinutza
Postat: Monday, April 16, 2007 2:19 PM

Intrat: 3/2/2006
Postari: 3065
Locatia: Bucuresti
Apropo de asta ...m-am trezit vineri in Cora , ca in loc sa ma uit la raionul de hainutze ptr copii mai maricei , eu ma uitam tot la din alea de bebelusi .....si m-a cuprins asa un dor de copil mic ......
sousourel
Postat: Monday, April 16, 2007 6:35 PM

Intrat: 2/18/2006
Postari: 7688
De pe margine fac si eu galerie...ca despre altceva, ...hmmm, daca era sa mai am gandurile respective, azi mi-a trecut de tot. Fiind in vizita la cineva cu bb mai mic decat V, a trebuit sa stau non-stop intre V si respectivul bb, ca nu cumva V sa-l mai pocneasca INCA O DATA in cap pe bietul micutz. Trebuie sa mai creasca sa ma pot intelege mai bine cu el....pe de alta parte, acum cand V papa cu noi si de toate, am si uitat de chinurile diversificarii....de parca nici n-as mai vrea sa trec pe acoloscratch
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed