Hai sa ne distram putin !
Subiectul anterior · Subiectul urmator
crista
Scris: Sunday, April 22, 2007 2:31 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 1/27/2007
Daca toti cateii ar fii asa de inteligenti....sic
img
crista
Scris: Tuesday, April 24, 2007 1:35 AM
Nivel

Fereasca Dumnezeu
ras
Kiki
Scris: Monday, May 28, 2007 9:59 AM
Nivel
Nivel: TOP TEAM

Inregistrat: 2/14/2006
UN EROU AL CURATENIEI
Autor: JULIUS CONSTANTINESCU

- sau cum fac barbatii curatenie -

Joia trecuta, am dormit pana mai tarziu - era ziua in care imi propusesem sa fac curatenia de Pasti, asa ca trebuia sa fiu odihnit. M-am trezit pe la 11 si am mai stat o jumatate de ora in pat, intrucat, dupa cum se stie, nu e indicat sa faci miscari bruste cand te trezesti, ca sa nu te ia durerea de cap. Am mancat pe indelete, iar pe la 12 si ceva m-am refugiat in baie, unde am dat gata doua capitole dintr-o carte pe care tocmai mi-o cumparasem, am dezlegat doua rebusuri, trei integrame si un sudoku si am citit din scoarta-n scoarta doua pliante de la Carrefour si unul de la Billa ; cand am terminat, am avut nevoie de 10 minute ca sa ma pot ridica de pe buda, intrucat imi amortise tot corpul.
Trecuse de 1 cand mi-am facut o cafea si m-am pus sa citesc ziarele pe net. Simteam asa o nevoie de a sti ce se mai intampla, incat am citit pana si ziarele locale din Braila si Suceava. Pe la 2 si ceva, m-am apucat, in sfarsit, de curatenie: am intrat pe messenger si am inceput sa ma plang oricui avea sau n-avea chef de mine ca trebuie sa fac curat. Pe la 3, aproape toti amicii mei s-au scuzat ca trebuie sa plece si s-au trecut pe "invisible"; parasit de toata lumea, m-am pus sa ma joc.
La 5, am simtit ca venise timpul. Mi-am pus niste Rammstein, sa intru in priza, am inghitit un Ginsavit, un Eurovita multiminerale si un Magne B6 si m-am apucat de lucru cu adevarat.
Pentru inceput, am scos aspiratorul si l-am lasat in mijlocul camerei. Mi-am pregatit cu minutiozitate carpele, am deschis toate geamurile, am completat bidonul de 1 litru de Mr Proper turnand din bidonul de 5 litri si am insirat prin toata casa solutiile de curatat pe care le aveam, sa le am la indemana. Epuizat de efort, m-am prabusit in fotoliu si, o jumatate de ora, m-am uitat cu maxim interes la Pandurii - Ceahlaul.
La pauza, intr-un tur de forta, am dat cu aspiratorul si am spalat geamurile (ma rog, tehnic vorbind, am mazgalit geamurile cu solutie, pe care am intins-o cu carpa si-am lasat-o sa se usuce). Am mancat o ciocolata intreaga, intrucat imi scazuse glicemia ceva de speriat, am baut un litru de apa minerala, ca ma deshidratasem complet, dupa care am dat cu mopul prin locurile mai vizibile. In baie si-n bucatarie am lasat-o pe altadata.
Cand a venit seara acasa, gagica-mea m-a gasit zacand fara suflare in fotoliu, cu o bere in mana. Si-a croit cu greu drum printre aspiratorul, galeata cu apa, mopul si bidoanele cu solutii pe care le lasasem care pe unde si m-a intrebat daca ma simt bine. "Sunt terminat", am zis. "De cinci ori am frecat geamurile alea. Incredibil cata mizerie era pe ele. Ca sa nu-ti mai spun ca am dat de doua ori cu aspiratorul...".
crista
Scris: Thursday, May 31, 2007 12:39 AM
Nivel

dupa cativa ani de munca ... hohot

Kiki
Scris: Monday, June 4, 2007 12:27 PM
Nivel

Replici conjugale... (la plimbare)

Te plimbi cu femeia prin oras si-ti scapa ochii dupa alta. Esti nevinovat, stii ca esti nevinovat, stii ca ochii au un creieras al lor, independent de vointa ta, stii ca pe aia n-ai sa o mai vezi niciodata si ca femeia ta e unica si aleasa, dar ti-au scapat ochii, reflex involuntar, si ce-i mai grav, femeia ta ti-a observat scaparea de ochi prin locuri necuvenite. Urmeaza mai multe variante de replici pe care i le poti da. Pe care le alegi, e treaba ta.

1. Replicile recomandate, care iti vor permite sa-ti desfasori restul calatoriei inspre destinatia prevazuta si nu inspre spital, dus cu targa. Din aceasta categorie fac parte:
- ma uitam la BMW-ul ala, ce spoilere tari are.
- am crezut ca-i sora-mea, are paltonul la fel.
- tocmai imi intrase ceva in ochi, oricum n-am vazut nimic.
- ma uitam la ea, ca ma gandeam ca desi altii ar considera-o gagica tare, nu e nici un sfert din cat esti tu.

2.Replicile nerecomandate, scuze nefolositoare, care iti vor oferi senzatii tari la domiciliu, cum ar fi mancare fierbinte scapata "accidental" in capul tau sau tricoul tau preferat ajuns tot "accidental" la ghena de gunoi.
- ochii vad, inima cere, eu sunt inca in putere...(cica incercai sa fii spiritual...)
- am uitat ca esti prin zona (sinceritatea ucide)
- aaa.., scuza-ma, n-am vrut sa te supar (si prostia ucide)

3. Replicile masochiste, (totodata misogine, daca nu stiai) daca vrei sa experimentezi cum e sa dormi pe presul de la usa sau cum e sa ti se scoata, la propriu, ochii pe strada in mijlocul publicului spectator.
- care-i problema? ma uit dupa femei, ca am uitat ce e aia.
- uau, stii sa vorbesti?!
- ti-am dat eu voie sa vorbesti?
- comenteeeeeeeeeeeeeeeeeezi????????????!!!!!!!!
- ma uitam sa vad daca nu-i maica-ta, ca poate vrei, mai nou, sa fiu eu tac-tu
etc.
Andi&Mariuca
Scris: Monday, June 4, 2007 3:29 PM
Nivel
Nivel: Senior

Kiki wrote:
Replici conjugale... (la plimbare)

Te plimbi cu femeia prin oras si-ti scapa ochii dupa alta. Esti nevinovat, stii ca esti nevinovat, stii ca ochii au un creieras al lor, independent de vointa ta, stii ca pe aia n-ai sa o mai vezi niciodata si ca femeia ta e unica si aleasa, dar ti-au scapat ochii, reflex involuntar, si ce-i mai grav, femeia ta ti-a observat scaparea de ochi prin locuri necuvenite. Urmeaza mai multe variante de replici pe care i le poti da. Pe care le alegi, e treaba ta.

1. Replicile recomandate, care iti vor permite sa-ti desfasori restul calatoriei inspre destinatia prevazuta si nu inspre spital, dus cu targa. Din aceasta categorie fac parte:
- ma uitam la BMW-ul ala, ce spoilere tari are.
- am crezut ca-i sora-mea, are paltonul la fel.
- tocmai imi intrase ceva in ochi, oricum n-am vazut nimic.
- ma uitam la ea, ca ma gandeam ca desi altii ar considera-o gagica tare, nu e nici un sfert din cat esti tu.

2.Replicile nerecomandate, scuze nefolositoare, care iti vor oferi senzatii tari la domiciliu, cum ar fi mancare fierbinte scapata "accidental" in capul tau sau tricoul tau preferat ajuns tot "accidental" la ghena de gunoi.
- ochii vad, inima cere, eu sunt inca in putere...(cica incercai sa fii spiritual...)
- am uitat ca esti prin zona (sinceritatea ucide)
- aaa.., scuza-ma, n-am vrut sa te supar (si prostia ucide)

3. Replicile masochiste, (totodata misogine, daca nu stiai) daca vrei sa experimentezi cum e sa dormi pe presul de la usa sau cum e sa ti se scoata, la propriu, ochii pe strada in mijlocul publicului spectator.
- care-i problema? ma uit dupa femei, ca am uitat ce e aia.
- uau, stii sa vorbesti?!
- ti-am dat eu voie sa vorbesti?
- comenteeeeeeeeeeeeeeeeeezi????????????!!!!!!!!
- ma uitam sa vad daca nu-i maica-ta, ca poate vrei, mai nou, sa fiu eu tac-tu
etc.

hohot hohot

eu una, daca as avea un barbat care se uita dupa femei pe strada, as divorta. sincer, nu vreau sa ziceti ca sunt ipocrita insa asemenea comportamente si, mai ales vorbe, nu se pot tolera.closedtopic
mommy
Scris: Thursday, August 2, 2007 1:49 PM
Nivel

Inregistrat: 11/18/2006
hohot hohot hohot Asta trebuie sa citeasca barbata-miu... ca nu intelege unde a disparut programul C:/partida_de_pescuit.exe, pe care il rula la fiecare 2 saptamani...ras angel sic
Kiki
Scris: Thursday, August 2, 2007 1:50 PM
Nivel

Miru wrote:
hohot hohot hohot Asta trebuie sa citeasca barbata-miu... ca nu intelege unde a disparut programul C:/partida_de_pescuit.exe, pe care il rula la fiecare 2 saptamani...ras angel sic

hohot hohot hohot hohot
Lilly of the valley
Scris: Thursday, August 2, 2007 3:27 PM
Nivel
Nivel: SMARALD

Inregistrat: 3/23/2007
hohot hohot hohot e tare de tot hohot hohot hohot nu ma pot opri din ras
S.ELENA
Scris: Friday, August 3, 2007 12:01 AM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 6/20/2007
Fetelor, dar unde le gasiti ca ma "omorati"!!!hohot hohot hohot
Kiki
Scris: Sunday, August 5, 2007 12:11 PM
Nivel

Am primit pe mail...

Virus

A aparut un nou virus avand denumirea: "munca".
Daca primesti vreo "munca" de la vreun coleg sau de la seful tau, sub nici o forma nu te atinge de el! Acest virus poate distruge complet viata ta personala.
Daca vei considera ca ai fost infectat, ia-ti urgent haina si 2 prieteni, duceti-va la primul bar si incercati sa va devirusati.
Comandati 3 pahare de ceva, repetati de 4 ori, dupa care veti constata ca "munca" s-a sters complet din capul vostru...
Trimite urgent acest e-mail cel putin la 5 prieteni.
Daca observi ca nu ai 5 prieteni, atunci ai fost infectat cu virusul "munca" si acesta iti guverneaza deja viata.

Motto: Oricat de mica ne e leafa, noi tot putem munci mai putin decat ne platesc ei.
Kiki
Scris: Sunday, August 5, 2007 12:15 PM
Nivel

Amor

cele 5 tipuri de amor :
- trist : ai cu cine, ai unde, nu ai cu ce
- comic : ai cu ce , ai unde, nu ai cu cine
- studentesc : ai cu ce, ai cu cine, nu ai unde
- politic : ai cu ce, ai cu cine, ai unde, da te cheama la o sedinta de partid
- filozofic :ai cu ce, ai cu cine, ai unde, da de ce?
Kiki
Scris: Sunday, August 5, 2007 12:17 PM
Nivel

Cica s-a inventat un robot care prinde hoti. În China a prins în 5 minute 100 de hoti, în America a prins în 5 minute 200 de hoti, în România în 5 minute s-a furat robotul
Lilly of the valley
Scris: Sunday, August 5, 2007 1:46 PM
Nivel
Nivel: SMARALD

Inregistrat: 3/23/2007
Kiki wrote:
Cica s-a inventat un robot care prinde hoti. În China a prins în 5 minute 100 de hoti, în America a prins în 5 minute 200 de hoti, în România în 5 minute s-a furat robotul

hainoroc ca suntem unicihohot
MNiko
Scris: Sunday, August 5, 2007 4:39 PM
Nivel: Guest

Inregistrat: 2/12/2006
Kiki wrote:

Ca sa vezi de ce n-am auzit de el pana acum!!!hohot hohot hohot hohot
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.